Dcera chce ostat v cudzine natrvalo

jahodka123

jankaaaaaaaaa - veď ok, len tu nejde len o to. Aspoň u mňa to nie je také jednoduché, ale to už je o inom :)

jahodka123

Ani sa jej nečudujem. Keby mám ja možnosť a chytím si tam nejaké dobré miesto, zázemie, tiež by som sa nevrátila. Veď čo tu na Slovensku ? Len skapať od biedy.... A keby som na jej mieste, tak by som tam dovliekla postupne aj celú svoju famíliu, aby aj oni nemuseli žiť z ruky do huby a od výplaty do výplaty...

mnamka257

podla mna to je jej zivot, ani za vas nik nerozhodoval, a ak ano, nerobte to aj vy svojej dcere. ako by to vyzeralo, keby nikto nerozhodoval o svojom zivote, ale o zivote svpjich deti? pre nu dolezite mozno nieco ine, tak jej dovolte, aby si za tim sla. drzim vam palce

sweater

proste neznasam tento system ako to tu u nas funguje, kazdi sa snazi hrabat pre seba kde sa len da aj neda, kazdi pyta uplatky za veci ktore maju byt bezne a v naplni jeho prace, mam pocit ze je to tu v r*ti a ruca sa to este do vacsej a stale rychlejsie, som presvedceny ze v zahranici je to milion krat lepsie, a urcite to pojdem skusit aj na vlastnej kozi, a ked sa postasti aj tam zostanem zit, fakt ma mrzi ze tu necham svojich blizkych, to je jedine co ma vazne mrzi a tazi

lost

benzim naju lancejsie, auta malu lacnejsie, internet maju lacnejsi, dalej uz neviem :P pre predpokladam ze byty nebudu o viac ako 50% drahsie.. ani ten chleba.. ani coca cola..

cize neuverim ze na SVK je lepsie pre "najnizsie" postavenie ako v zahranici :)

i ked musim uznat ze je to individualne.. ale v globale to tu je zle..

lost

No neviem :)

Vezmime si napr Rakúsko.. minimalna mzda je 10000 Eur.

U nas je 308 Eur

naozaj si myslis, ze je tam zivot drahsi o 325%? :)

Ze chleba tam stoji 3x viac? ze byt tam stoji 3x viac?

ja si to nemyslim :) stavil by som sa ze nie. aj ked som tam nikdy nebol :)