Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poznate Lutenyl?

nika2511

Ja beriem Lutenyl uz skoro rok, pretoze menstruaciu som dostala sama od seba asi dva krat v zivote a to mam 30 rokov. Predtym som si dlho pichala Agolutin, ale z neho som mala dost velke cysty.
Ale chcem sa opytat na Lutenyl. Zo zaciatku bolo vsetko Ok ziadne dostala som menzes ked som mala, ale poslednu dobu sa mi pri jeho uzivani zacali prejavovat zvlastne neziaduce ucinky. Asi vam to bude divne, ale trpim strasnymi zmenami nalad. A nie su to len take hocijake zmeny. Dokazem byt zuriva koli malickostiam, a viem ze za inych okolnosti taka nebyvam. Len ked beriem Lutenyl. Alebo som strasne placliva. Striedaju sa extremy a robi mi to uz problemy aj v osobnom zivote. V praci sa ovladam lebo musim ale doma si to odskace priatel a nasi dvaja psy. Stale kricim, alebo sa snazim vyvolat hadku koli hluposti. Nemate niekto skusenosti s takymito problemamy? Mimo uzivania Lutenylu som uplne v pohode.

RNG

Vseobecne na nete je velmi tazko nieco najst o skodlivych ucinkoch lutenylu(nomegestrol acetate). Je to totiz vysoko ziskova chemicka nahrazka progesteronu, casto sa v literature zamerne zamiena progesteron prirodny a chemicke lieky napodobnujuce jeho ucunky v tele, rozne progestiny, gestageny a podobne.

Zahravanie sa z hormonami je nebezpecne, najma so zamorujucimi chemickymi nahrazkami s plno skodlivymi bocnymi ucinkami.Posuvanie preiody len tak nie je najlepsi napad.
Ale najst nieco konkretne okolo skodlivosti takehoto pocinania vyzaduje dlhe hladanie, zrejme farmaceuticky priemysel ma "dlhe ruky": aj na internete.
Pozrite napr na
oehha.ca.gov
kde je zamerne zamienany progesteron prirodny a rozne farmaceuticke chemicke nahrazky a skodlivost samozrejme pripisuju progesteronu, hoci rozne pokusy boli robene len s umelymi chemickymi nahrazkami.
Kto si potrebuje upravit prilis vysoke hodnoty prolaktinu, alebo estrogenicke hodnoty, da sa to dosiahnut naozajstnym prirodnym progesteronom, alebo roznymi doplnkami potravin, bezpecnymi, nezamorujucimi. Viac najdete pod mojim nickom cez google uvedenim slova hormony.

Osobne neodporucam sa len tak s hormonami zahravat, a ked uz je to potrebne, tak doplnky ako yam, damiana, pupalkovy olej, progesteronovy krem, black cohosh, Dong Quai , DIM a I3C a ine su podstatne menej nebezpecne

adusS87

AHOJTE CO SI MYSLITE KTORY LIEK JE LEPSI?LUTENYL ALENO NORETHISTERON. KLUDNE MY NAPISTE NA MOJ MAIL ADUSSA87@AZET.SK LEBO UZ SA NA TOT FORUM ASI NEDOSTANEM DAKUJEM ADA

Dudášová

Ja berem Lutenyl uz velmi dlho...no ked ho prestanem uzivat,tak znova nedostanem..rada by som chcela taky liek, ktory mi to upravi nadobro...nie len zaslepi na nejaku chvilku.

jankaaaaaaaaa

tie tabletky nic neliecia. takze je celkom logicke ze bez nich je menzes taky nepravidelny ako bol pred uzivanim

123skks

Brala som Lunetyl na upravenie cyklu. Osobne som brala Lunetyl najprv 3mesiace menštruácia mi chodila pravidelne, no po dobratí lieku som mala opäť nepravidelný cyklus, potom dalšie tri mesiace, opať pravidelný a po vysadení lieku opäť nepravidelný... takže, takáto moja skúsenosť

katy2222222

tak ja som uzivala Lutenyl na upravenie cyklu, ale musim sa priznat, ze som ho brala pol roka a ked ho neberiem uz nepomaha. cyklus mi chodi aj tak ako chce takze neviem naco ten liek bol dobry. moj pan doktor ocividne nevie co dalej takze liek urcite uzivat nebudem, lebo umele hormony su svinstvo.

anosa

lutenyl poporuje tvorbu zlteho telieska, tym padom pomaha kto chce otehu a nedari sa mu z dovodu kratkej lutealnej faze, z nedostatku hormonu progesteron. Cize podporuje otehu.

mimi26

Ahojte, mne doktorka dala lutenyl na oddialenie kvoli svadbe- mam dost nepravidelny menzes..tak sa nic nestane ked to zacnem brat nnie o tri ale o pat dni skor vsak?
Este ma zaujima,ci je pravda,ze sa zvysuje riziko otehotnenia a v jeho pripade je nutny potrat.
Vdaka

denisa1988

Ja som brala lutenyl. Ked som mala dostať krámy počas dovolenky, išla som ku gynekológovi a predpísal mi lutenyl na oddialenie menštruácie. Nemala som s ním žiadne problémy. Menštruácia mi prišla po niekoľkých dnoch ako som ho prstala brať. No raz sa mi stalo že mi prišla po 5 dnoch.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Poznate Lutenyl? - Fórum - ZDRAVIE.sk