Antidepresiva

BigSky

RNG: reagujem na tvoj chybny prispevok:
"Preto bolo vyvinute mnozstvo liekov na zvysenie hladiny serotoninu(selective serotonin uptake inhibitors, spomeniem niekolko(wikipedia):...Bupropion - of the NDRI classes (e.g. Wellbutrin XR, Zyban)..."

Bupropion neupravuje hladinu serotoninu, ale selektivne zvysuje hladiny dopaminu a noradrenalinu, pretoze je(slaby)inhibitor reuptake dopaminu a noradrenalinu.

RNG

Mimochodom Jarsin bol na trhu uz v roku 1991-pozri na datumy v tabulkach(table 1.htm) a dodnes sa pouziva v Nemecku ako hlavne liecivo na depresie, takze keby bolo zle, uz by ho davno nahradili, vsakze.
Hlavne, ked je proti nemu taky silny tlak farmaceutickeho priemyslu.

RNG

Kazdy sme inaksi. Ale statistika podporuje pouzitie lubovnika. To sa neda nijak odskriepit.
Pricom 5-HTP sa tu este ani len nenapadol, a to je tiez pre mnohych riesenie.
Tu je napriklad jedno vysvetlenie, preco niektore zdroje vytazkov zo St Johns Wort nie su pre niektorych efektivne
www.amoryn.com
a tu som nasiel celu tabulku porovnavania spomenuteho Jarsinu s inymi drogami, kde Jarsin vyzera velmi dobre, podobne aj ine obsahujuce lubovnik.
www.hypericum.com
Nuz ale je pravda, ze mnohym nezabera, takze nepomoze nic ine, ako skusit.
A zacal by som definitivne s st johns Wort a 5-HTP, lebo tie maju minimum bocnych ucinkov a daju sa prestat brat kedykolvek, lebo to nie su navykove drogy.

donn

Ja mam osobne skusenosti s uzivanim extraktu z lubovnika bodkovaneho.Psychiatricka mi ho pred casom odporucila,vtedy ho uviedla na trh nemecka firma pod nazvom Jarsin.Nemala este odskusane ucinky na pacientoch,tak som to mal skusit ja.Bral som ho skoro tri mesiace a za ten cas sa moj zdravotny stav tak zhorsil,ze som ho musel vysadit a rychlo prejst na normalne antidepresiva.Bral som ho vecer,na druhy den som bol z neho uplne vycerpany,mal som zavraty,stracal som schopnost koncentrovat sa na hocico,bol som roztraseny,prestal som chodit medzi ludi,lebo som mal strach,ze je to na mne vsetko vidno.Citil som sa ako otraveny.Ked som ho vysadil a presiel na normalne AD,vsetko sa vratilo do normalu.Vtedy som si povedal,ze uz nikdy viac taketo aj ked prirodne antidepresiva nebudem brat.Mozno maju este vecsie toxicke ucinky,ako normalne lieky.

RNG

Svet sa toci hlavne okolo penazi ,moci a boja o ne. Ci uz otvorene, alebo v zakulisi.
Ked si to uvedomis, ostatne z toho vyplyva.
Ine vplyvy su v mensine a casto potlacene v prospech prvych dvoch hlavnych.

lencok1

velmi by ma zaujimalo preco teda psychiatri nepovedia paceintovi aj o moznosti leicby tymito neskodlivymi latkami, odkial sa to ma bezny clovek dozvediet, ak to ma naozaj take ucinky ako AD preco nepredpisuju lubovnik bodkovany a 5-HTP...ma to normalne vyviedlo z miery...sakra, ako to teda je...o com to tu vlastne vsetko je do prdele

RNG

Aha.Ocakavna reakcia, spravne.
Ale to iste plati aj pre stavu z grapefruitu. Takze aj na nu by mali napisat taktiez nepouzivat bez upovedomenia lekara.
Problem je ale relativny:
otazka je ci je skodlive pouzivat lubovnik pri brani uvedenych liekov alebo skodlive pouzivat uvedene lieky pri brani lubovnika.
Jedno je ale stopercentne jasne.

Lekar musi vediet a tak isto pacient by mal byt oboznameny, ze nesmie lubovnik ani grapefruitovu stavu kombinovat s uvedenymi farmaceutikami.
Tak ako sa tieto farmaceutika nesmia kombinovat s mnohymi inymi latkami, z ktorych sa uvadza casto len alkohol, ale je ich plno.
Problem je hlavne v tom, ze tieto farmaceutika maju odporucene ucinne davky blizko ku toxickym, takze akykolvek vykyv ich hladiny v krvi je nebezpecny.
Takze pokial tieto farmaceutika nebudu nahradene bezpecnejsimi, lekari aj pacienti musia byt extra opatrni co beru a co jedia.

marko

ŠTÁTNY ÚSTAV PREKONTROLU LIEČIV
KVETNÁ č..11, 825 08 BRATISLAVA 2

Upozornenie na interakcie Ľubovníka bodkovaného s liekmi.

Viaceré monokomponentné alebo viackomponentné prípravky s obsahom Ľubovníka
bodkovaného (Hypericum perforatum L.) alebo jeho extraktov sú u nás dostupné bez receptu
alebo nie sú registrovné ako lieky. Pacient ich môže užívať bez vedomia lekára.
V súčasnej dobe existujú dôkazy, že prípravky Ľubovníka bodkovaného môžu indukovať
metabolizmus viacerých pečeňových enzýmov, ktoré metabolizujú lieky. Sérové koncentrácie
týchto liekov môžu byť znížené, čím je znížený aj ich účinok. V niektorých prípadoch
ukončenie podávania prípravkov ľubovníka môže následne zvýšiť koncentrácie liečiva
s možnosťou toxických účinkov.
Pre zníženie možných nepriaznivých dopadov na zdravie pacientov je potrebné:
A. Prípravky s obsahom ľubovníka by sa nemali používať spolu s týmito liečivami,
pričom pred skončením jeho používania je potrebné navštíviť lekára, sledovať a
upraviť dávkovanie lieku:
indinavir a v analógii s nim aj saquinavir, ritonavir, nelfinavir, efavirenz, nevirapine,
lavimudin, stavudin, abacavir,
fenytoín, karbamazepin a fenobarbital,
warfarín,
cyklosporín,
digoxín,
teofylín.
B. Prípravky s obsahom ľubovníka by sa nemali používať spolu s týmito liečivami,
pričom pri skončení používania nie je potrebné sledovať a upraviť dávkovanie lieku:
orálne kontraceptíva pre riziko zlyhania antikoncepcie,
lieky proti migréne sumatriptan, naratriptan, rizatriptan, zolmitriptan pre možné zvýšenie ich
účinku a riziko nežiaducich účinkov,
antidepresíva typu SSRI - citalopram, fluoxetin, fluvoxamin, paroxetin, sertralin pre možné
zvýšenie ich účinku a riziko zvýšenia počtu nežiaducich účinkov.
C. Lekár by sa mal u každého pacienta pýtať, či nepoužíva voľnopredajné lieky
s obsahom Ľubovníka bodkovaného a iné voľnopredajné lieky.
D. Pacient by mal pri každej návšteve informovať lekára, že používa voľnopredajné
lieky s obsahom Ľubovníka bodkovaného. Ak užíva, alebo chce užívať ľubovníkový
liek s spolu s liekom uvedeným v bode A, mal by sa poradiť s lekárom.

RNG

Agoraphobia a ine podobne sa liecia okrem psychologickeho pristupu-psycholog, priatelske rady, vesela spolocnost, aktivna zaujimava cinnost, transcedentalna meditacia, dokonca aj sugescia a hypnoza aj vplyvom na nervove transmiotery, hlavne serotonin.
Hladina serotoninu ma na tieto stavy velky vplyv.
Preto bolo vyvinute mnozstvo liekov na zvysenie hladiny serotoninu(selective serotonin uptake inhibitors, spomeniem niekolko(wikipedia):

The most commonly prescribed antidepressants in the US in 2006 [13] were:

Escitalopram - of the SSRI class (e.g. Lexapro, Cipralex)
Sertraline - of the SSRI class (e.g. Zoloft, Lustral, Apo-Sertral, Asentra, Gladem, Serlift, Stimuloton)
Venlafaxine - of the SNRI class (e.g. Effexor XR, Effexor)
Bupropion - of the NDRI classes (e.g. Wellbutrin XR, Zyban)
Duloxetine - of the SNRI class (e.g. Cymbalta)
Paroxetine - of the SSRI class (e.g. Paxil, Seroxat, Aropax)

The most commonly prescribed antidepressant in Germany is reported to be (concentrated extracts of) hypericum perforatum (St John's Wort).[14]
In the Netherlands, paroxetine, marketed as Seroxat® among generic preparations, is the most prescribed antidepressant, followed by the tricyclic antidepressant amitriptyline, citalopram and venlafaxine. [15]

Tak tu to mate cierne na bielom, v jednej celej velkej krajine(Nemecko) predpisuju extrakty z byliny-lubovnik bodkovany=St johns Wort=trezalka=hypericum perforatum miesto skodlivych navykovych drog.

Tak opakujem este raz, pomoc z prirody na depresie tu je , dokazane na celom velkom narode.
opakujem :St johns Wort(lubovnik), 1-2 gramy, extrakt standardizovany na 0.3 % hypericinu.

Na zvysenie tvorenia serotoninu je polotovar tryptophan, najucinnejsia forma 5-HTP(2x50 mg denne).

A tieto sa budem snazit presadit aj na Slovensku miesto skodlivych a drahych patentovanych drog, ci sa to niekomu paci, alebo nie. Pokial mi ich vobec dovolia dovazat...