Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

panicka porucha

mimka1982

ahojte.liecila som sa na panicku poruchu...dnes som prvy den bez tabletky.mam obavu z toho,ze sa mi to vrati:-(

veronika

pre ooo :
beriem cipralex. momentálne už iba pol tabl každý druhý deň.
aké máš problémy ty?

pre mizantku:
ako sa ti darí? neozveš sa?

veronika

pre ooo. mala som aj ja take stavy. hlavne pri zhoršení stavu. vtedy som nechcela ani chodiť von. závraty a pocit na odpadnutie ma držali aj dva tri dni. až kým ma manžel nevytiahol za ruku na prechádzku a ja som nezistila sama, že mi tam je lepšie ako doma medzi štyrmi stenami. mne pomáhal aj neurol.slabučký - 0,25. moje dieťa malo zdravotné problémy, ktoré si vyžadovali niekoľko krát týždenne návštevu nemocnice a pri týchto stavoch mi to robilo značný problém. bola taka moja barlička v najhorších časoch. ale nie je to v žiadnom prípadne trvalé riešenie. momentálne po ňom siahnem max 1 - 2x do mesiaca.

RNG

panicka porucha, depresia, tetania, fobie, bipolarna(maniakatna) nervova porucha, to su vsetko poruchy sposobene nedostatkom a zriedkavo prebytkom roznych neurotransmiterov.
Staci zistit, o ktory sa jedna a doplnit ho je je po probleme obvykle.
......
Antidepresiva neriesia tieto problemy, len potlacaju symptomy a treba ich uzivat do nekonecna. Na nestastie ziadne synteticke skodlive latky, tj latky ktore v tele pred tym nikdy neboli a telo si s nimi nevie poradit, nemozno brat do nekonecna bez postihu na zdravi.
Preto sa treba snazit najst, ktore latky telo potrebuje aby nervovy system mohol pracovat bezchybne.
Najpravdepodobnejsie su to
mineraly,
potom serotonin(st johns wort, 5-htp SaM-e, mulungu),
mozno dopalamin(L-DOPA), mozno
fosfolipidy(lecitin, cholin, ...),
niektore tuky(EPA, DHA, tie su hlavne nervova izolacia, nie priamo neurotransmitery), mozno
B-vitaminy, alebo
GABA.
Zialbohu lekari nerobia testy zatial na to, co v nervoch a hlave chyba, takze si to kazdy musi vyskusat sam na sebe, co a v akych davkach mu zaberie.

veronika

ahoj mizantka,
ja žijem s panickou poruchou už nejaký čas. neviem, či sa jej dá úplne zbaviť, ale ja už vysadzujem liečbu a je mi celkom fajn. mávla som záchvaty paniky v autobusoch, vo väčších skupinách ľudí, v rade v obchode, skoro všade. je veľmi dôležité, aby si sa nezačala vyhýbať miestam , kde si mala ataky. skús najprv s doprovodom, potom nech ťa niekto čaká na blízku a potom sama a postupne predlžovať čas v "panickom" prostredí. ja mám tiež aj tetaniu. je to nepríjemné, ale dá sa s týmito diagnózami celkom dobre žiť. mám malé dieťa, pracujem, starám sa o domácnosť... drž sa a nevzdávaj sa!ak si chceš pokecať, stačí reagovať, ozvem sa.

marka_

no mne psychiatricka raz stanovila diagnozu panicky strach. neurcila presne z coho, ale ja si myslim, ze az taky panicky strach nemam z nicoho. najprv mi predpisala nejake antidepresiva ci co to bolo, ale necitila som sa dobre od nich, tak mi ich vysadila. a odvtedy... nebola som u nej a necitim ani potrebu tam ist. snad len psycholog.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

panicka porucha - Fórum - ZDRAVIE.sk