Priserna bolest zuba

Príspevok v téme: Priserna bolest zuba
nomore3

Ahojte.Potrebujem poradit s mojim problemom. Asi pre mesiacom mi vrtali zub,zubar mi dal docasnu vlozku,kt. potom viac krat menil a podobne aj minuly stvrtok.Cez vikend ma zub velmi zacal bolet,tak mi dnes zubar vybral zo zubu nerv a povedal, nech pridem o tyzden,ze mi ho zaplombuje..Ale bolest neprechadza,naopak..je neznesitelna..Ziadny liek nezabera.Ak by niekto vedel ako bolet zmiernit,pliiz,napiste,budem velmi rada.Vopred dakujem

LMarika

Vytiahnut zo zuba nerv a nechat ho otvoreny cele tyzdne, to by uz v dnesnej dobe normalni zubari, pracujuci na urovni 21. storocia a zaujimajuci sa o inovacie v zubnej medicine a samozrejme pracujuci s normalnymi pristrojmi robit nemali. Dobry zubar v dnesnej dobe dokaze zub s hlbokym kazovym tkanivom zasahujucim do nervu osetrit pri jednej navsteve. Jednoducho povedane - mas smolu na zubara a urcite nie si sam. Nemusi byt vyslovene zubar zly, staci, ak pouziva pri praci zastarale metody a v konecnom dosledku si to odnesie len a len pacient. Nabuduce s takymto problemom zajdi k sukromnemu, ktory pracuje na urovni, taky sa ti o zub postara lepsie. A ak citis bolest, tak na svihaj na pohotovost!

milanko12

Pomohlo mi ked:
siel som do lekarne: \"Prosim Vas na bolest zuba mate...? Farmaceuticka mi povedala ze na bolesti zubov najviac predavaju Valetol\"
Automaticky som sadol do auta. Tabletku som ihned zjedlo ani som ju nezapil co ma napadlo, kedze v lekarni maju vodu. :(
Ihned som zacitil ulavu.
Predtym som doma skusal cesnak. Cesnak som obrezal zhruba tvaru zubu a prilozil k nemu.

Lepsia bola Francovka. Do pohara som vlial Francovku tak aby som umyl cely kozmeticky odlicovaci tampon, poskladal na primeranu velkost. Vyzmykal a s drevenou spailou, paratkom
som prilozil z vnutornej strany k dasnam(vydrzal som asi20sec.) a vonkajsiej(vydrzal som dlhsie asi min.)trochu som to cmulal-lepsie dezinfikoval. Jazyk som drzal hore pri podnebi. Vsetko pri umyvadle.

Najviac mi pomohol
Valentol ked som ho s nozikom odstruhol(na jemny prasok) a s metlickou drevenou, v mojom pripade: z paradla(tie co maju vrch sirsi, som ten vrch prerezal aby sa to podobalo metlicke)
a naniesol som k dasnam po celom obvode bolesti.
S chemiou opatrne nejedzte cele tablety. Ovela lepsie je ich nastruhat a naniest po obvode bolesti.
Pozdravujem, drzim prsty.
A rano smelo k zubarke.

zdena86

podle mě zabírají klasické prášky na bolest. ale stejně je hlavní prevence a znát všechny nemoci, které se mohou se u zubů a ústní dutiny vyskytnout (např. www.lekarplus.cz)

Sanell

Dobry večer ,,pred 4dnami mi vytiahli zub a ked v sebe nemam tablety tak strašne ma to boli aj napriek tomu že zub je už von ale ostala mi tam diera ,,može byt že to mam zapalene ??vopred Dakujem :)