AKO VLASTNE SKODI HAK NA ORGANIZMUS???

sjela

Lusyta ja som tiez brala antiku skoro 4 roky a nevedela som si ju vynachvalit, nemala som ziadne bolesti pri menezese, sice som bola frigidna, takze som ju vlastne brala zbytocne kedze som aj tak nechcela sexovat :-) teraz ju uz neberiem 2 roky a davame si pozor, sexujeme skoro kazdy vecer a zatial som neotehotnela. Ale ja mam vazny vztah, inac by som to asi neriskovala. Ale hlavnym dovodom preco som ju prestala uzivat boli vystupene krcove zily na lytkach, ktore som v zivote nemala, tak som sa zlakla :-(

sjela

No prepac ale ked mam relevantne informacie, povazujem za povinnost s tym oboznamit aj inych ludi, bola by som sebec keby som si to nechala pre seba. Ja hovorim o vedl. ucinkoch z dlhodobeho hladiska. V tom s tebou suhlasim ze ked zena neovuluje, nenamaha si vajecniky, tak predchadza aj cystam na vajecnikoch a je to jedina spolahliva ochrana pred tehotenstvom aj ked na ukor vlastneho zdravia, potrat vsak znamena vacsie riziko. To ci ta prejde auto zajtra alebo v nedelu, by som nechala do inej temy, napr. fatalizmus :-) A co sa "zodpovednosti" lekarov tyka, plati jedno pravidlo : cim viac HAK predpisem, tym som viac profitabilny. Je jasne ze HAK nema nic spolocne s prirodou, teda ani zdraviu neprospieva, skor naopak..

Lusytta

o tom starnuti som nevedela, predbehla si ma s prispevkom :o)) len si myslim, ze pod vplyvom stresu z toho, ze nemam cim uzivit svoj krdel deti, co si nahonobim bez antikoncepcie, zostarnem tiez... :o))

Lusytta

pripajam sa k poslednym dvom dievcatam,ked HAK odsudzujete, tak si to nechajte pre seba, nikto na to nie je zvedavy...ja osobne beriem antikoncepciu viac nez 9 rokov, myslim, ze veda uz dost pokrocila a lieky (nielen HAK) maju menej neziaducich ucinkov...mam velmi zodpovednu lekarku,tak si myslim, ze keby mi to malo ublizit nejak, tak ma na to upozorni...jasne, ze posobia na pecen, vsetky lieky sa odburavaju v peceni, len si myslim, ze alkoholik si tu svoju pecen nici viac a pozri sa kolko ich medzi nami chodi...a ziju...ja alkohol nepijem, lieky beriem, len ked je to nevyhnutne, snazim sa liecit sama a tak si myslim,ze moja pecen to zvladne :o) okrem toho,odkial viem, ze ma zajtra neprejde auto, aby som sa trapila nad tym, ze o 30 rokov ma porazi...a myslim ze nikto nikdy nedokaze,ze z coho to bolo. A nerozumiem, co tu pisete o cystach, moja kamoska mala cystyaprave na ich liecbu jej predpisali HAK, aby jej ich nemuseli operovat...a to rozhodenie organizmu-myslim, ze sa tiez HAK predpisuje na upravu cyklu tak neviem, o com sa tu bavime...takze ja osobne som za, sama si riadim, ci otehotniem,velmi vysoka spolahlivost ochrany a pokial budem moct, ze mi to moj organizmus dovoli, tak ju bedem brat aj nadalej...

sjela

Bola som na jednej prednaske a tam sa hovorilo o Hak a jej vedlajsich ucinkoch. Vedeli ste napr. ze ked vajecniky dlho funguju pod vplyvom syntetickych hormonov zleniveju a jedneho dna ked zena HAK vysadi, vajecniky sa nedokazu same nastartovat, slabo produkuju estrogen, ktory vlastne zenu udrziava fit, zabranuje osteoporoze, dava zene zensky vzhlad, energiu, krasu pleti atd.. a kedze je estrogenu malo, zena prechadza do predcasneho klimakteria, teda starne skor ako keby HAK nebrala :-( Je to strasne, ale je to tak.

dadalin

ani ja nepochopim ako niekto moze napisat ze po rokoch bude mat z HAk rakovinu a podobne..ved to je blbost.to sem pisu len tie, ktore su proti HAK, a ked ste proti, tak to jednoducho neberte a neklamte tu ludi, ktory sa chcu chranit pred tehotenstvom a nemat stale stresy. POznam vela zien ktore beru hak a nikto sa nestazoval na to, ze po rokoch mali porazky a pod. Porazky dostavaju aj ty co vobec neberu HAK, tak to sem nemozes zaradovat..

lenuskaa

ifka, to si robis srandu? Brala som to 4 roky a som uplne ok, menzes mam kazdych 28 dni a zdrava jak svist. Tieto stupidity moze pisat len niekto, kto si ju ani neholi:)Su zeny, ktore hak beru roky rokuce a nic im nie je ani nebude, mnohe zeny vsak maju aj vedlajsie ucinky- strata chut na sex, vyrazky, po vysadeni nepravidelny a anovulacny cyklus. Nestava sa to vsak az tak casto, desiatky milionov zien berie hak.

ifka

problem je hlavne v tom,ze aj ked to prestanes raz uzivat,tvoj organizmus sa do povodneho stavu nedostane.po par rokoch pride kopa chorob,ako odozva na devastovanie tela.cysty,cievy,porazky,krvacania,rakoviny...atd. ...