ALT a pečeňové testy

aljoška

Problemka,nechcela som Ti písat,že to može byt aj pri nádoroch kostí a pečene,aby som ta nevyplašila.A ešte ma napadlo,že aj AMS možu byt zvýšené pri zápale pankreasu.Zvýšené eozinofily svedčia o alergii,ale bývajú zvýšené aj pri parazitoch a kožných ochoreniach.To APTT si mala predlžené?Ostatná koagulácia bola v poriadku?Obyčajne ked je porucha zrážanlivosti krvi tak bývajú aj ostatné vyš.predlžené.Samotné APTT súvisí s poruchou koagul.faktora 8.Ale to nepredpokladám.Možnože to všetko súvisí s tým herpesom,to ja až tak posudit neviem.A tie uzliny sú tiež v závislosti od herpesu?Čo povedal lekár?

problemka

aljoska,
vrela vdaka ti za vysvetlenie. ostatna biochemia vratane crp je v norme co mam teda vysetrene, oste mam zvysene eozonofily EOZabs v krvaku a v hemokoag. APTT-s -to co znaci pre mna? ja som sa hlavne docitala, ze ALP byva zvacsene pri nadoroch pecene kostí a pankreasu. problemy nejake s travenim ci zlcnikom nepocitujem ine nez uz roky obcas naduvanie,ale tie vysledky mam zvysene az teraz. inak mam herpes zoster-pasovy opar na lavej nohe a zdurene uzliny obojstranne v slabinach

aljoška

ALP-alkalická fosfatáza býva zvýšená pri ochoreniach pečene,žlčníka,zvýšenej činnosti štítnej zlazy.AMS-diastázy,po novom amyláza býva zvýšená tiež pri problémoch so zlčníkom.Už je to pár rokov čo nerobím na biochémii tak si toho už moc nepamatám.A čo pečenové testy AST,ALT,bilirubín? Tie boli v poriadku? Nemáš nejaké problémy,že ti býva zle a pod.?Pokial nemáš žiadne zdravotné tažkosti tak by som to nechala tak.Až tak zasa zvýšené nie sú.A na žlčník je dobré pit čaj z čakanky.

problemka

aljoska
prosim pekne, a hodnota ALP ?? mam ju zvysenu na 2.08 a normu mam uvedenu do 1,70 ! no a este mam zvysene aj AMS na 1,87 a norma je do 1,70. co to vsetko znamena? co su to za hodnoty a na co presne ukazuju? preco mam zvysene prave a len tieto dve?

ariela

ALT predstavuju tuky.Manzel mal ALT 1,32 co znamenalo, ze ma ztukovatelu pecen, co je steatoza pecene.Kriticka hodnota je 5. Mesiac drzal dietu, nejedol mastne jedla, ziadne tuky,len biele maso a znizilo sa mu to na 0,34 takze uz je v poho.

popolka

Mám úplne odstránenú štítnu žľazu už 13 rokov.Ako dlho sa dá žiľ na substitučnej liečbe a aké vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť? Necítim sa v pohode.Stále ma trápia nejaké bolesti.Ďakujem!

aljoska

ALT,AST,GMT sú pečenové testy.ALT a GMT reagujú pri poruchách pečene,AST može byt zvýšené pri ochoreniach srdca.ALT 0.17 je v norme,norma je zhruba do 0,52,záleží od druhu použitého setu na vyšetrenie.

dada

Dobrý večer.Chcela by som sa Vás spýtať, že čo to znamená, keď mám ALT 0,17.Hľadala som na internete,ale nič som nenašla, tak by som Vás chcela poprosiť, že či by ste mi nevedeli poradiť.Ďakujem