Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

stale hnacky pomoze mi uz len psycholog????

lejn

mariaa aj ja som to pozerala ale nevidela som to cele len cast musela som ist na odber krvy dufam ze aspon to budem mat v poriadku lebo mam vzdy vysoku sedimentaciu. pekny den

[zruseny12]

pekne rano lejn...dnes rano na Markize tiez hovoria o traviacich problemov...a tam odbornik hovoril,ze ranne hnacky....su zo stressu.vacsinou/...dalej hovoril,ze jest sa ma pomaly pokojne, pomaly prezut,/a hlavne poriadne prezut potravu v ustach/ze toto je velmi dolezite na travenie.../vsetko som nepocuvala,iba cast...pekny den...

[zruseny12]

lejn,myslim, ze psychologicka by stacila...prajem ti vela stastia,nech sa uz konecne s toho dostanes...pekny vecer prajem

RNG

moja zena mala vyse roka tak isto hnacky(nepriznala sa mi) az ked som na to dosiel a nariadil som jej brat psylium(1 lyzica) collostrum 15 kapsul vysypanych a zmiesanych z psyliom. a opakovat to kazdych osem hodin. Potom zobrat probiotika. Za 2 dni bola v poriadku je je dosial. Takze u nej to zrejme sposobovala nejaka nakaza v crevach, ktoru psylium vymietlo a collostrum potlacilo.
Netvrdim, ze to je recept pre kazdeho, ale viacerym dosial pomohlo v mojom okoli.
Samozrejme rozne jedla a kombinacie su vhodnejsie pre creva ako ine.
Collostrum nie je mlieko, ale mledzivo, takze ho mozu brat aj mnohi alergicki na mlieko.
(Pre istotu by som to ale vyskusal s jednou kapsulou, a to sa vlastne tyka kazdeho noveho jedla, doplnku, a liekov, telo moze mat reakciu na cokolvek a opatrnost hovori, ze treba najprv skusit malu davku, aby pripadna alergicka reakcia nebola privelka, ba dokonca na niektore veci treba ist pozvolne, aby si telo mohlo na ne navyknut)

losos

V prvom rade vynechaj potraviny ktore "prehanaju" a crevo drazdia. Aj ked to nieje najzdravsie, obmedz ovocie,zeleninu, urcite ju nejedz doobedu. Na ranajky odporucam bebe dobre rano, z toho na nema co prehnat a vypit silny cierny caj (alebo aj zeleny) tie nemaju prehanacie ucinky, prave naopak. Alebo si kup dubovy caj, ten zgustuje hlien v hrubom creve. Stolicu zahustuje aj varena mrkva, pozor, surova ma opacny ucinok. Velmi vhodna je aj ryza a varene zemiaky. Vylucit akekolvek mleicne vyrobky vratane syrov a klasickeho masla, papaj radsej rastlinne tuky. Jedz celozrnne pecivo. Vecer a rano nejedz ovocie ani zeleninu, poobede s daj. Mozes babany, ale lepsie su tvrdsie,take co su este kusok zelene. Pi vela vela vody, najlepsie neperlivu. Ziadna kava, alkohol ani cigarety. Aj ked pravda je, ze hnacku vie zastaviy aj stamprlik dobrej domacej,ale zas kazdy den sa to neda. Jedz male davky a castejsie. Nikdy sa nenajedz uplne do syta.

lejn

u ha tak to som nevedela ze to je dozivotne :( a ku psychologicke sa uz chystam, uz som skor nad tym rozmyslala a povedala mi to aj alergologicka aby som navstivili nielen psychologa ale aj psychiatra ta mam co robit. Len ja neviem ako mam zmenit tu stravu v com.

losos

lejn, urcite je to dlhodoby proces, par dni nieco skusat nestaci, treba zmenit celkovo zivotny styl. To co som ti radil skusaj dlhsie. Na ibs sa predpisuju spazmolytika, lieky ktore eliminuju krce (spazmy) hrubeho creva. IBS je dozivotne, neda sa liecit, len potlacit. Ak sa ti podari vysporiadat so stresom, mas to takmer vyhrate. A ak k tomu este upravis stravu, mozes existovat bez problemov. Ale ako vidim, uz to sama nezvladas, tak cim skor zajdi za psychologickou. Tuto alternativu radime pacientom s IBS a viacerym psycholog skutocne pomohol. Nieje to ziadna hamba. Smelo do toho a budes v poriadku.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

stale hnacky pomoze mi uz len psycholog???? - Fórum - ZDRAVIE.sk