Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Opalovanie sa a vyrazky...

Príspevok v téme: Opalovanie sa a vyrazky...
pomoooc

ahojte. bola som na dovolenke a po prvom opalovani sa mi na tele zacali vyhadzovat vyrazky. povedala som si ze je to asi alergia na slnko, ale k moru som chodila dalej. az na koniec som sa spalila a ako mi pokozka zacinala hnednut, zmizli aj vyrazky.... no teraz sa zacinam doma supit a tie vyrazky sa zacinaju objavovat znova.... yvzera to ako akne, len sa to neda vytlacit a svrbi to... kozny ma dovolenku a ja netusim co mam robit...

simka111

Poradi mie niekto s čím by som si mala umyť pleť po opaľovani ??? Mam aknoznu pleť, po opalovani bude určite citliva, kedže budem musieť odstrániť krem, potrebujem niečo... môžem použiť Sensibio pleťovu vodu ????? Nepodráždi mi pleť ?????,

danuska_kiss

Ze ja by som chcela povedat ze tiez mam vela vyražky...neviem co mam s tym robit,ake kremy by som mala pouzivat ... nemozem sa ani pozerat na seba ked mam tolko vyrazky...tak mi pomozte, dakujeeem :)

pomoooc

no praveze pubertu mam uz davno za sebou, na tvari nemam akne ani nziadne ine vyrazky, len sem tam zopar pred menstruaciou, ale inak sa mi to vyhadzuje na pleciach okolo miest kde som to mala najviac spalene, na stehnach a dekolte.... a uz netusim co s tym robit a kozny tam bude az o dva tyzdne

vilaamalka

ja ked som bola ešte v puberte , mala som chrbať samí pupak a raz som sa opalila, skôr spálila až tak že sa mi cela koža zošúpala a odtvedy som vobec žiadne vyražky nemala ale opalila som sa bez akehokolvek pripravku a pomohlo to

agina

pomoooooc ak si mala vyrazky este pred slnenim, tak z opalovacich kremov to urcite nebude.Zrejme si este v puberte a pokozka sa snazi zbavit nadbytocneho tuku.Odporucala by som ti postihnute miesta vobec nicim nenatierat, len umyvat cistou vodou.

pomoooc

dakujem vam za odpovede, ale mozn oste to nie az tak spravne pochopili.... bola som vyhadzana tam a po absolutnom spaleni sa mi tie vyrazky zmizli... teraz som uz druuhy tyzden doma a ako mi pokozka hnedne a supi sa, tak sa mi vyhadzuju tie iste vyrazky... doma som v tieni, v chladku, slnku tu moc ani nesvieti a nepouzivam ziadne kremy... umyvam sa medovym mydlom, kym som nemala tie vyrazky natierala som sa po kupani cervenym garnierom ,ktory pouzivam odkedy ho predavaju a nevyhadzujem sa z neho, momentalne ho kvoli vyrazkam nepouzivam a aj tak som vyhadzana... cize - nepouzivam uz kremy, neslnim sa a vratilo sa mi to co som mala pocas dovolenky... a neposobi to prilis esteticky, obzvlast ked mam tendenciu rozskrabat si tie vyrazky

RNG

razor, rozne skodliviny v "opalovacich kremoch" sposobuju alergicke=histaminove rerakcie. Pre to su antihistaminika ucinne. Ale lepsie riesaenie je nedavat na seba veci, co vyvolaju alergie ale naopak hojive ochranne a vyzivne latky, ako napr kokosovy olej, vitamin E, ochrannu zinkovu belobu(na zvysenie faktoru), aloe vera na zvlhcenie a hojivost a podobne.
Samotny kokosovy olej ma faktor 4 az 8 podla hrubky natretia a robi kozi velmi dobre.
Kedze my nie sme z tropov a nasa koza neznesie tolko, ako tmavi domorodci, musime obmedzit expoziciu obnazeneho tela na slnku, bez ochrany 15-20 minut, natretu kokosovym olejom 1-1.5 hodiny. Ostatok treba zostat v tieni. Neskorsie, ked clovek zhnedne znesia az 2-3 krat tolko slnka. Ale ani tmavi domorodci nezostavaju na slnku pridlho, to len turisti sa spalia z nerozumnosti.
Alebo vyhadzu z "ochrannych kremov"

razor

Mal som pred mesiacom pri mori ten isty problem. Nakoniec sme si s polovickou spomenuli, ze nam niekto spominal, ze niekedy zaberu antihistaminika, tak sme vyhrabali z kufra Claritine a pomohol...Najskor sa mi to zdalo trocha postavene na hlavu ale nejaka logika v tom bude "-)najlepsie je vraj zacat uzivat uz tyzden pred slnenim. S parfemom to moc nesuvisi, skor podla mna s tymi latkami, kt. obsahuju mlieka 20+. Hlavne treba odist cez obed prec do chladku.

RNG

co tak alergia na tie kremy s vysokymi faktormi, ktore su plne roznych skodlivych chemikalii. Skusil sa niekto s nimi natriet len tak bez slnka. Z mnohych, hlavne nezmytelnych vodou sa vyhadzes aj bez slnka.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Opalovanie sa a vyrazky... - Fórum - ZDRAVIE.sk