Čo mám jesť, ak mám málo železa?

salminka

ahoj slecna... pocuj ja mam kamaratku ktora sa zaobera tymito zalezitostami a minule mi akourat o zeleze hovorila, ze tam ma nejake dobre tabletky ktore ju pocas tehotenstva postavili na nohy... ak mas zaujem mozem ju skontaktovat, hm?:)

romča6

na nízkosť železa ma sa jesť napr.:paprika,uhorka,špenát,hovädzie mäso,šalat,kapusta,černice... to je všetko

mirka 23

Pusinka, ďakujem aj za tvoj príspevok. No paradajky mám rada, ale v jari som ich musela vysadiť, lebo som z nich dostala ekzém, to boli tie z tesca. Ale paradajky z maminej záhrady môžem, takže ich začnem jesť. No a tabletky som nechcela, nemám to až tak zlé tak to chcem riešiť stravou.
Agina, a kyselinu listovú som začala jesť, nevedela som že aj na toto je dobrá.
Ďakujem všetkým čo mi radia:D

borovica

Železo sa ti môže strácať napr. ak máš veľmi silnú menštruáciu, že strácaš veľa krvi, môže byť napr. myom, ktorý odoberá krv, polypy a pod. Neviem koľko máš rokov. Preto je dobré zistiť príčinu. Jedz veľa ovocia a čerstvej zeleniny, maruhule sú dobré, budú slivky, cviklu.

kamilka

ja som počula aj o sušených slivkách či marhulách,len neviem ,či je to pravda,ale ich konzumujem,pretože som tiež anemická