Hranicna porucha osobnosti

loris c

boze moj. hraniciari , mozno za to nemozete ale patrite do kazajky a tu vasu poruchu by mali oznacit ako za nebezpecnu psychicku chorobu.
robite celemu svetu ako keby napriek- co napriek- totalne natruc. mal som byvalku co trpi tym svinstvom a nemozem sa jej zbavit. sama ma odkopla, bola uplne ticho, nadaval som jej za to ze mi znicila zivot a vtedy na to a aj na mna uplne kaslala. teraz ako natruc sa po cca roku chce vratit za kazdu cenu ku mne a znicila mi ten najkrajsi vztah ktory som mohol mat, pretoze si nevie predstavit pri sebe nikoho ineho, dalej ma vydiera otravuje smskami mailami a taha do toho moju rodinu a priatelov...
fakt ludia, vsetci ti co ste zdravi a hrozi ze zacnete vztah s takouto psychopatickou osobou, ruky prec. je to mozno par dni radosti a potom cely zivot starosti... nech sa vam snazi natlacit do hlavy hocijake sladke sluby a recicky, neverte im. neskor trpko olutujete ze ste takeho niekoho v zivote vobec stretli a zacali ste ho lubit a doverovat mu...
ono to ako keby ani neboli ludia ale iba stroje naprogramovane uplne vysat a znicit cloveka ktory to s nimi myslel uprimne a dobre...

dobojovane

pre => J111

HPO s akou som sa stretol ja znamena ze ta osoba mala:
- nevyspytatelne nálady
- neschopnost zniest kritiku
- silne mala rada alebo nenavidela
- bola promiskuitna
- chcela ma ovladat
- v stave poruchy nebola schopna vyhodnotit situaciu ktora nastala a nebola schopna ju riesit
- ked jej to preplo neexistoval sposob ako vyriesit vec aby bol kazdy spokojny
- casto nechapala co myslim co citim ako to myslim
- nebola schopna empatie a asertivity
- nedokazala vyjadrit svoje pocity alebo len cierno-bielo
- bola sarkasticka, despoticka, povysenecka, bez citu a porozumenia
- neschopnost sa sustredit na porozumenie
- pri probleme ktory nastal nebola schopna ho riesit s citom muselo byt podla nej
- neriesila buducnost
- neriesila dosledky svojho zleho konania
- lasku vyjadrovala len ked ju potrebovala, som si pripadal ako cudzi clovek
- promiskuita promiskuita, promiskuita bez dosledkov na to ci mi tym ublizi, ked som o tom hovoril smiala sa mi do oci
- zavisla na matke,
- neschopna samostatne riesit problemy
- dala sa rychlo ovplyvnit druhymi, moj nazor znamenal akurat jednym uchom dnu druhym von

bolo toho viac, ale to suvisi s tym ze nebola schopna vidiet citit a vnimat veci ako vacsina ludi.
NIKOMU NEPRAJEM TAKEHOTO CLOVEKA TO JE PSYCHICKY teror. RUKY PREC, nic sa nezmeni a ak tak len malo a vyhliadky mizive.

Meretseger

Ty tomu strašne nerozumieš, milý zlatý - nič v zlom :P Pýtaš sa, prečo práve hraničná porucha? HPO je na hrane medzi neurózou a psychózou, tak preto. Ak otázke smerovala na niečo iné, prosím upresniť:)

6phoenix

Meretseger a cudujes sa? osoby s touto poruchou nam znicili zivot, ja som ju lubil, dodrzal som vsetko co som jej slubil- ze ju budem chranit pomahat jej a ze jej budem oporou. obetoval som pre nu tolko kolko si ani nemozes pomysliet a to som este nemusel trpet to co pisal Dobojovane.

dbojovane

pre phoenix6:
fakt to nema vyznam byt takou osobou a mas pravdu modre z neba by zniesla a na druhej strane ponizovanie, sarkazmus, prehnana starostlivost, neschopnost sa dohodnut. Ona si to ventilovala promiskuitou. Dokonca na vianoce a na Valentina. doobeda poslala krasne prianie a v noci sla s inym bez charakteru na sex. No to bolo fakt vrchol. Dakujem bohu a svojej psychike ze som z toho vonku. Inak ja mam pokoj mna uz nekontaktuje. Si mysli ze len ja som bol ten zly tak to neriesi sa asi urazila ze som jej ublizil ked som sa jej neozval. Ona je moc extremne hrda aby sa ponizila na to ze ak je nieco spravne a nieco za to stoji o to bojovat. ALe nevadi nic dobre ju necaka, urobil som maximum co sa dalo. Nech si zije svoj bludny zivot. Ak chce niekto nieco zmenit vo vztahu nech zacne od seba. Ja som dostal svoje nalozene az az a mal som co robit aby som sa dal do poriadku.

6phoenix

ja som mal tiez strasnu skusenost s osobou co ma HPO. je to strasne. najprv si vas namotka slubi vam lasku na vecnost, totalne vas zvabi a robi to tak rafinovane ze tej osobe nakoniec na vsetko skocite. ked vsak po case ma prist na skutky tak sa toho nikdy nedockate. byval som s takou osobou, a ta mi tajila ze tym trpi, na zaciatku to sice s nou bolo dvojnasobne krasne, pretoze sa mi cela oddala, ale na konci sa spravala tak hystericky ze som musel od nej odist. proste, bud obetovala vsetko svojmu okoliu a partnerovi na ukor seba alebo bola iba sebec a okoliu totalne ublizovala. sice narozdiel od toho co pisal "dobojovane" nikdy ma nepodviedla- lebo vzdy ked chytila tie tazke stavy , mala taku depresiu ze nemohla vyjst z postele a cely den prelezala s placom a vyhrazkami ze jej zivot nechuti, ze uz nechce zit a ze sa asi zabije. alebo si nahradzala tieto komplexy inak: tryznila sa (zahasena cigareta o ruku, rezne rany od noza a ziletky na ruke a stehne, fajcenie marihuany doma v posteli - hlavne to bolo pre mna totalne neznesitelne atd).
neskor mi povedala ze ma Borderline a ze nema silu chodit na terapie, ze terapeutka ju nenavidi a ze ju nikto nechape- iba ja. a na dalsi den povedala ze som uplny sebec a vobec sa nestaram o to ako sa ona citi, cize jeden den tak a druhy tak. iba severny a juzny pol alebo cierna a biela. nic medzi. nakoniec mi rupli nervy, skoncil som vztah a prestahoval sa prec. stale sa jej vsak nemozem zbavit lebo mi vypisuje nech sa vratim a ze ak nie tak si nieco urobi- esteze je z inej krajiny a nevie moju slovensku adresu, lebo by bola schopna si ma vyhladat.
TIEZ DAKUJEM ALE NIKDY VIAC!! ti ludia co tym trpia sice za to nemozu, ale nemozu za to ani ti ludia co ich lubia a vdaka nim musia trpet. preto to poviem trocha nefer a sebecky voci nim- zdravy clovek s takouto osobou nikdy nemoze byt uplne stastny a naplneny..

doky2

:to ninuša
nie som síce celkom profesionál na HPO, podľa príspevku máš roznych starostí tak akurát dosť (možno aj fakt psychiatrickych), ale stanovovať diagnózu HPO pred 17-18 rokom je riadna odvaha (alebo nezodpovednosť?) tvojich lekárov, takže ak maš fakt 14, ešte maš nadej, že sa sekli...