ustna voda

simka111

mate niekto skusenosti s ustnou vodou Herbadent????
Ja som si dnes kupila ustnu vodu z Lidlu.. a nedošlo mi že to nema žiadne bylinky len sami fluorid aj ešte niečo a ked som si s tym vyplachla usta tak mi to dost podrazdilo jazyk a citila som sa zle na žaludku, asi mi nedošlo že kupovať ustnu vodu z Lidlu je asi zly napad...

joni_

no mne to doporucila zubarka kvoli zubnemu plaku a predchadzaniu zapalu dasien, skratka ako doplnok k cisteniu zubov na dezinfekciu

mirka 23

základ je si dobre vyčistiť zuby, zubnou a medzizubnými kefkami. Čo sa nevyčistí mechanicky, tak sa ústnou vodou nevyčistí. Je to len doplnok pre tých čo majú veľa peňazí a nemajú ich kam dávať. Mne sa pozdáva tá strieborná voda od RNG.

RNG

Ja pouzivam miesto chemikalii na dezinfekciu ust, roztok GSE alebo koloidnu striebornu vody.
Je to rovnako ucinne a ked sa mi to dostane do tela, tak su to nie skodlive chemikalie, ale uzitocny doplnok vyzivy.

axelonka

je veľmi dobré používať ústnu vodu. jednak tým dbáš o ústnu hygienu a taktiež tým môžeš liečiť rôzne problémy, alebo aspoň venovať sa ich prevencií. je dobré ju používať, ak máš citlivé zuby, problémy s ďasnami, paradentózu - na každé z týchto problémov existuje vhodná ústna voda. ústna voda tiež dezinfikuje sliznicu a aj upokojuju rôzne zápaly, takže má určite samé dobré účinky.