Hranicna porucha osobnosti

danimi

Kto píše pod viacerými nicmi ? lebo aj mne sa zdalo na inom príspevku že to nejako nesedí len neviem ako to mám zistiť ?

Ninuša

Mne túto poruchu diagnostikovali pred mesiacom,po tom čo som stravila 6 týždnov na psychiatrii.Mám iba 14 rokov a som zúfala ,lebo túto poruchu mám na celý život zapísanú v zdravotnom zázname.Za celý tento mesiac sa veci stali ešte horšími , všetko sa zmenilo odkedy viem čo mi je.Každý ma berie inak , teraz som proste 0. K svojmu životu potrebujem nejakých ludi ktorí by ma mali radi,lenže ja ked sa do nich chorobne zamilujem (či je to žena alebo muž) ma oni zradia a potom sa cítim byť taká sama ,cítim take prázdno v sebe.Neviem žiť s HPO je to ťažké..Prežívam veľa zrady,klamstva,smútku,bolesti...Ja nechcem mať túto poruchu ,je to naozaj hrozné..Uvedomujem si všetky chyby za ktoré som sa dostala na psychiatriu,lenže už je neskoro ,už sa to nedá napraviť aj keby chcem ako kolvek.Všetko čo som doteraz v mojom živote dosiahla ma horzne mrzí lebo za tie veci sa môžem len prevelice hanbiť!Chcela by som spraviť jednu hrubú čiaru za ktorú by som napísala všetky zlé veci,všetko ako som stravila na psychiatrii 6 týždnov , všetkú bolesť ktorú som tam prežila a nielen tam ale za celý mô život , všetky slzy ktoré som tam vyronila..Všetko čo som spravila..Lenže to nejde stačí jedna sekunda,okamih,pohlad,pesnička,spomienka a zase som tam kde som bola...Neviem sa s tým vyrovnať a veľmi ťažko sa mi s tým žije :(

VeVe261287

no bohuzial necitala som vsetky prispevky mozem len k tejto teme povedat tolko ze mne tuto \"chorobu\" diagnostikovaly asi pred 2 tyzdnami do toho casu som mala strasne problemy zo sebou a mojim okolim no a odkedy vlastne viem co mi je som konecne po 8 rokoch zasa zo sebou spokojna a vyrovnana som rada ze konecne viem co mi je a mozem proti tomu ist alebo skor sa naucit s tym zit a prajem vsetkym mojim partakom aby to aj oni dokazaly ;)

dobojovane

>>>lemonka
Uzasne vyznanie !!! Si uplne SUPER ze dokazes vyjadrit svoje pocity a uvedomit si to co citis, aj ked viem ze su situacie kedy to proste prepne. Bojuj dalej je to otazka chcenia a sebazapretia, motivacie to robit hlavne pre seba a pre niekoho pre koho to ma zmysel sa zmenit. Ano buduj svoju zdravu hdost a sebavedomie a pouzi to v spravnej chvili a situaci. Ja som nezvladol ten boj nie so sebou ale s clovekom ktory mal HPO. Napriek bolesti z odlucenia a straty neskutocne silnej lasky ktoru som citil som zistil, ze boles ktoru som prezival v tomto vztahu bola ovela vacsia ako bolest z lasky ktora pominie. Citim pokoj v dusi. Aj ked som osamely som vyrovnany. Dokazem konecne normalne uvazovat a citit tak ako sa ma. Som teraz stastny ze, nie som manipulovany, podvadzany, stredom vysmechu, ponizovaniu, klamaný, odstrkovany, nepochopeny a psychycky tyrany od osoby ktorú som miloval 5. rokov.
VYDRZ TVOJ DUSEVNY SVET BUDE KRAJSI nie vo formate 2D ale 3D a to uz za to stoji !

lemonka

malinka14 mame toho vela spolocneho,velmi vela.Ja si uz uvedomujem kde som chyby robila a kde robim,ale niekedy sa im nedokazem vyhnut pre naval emocii.Podla mna je najvacsim problemom nedostatok sebavedomia,hrdosti,zdraveho ega.Aj ked sa mnohym zda presny opak je to omyl.Tym co robime sa snazime dokazat si ze pre niekoho nieco znamename,a chceme byt pre niekoho tym najdolezitejsim na svete a aj uplna hlupost ktoru urobi(a nechce nam ublizit)pre nas znamena velku zradu.Viem preco je to tak u mna,ma to korene v detstve,nemohla som ziskat nieciu pozornost po ktorej som velmi tuzila.A myslim ze je dolezite zistit dovod preco sa to vsetko zacalo,lebo obvinovat seba a ostatnych okolo ktori za nic nemozu je nezmysel.Priatela milujem a sme spolu uz par rokov,ale uvedomujem si ze som mu ublizila a aj ked teraz chcem zacat novy zivot,casto mi pripomina vsetky chyby ktore som spravila.Boli to,ale viem ze jeho to boli viac a este stale neviem zniest tu kritiku,ale rozumiem mu.Mozno je to prvy krok.Malinka14 mas sancu zacat odznova,ak si najdes lasku tak sa pouc s chyb ktore sa uz raz stali.Neviem ci aj ty mas take silne vycitky svedomia,ale uvedom si,ze si v tom vztahu ktori si mala spravila velmi vela zleho.Je mi jasne ze tvoj priatel nebol idealny,pises ze urazal inych,klamal ti(zrejme ta nechcel trapit)a tak,ale ako dospeli ludia ste si to mali vydiskutovat a ak sa ti nezdal dost dobry tak neostavat vo vztahu a oplacat mu vsetko takym krutym sposobom.Podvod boli a ty sama dobre vies ako velmi.Tiez mi vadi ked je niekde nejaka zena(nemusi byt ani naha) staci mi pocit ze by jeho mohla zaujat a je mi do placu(viem ze lubi mna a aj keby sa mu zdala pekna nic to neznamena).Tak si predstav aky by to bol pocit kebyze sa pohadate a ty si smutna a sklamana ze mate problem a on by bol zatial niekde s inou.Hrozne,ze?A myslis ze by si verila tomu ze si ho ty vyprovokovala?Mame poruchu osobnosti,ale to tym druhym bolest nezmierni,my sa musime prisposobit neda sa vyhovorat na nejaku diagnozu,ak chceme zit tak stastne ako oni.Neviem ci to budes niekedy citat,dufam ze ano,rada by som si s tebou popisala.Ak ano prepac ze tak vela pisem,chcem ti pomoct,mne doktori nepomahaju tak sa snazim sama a bola by som rada ak by ti to aspon trosku pomohlo sa zamysliet.Nechcela som ta ani urazit,ja som bola presne rovnaka takze nic v zlom,viem ze kym som netusila o tom co mi je,tak som si myslela ze som v pohode,vsetci su zli a ja za nic nemozem.Ale teraz uz viem ako to so mnou je,je na mne vsetka zodpovednost ako sa zachovam a aj ked mavam hrozne stavy uzkosti,strachu,depresie a vseliake neprijemne pocity moze byt so mna aspon dobry clovek

jojo1987

Ahojte, je mi tak ľuto ako toto tu čitam,takto nejako som na to bola aj ja pred dvoma rokmi... mne veľmi pomohla kniha od Eliasa Vellu Ježiš moj uzdravovatel,
vyplakat sa pri nej na 100x ale stoji to za to vysledok je optimistickejsi pohlad a lespie sebapoznanie!!!Viera je zaklad kazdeho riesenia problemu, samozrejme pre toho kto naozaj veri, .Vsetko dobre prajem.

dobojovane

to je vsetko krasne a verim ti ze na to mas, kazdy potrebujeme lasku. Otazka stoji ci bude naplnena, to znamena opatovana a rovnako intenzivna z druhej strany. Ja sa tak rychlo nezamilujem. Musim byt "cisty" radsej to necham plynut uvidim co zivot prinesie. Nic na silu nejde.

malinka14

Ja som v pohode.Mam jednu vyhodu....sice dokazem az chorobne milovat,ale ked ma ten clovek zradi a neda mi to,co potrebujem,tak sa dokazem aj velmi rychlo zamilovat,ovsem,pokial ma ten clovek dostatocne zaujme.Takze,smelo do toho!A zas viem aj to,ze do mna sa vedia zamilovat,uz to mam overene....To je dost velky predpoklad,ze mozem byt znovu spokojna...a uz sa aj tesim,ze mam otvorene srdce a mozem don niekoho pustit. :-)a dufam,ze pride coskoro.

dobojovane

Je to zlozite, musis sa zmenit, naucit sa ovladat, tolerovat a rozlisovat veci dolezite, menej dolezite a zle, v okamziku, v danej chvili a podla toho ovladat svoje emocie. Nie za kazdu kravinu reagovat hranicne a nenavidiet toho druheho. Viem co som prezival bolo to hrozne, neskutocne hrozne, pre male nepodstatne blbosti som bol v jej ociach strasne zly clovek nehodny lasky a pritom cstokrat ked som bol v pohode, ona sama ma provokovala aby si mohla vyventilovat nahromadenu zlost a este ma aj obvinila ze za vsetko mozem ja. No proste strasne, ako aj ta promiskuita a manipulovanie, ked som ju na to upozornil ze mi to ublizuje este viac sa do mna navazala. S takym clovekom nikto nebude. Uzavrie sa do svojej ulity a obvinovat sama seba ze vsetcia ludia su zly, bude pokusat stastie a nicit duse inym pretoze potrebuje lasku ale nevie ju dat a nakoniec aj tak ostane sama. Pretoze tento jej bludny kruh sa nikdy neskonci ak s tym nieco neurobi. Tebe drzim palce urobila si prvy krok ze si si to vobec priznala treba s tym sale bojovat a pracovat na sebe bude to tazke ale potom sa ti bude zit fakt lepsie kvalitnejsie. Radsej nech utrpenie chvilu trva, ako cely zivot a ostat sam.

malinka14

Dakujem.No,aj ked viem,ze tym navalom zlosti sa iste nevyhnem.Bude stacit provokacia a ja to jednoducho nedokazem udrzat....Ale niektore veci dokazem zmenit.Snad to nebude taky chrapun ako tamten a nebude ma k nim dohanat ako on.Lebo som presvedcena,ze on mi k tomu len pomahal a provokoval ma.To mi hovorili aj sestry,ze nemam byt s clovekom,co ma dokaze k takym cinom vyprovokovat a to on robil....Robil to,co mi vadilo...Mozno casom sem napisem,ze som v spokojnom vztahu,aj ked nie som si ista,ci dokazem v takom byt.