detska anorexia

luciferka

ty co si pisala pod nickom pre clupku, sa darmo smejes ze psychicka porucha sa neda dedit, aj psychicke choroby su dedicne......, ale myslim clupka, ze sa da tomu predist, spravnymi stravovacimi navykmi a tak, hlavne nech dietatu netlcu do hlavy od malicka chudnutie, a zee len chude zeny su krasne, uspesne a ze musi schudnut a tak podobne....., a nech papa zdravo..., dieta si zvykne, a nebude taka pravdepodobnost

leila

ano je tam velke nebezpecnie tym ze je to "v" rodine
clovek sa viac zamysla nad tym ze co to je, preco vzbudzuju pozornost ti ostatni, asi preto ze su chudi,...alebo ze ona je viac v porovnani s nou
cokolvek moze skrsnut v hlavke uz maleho dievcata:(
dajte na pozor na jej srdiecko :)

clupka

dakujem vsetkym za prispevky som rada ze sa nemusim obavat ale este som zabudla dodat ze tu chorobu v nevestinej rodine maju viaceri dokonca nou trpi aj jej sestra, preto ta obava o vnucku este raz dakujem.

namdam

v zahraničnej tlači som čítala štúdiu o silnej možnosti dedičnosti v prípade poruchy príjmu potravy .. ale pravdaže, štúdií na všetky možné témy je milión, ale určite tomu neprospejú zlé stravovacie návyky matky .. ja sama som odhodlaná, že dieťatu nikdy nebudem spájať jedlo s ničím príjemným, nechcem, aby bolo niečím dôležitým v jeho živote. žiadne, urob toto, dostaneš sladkosť, alebo dnes budeme mať na večeru tvoje obľúbené, alebo, keď ti je tak zle, tie palacinky ti urobím ... musia existovať iné, dôležitejšie motivácie a myslím, že jedlo pre nás zohráva príliš dôležitú úlohu .. v živočíšnej ríši (v divočine, nebavím sa o domestikovaných zvieratách) sa je, keď je potreba - hlad, ale ale my sme z toho urobili príliš dôležitý denný rituál .. a myslím, že práve súvis jedlo-odmena, niečo príjemné, je prvým, vnútorným popudom pre bulimičky, aby si ho zafixovali, ako utišujúci prostriedok...

leila

a este ma napadlo
na vznik PPP ma dost velky podiel prostredie, vztahy a sebavedomie dietata, cize da sa tomu predist- si myslim
proste velmi ju lubte, davajte jej to najavo, strante sa poznamok o jej postave, a proste dodavajte jej zdrave sebavedomie:) myslim ze to je to najdolezitejsie aby citila pocit prijatie

adrien

suhlasim s leilou...moze a nemusi to mat nasledky na tom dietati___ale je vacsia pravdepodobnost ze ano tak sa snaz o to aby nemalo pocit ze je tucne, zamestnaj ho nejak nech ma partiu kamosov____a hlavne davaj pozor ci je v pohode!!! drzim palce:)

leila

neda sa zdedit ale urcite geny sa mozu vyskytnut ale vela robi vychova!
takze ak nebude vidiet vnucka nejaky vzor nespravneho stravovania od matky tak nemyslim ze by to mohlo mat geneticky vplyv
iked zavislost je v istej miere dedicna ale moze byt v takej miere ze napr matka je alkoholicka a jej dcera unika tiez pred niecim do zavislosti (tiez alkohol alebo PPP alebo drogy,...)
ale nemyslim ze je to cista genetika