bolestiva menstruacia

Príspevok v téme: bolestiva menstruacia
kostlivec

Caute. mozno to tu uz bolo, ale bohuzial som nic nenasla. Potrebovala by som zistit, ci neexistuje nieco (okrem HAK), co by zmiernilo velke bolesti pri menstruacii. moja segra to ma dost drsne, raz uz aj odpadla. chcela by som jej nejako pomoct :( ak mate nejaky typ, prosim, poradte. mam na mysli napr. nejake vyz. doplnky, alebo hoc len babske rady. Dakujem vam!

palomino

RNG a vola sa to tu Flector? Chcem si to dat predpisat. Kazdy liek ma vedlajsie ucinky. Ja beriem tri-styri prasky za mesiac, co nie je take strasne a ked sa to neberie nalacno, malo by to byt ok. Ja som zdrava. Chcem len vediet, pod akym nazvom tu je ten liek. Flector? Diky.

axelonka

kostlivec, skús si pozrieť stránku: -odkaz odstránený- - tam ho nájdeš a je hneď prvý:)
a RNG - ďakujem, ja najskôr začnem užívať ten yam, veľmi dúfam, že mi pomôže, no a ak by ani on nepomohol, tak vyskúšam aj tie ostatné rady, ktoré si mi napísal.

kostlivec

jaj vy ste super, dakujem vam vsetkym. a este taka otazocka, co je to ten Yam...? z coho to je a su to tabletky?

RNG

palomino, Flector(diclofenac) samozrejme mozno dostat aj v USA. Je to jeden z NSAID protizapalovych syntetickych patentovanych drog. Dokonca dochadza ako patch.
Nuz a skodlive postranne ucinky veru ma, a to dost znacne. Podobne ako ine NSAID napada sliznice, vyvolava krvacanie, poskodzuje pecen a podobne. Zle reaguje s hromadou liekov.
Nakoniec si to mozes sama precitat:
www.drugs.com
Ono je to tak, miliony ludi v USA beru denne aspirin(NSAID) a 120 tisic rocne skonci na pohotovosti z vnutornym krvacanim. A 17 tisic rocne to stoji zivot.
Voci tomu porovnanie napr povodne doplnok vyzivy (tiez liek) efedra(Ma Huang) UDAJNE(nedokazane) sposobil za dobu vyse 20 rokov pouzivania ako silny dieteticky prostriedok 35 smrti(zvysuje tlak= porazky) a tak ho stiahli z volneho trhu.Ja verim, ze to mali spravit. Potravinove doplnky nesmia skodit
Ale aspirin tam nechavaju, tiez ine NSAID's....
Takze dufam ze s tohoto prikladu je jasne ilustrovane, preco sa vyhybam liekom a tlacim klinicky ucinne potravinove doplnky.

palomino

RNG flextor rapid uzivam uz 5 rokov, nic ine mi nezabera, bolesti mam len prve tri dni, potom dva dni len slabo spinim a brucho uz neboli...Vedlajsie ucinky ziadne. Da sa v USA kupit tiez na predpis? Nevies? Aby mu to nasu nemuseli furt posielat. Dala som si tu predpisat Ponstel, ten mi ale nezabera, aj ked stal 200 dolarov, nastastie som doplacala len 40.

RNG

axelonka, nezufaj
ak si veriaca, musis si uvedomit, ze milosrdny stvoritel dal do prirody miliony rastlin, z ktorych su stovky na pomoc v tvojom pripade.
Aj doma rastu viacere z nich, senovka grecka(fenugreek), pupalka dvojrocna(midnight primrose), borak. Preco ti neradim caje je ze davam prednost extraktom a klinicky ucinnym mnozstvam tych najsilnejsich prostriedkov na trhu.
Preto ten mexicky divoky yam, peruanska damiana(turnera afrodisiaca) a Dong quai(angelica sinensis=cinska angelika)
V skutocnosti je ich hromada inych, niektore planujem aj doviezt, napr mulungu, ktory sa v Juznej Amerike na PMS a krce pouziva, zaroven je proti depresiam.

axelonka

ja mávam tiež stráášné bolesti mesiac čo mesiac. vyskúšala som asi všetko čo sa dá, od teplých obkladov, termoforu, rôznych ženských čajov obsahujúce bylinky konkrétne proti kŕčom, panadol, panadol feminu a? prvý deň mi je na umretie. už som to tu na fóre istý čas riešila a mojou poslednou nádejou ostáva yam. tento, najneskôr na budúci týždeň si ho idem kúpiť a veľmi, naozaj veľmi dúfam, že mi pomôže, lebo to je moja posledná nádej. čo by som ja dala za to, ak by bol aspoň jeden mesiac, keby mi nebolo tak strašne zle, neviem či niekto trpí až tak strašnou a neznesiteľnou bolesťou, ale ja určite. takže už čo najskôr si ho idem kúpiť a modlím sa, aby do ďalšieho mesiaca tie bolesti aspoň sčasti ustúpili. držte sa aj vy.

scarlettkaa

moje skusenosti pandoůom femina su take ze nezabera a flasu s teplu vidou doporucujem tiez.v neznesielnich pripsdoch si davam ibalgin

RNG

flector=diclofenac je jeden z NSAID chemikalii(fenyloctan).
Panadol femina je zlozeny z paracetamolu a butylscopalaminbromatu.
Nuz neviem, ja by som ich nepouzival. Za prve nevyriesia problem v tele, len potlacia bolesti
Za druhe maju plno skodlivych postrannych ucinkov.
V prirode je plno ucinnych protizapalovych ale lepsie je adresovat hlavny problem vyplyvajuci z prilisnych hormonalnych vykyvov.