Krcne mandle:(, von?

Príspevok v téme: Krcne mandle:(, von?
lencok1

Uz dlhsi cas mavam teplotu 37,2 a neviem sa jej zbavit. Doktori si mysleli ze to mam z neurozy, nakolko sa liecim na uzkost a depresiu, ale nikdy som sa necitila az takto. Nahodou som sa dostala na krcne, lebo mi robili vsetky vysetrenia ohladom toho ze sa mi zacalo robit aj akne. Po prezreti moja diagnoza znela: susp. tonsillitis chronica. Teda chronicky zapal krcnych mandli. Bola mi odobrata aj krv, ale tam sa ziaden zapal nepotvrdil, taktiez vyter z hrdla ale vysiel negativny, tak tomu nechapem...jednoducho napohlad su zevraj velmi skarede a zaver je takyto...
Pravda je ze byvam casto chora, no uz 10 rokov som nebrala antibiotika, mozno raz...nikdy som nemala nejaku vysoku horucku, tak som to len vylezala a riesila bylinkami, kloktanim, septolete, tantum verde atd...mozno tam mi vznikol cely zapal...
Pravdou je aj to, ze stale mam zvysenu teplotu, vkuse a v poslednej dobe ma aj trosku hrdlo trapi, ale vysledky vysli negativne...som stale unavena, malatna, robi sa mi akne, co predtym nebyvalo az v takej velkej miere
Bolo mi odporucene mandle vybrat, ale kazdy ma na to iny nazor, mnohi ma odhovataraju ze mandle maju v tele urcitu ochrannu funkciu a bolo by fajn to skusit nejako vyliecit...ako sa mam rozhodnut? a kto tento zakrok absilovoval, ake to je, ako to prebieha, vsetko o tom prosim...
mozno sa mi zivot zmeni k lepsiemu, prosim o radu...

fazula

ahoj
mne tiez vybrali, asi pred 4 rokmi. moje mandle boli len velke loziska zapalu a inych svinstiev, ktore mi napadali ine casti tela. konkretne klby. nemohla som sa uz ani riadne pohnut bez toho, aby som necitila velku bolest a vycerpanie. nikto nevedel prist na to, co mi je, az jeden lekar zistil, ze za to mozu mandle. ked mi ich vybrali, to akoby sa stal zazrak - absolutne nic ma nebolelo. nechapem :) a je to fajn. aj som ovela menej chora odvtedy. ani neviem co je to bolest hrdla..
ked ti to robi taku sarapatu v tele, bolo by dobre ich dat prec..
drzim palce

barbinka

mne vyberali mandle v decembri a pomohlo mi to. odvtedy som nebola chorá, žiadne bolesti hrdla. dovtedy som bola každý mesiac s neznesitteľnými bolesťami. už som tu o tom dosť popísali. popozeraj si témy o mandliach.