Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Bolesti zaludka

Príspevok v téme: Bolesti zaludka
Rikle

Kto mi môže poradiť už som zúfala od decembra mám problémy so žalúdkom v decembri mi robili gastroskopiu v zahraničí a zistili mi zápal žalúdka nenasadili mi hneď lieky lebo to vraj nebolo akútne potom som sa cítila raz dobre a raz zle nakoniec som dostala do štádia, že som nevedela zjesť ani len sucháre prišla som na Slovensko a tu ma začali v apríli liečiť tabletkami Nexium, ktoré som brala 6 tyžd.stav sa mi zlepšil, ale stále som na diéte jem len varené a dusené mäso dusenú zeleninu skoro vôbec nesolím nemôžem jesť ovocie lebo to hneď cítim a o sladkom ani nehovorím. Robili mi testy na kravské mlieko a muku to mam všetko OK.Prosím o radu kto ma s tým skúsenosti aké lieky alebo čaje by mi pomohli.

veronika19

Dobrý deň! Osobne na bolesti brucha/žalúdka používam taktiež probiotiká. V súčasnej dobe ako doplnok beriem probiotiká Biopron 9 premium. Zatiaľ si ich môžem len a len pochváliť :) Poradila mi ich kamarátka, ktorá v tej dobe používala myslím, že sa to volá Biopron 9 a hovorila, že jej ich poradila lekárka, hoci v tej dobe brala antibiotiká. Dúfam teda, že som trošku pomohla :)

Erika100

Prosím Vás, o radu:už pol roka mám bolesti nad pupkom a pod ľavým rebrom bola som aj na vyšetrenie sona, a aj na endoskopií mala som všetko v poriadku,ale stále ma to bolí hlavne ráno a po jedle zvraciam. Neviete čo to môže byť? Vopred ďakujem.

RNG

Nystatin je vyborny liek proti candide a inym fungalnym/plesnovym nakazam v crevach a na kozi(krem).
Do krvi sa absovbuje len velmi slabo, takze ma dost malo bocnych skodlivych ucinkov. Viac na
women.emedtv.com
AQle candida je dietou vypestovana, ked clovej je privela cukrov a nedostatopk vlaknin. Takze zmenou diety a pouzitim roznych antifungalnych doplnkov sa da tak isto ucinne potlacit, viac si mozete veygooglit zadanim mojho nicka a slova candida.Tam uvadzam nizkosacharidovu dietu s doplnkami, ktora za 2-3 tyzdne zlikviduje candidu a kolonizuje creva spravnymi probiotikami.

vierkav

Ľudia, mne to prešlo!! Prečítala som si o bolestiach žalúdka všetko možné a dospela som k záveru, že u mňa je to kandidóza. Pretože u nás sa nedá zohnať účinný liek, objednala som si cez internet z Nemecka liek NYSTATIN. Po troch týždňoch užívania mi bolesti žalúdka, ktorých som sa nevedela zbaviť 10 rokov prestali. Až neviem, čo k tomu dodať.
Nedávam tu adresu, aby ste si nemysleli, že chcem niečo predávať. Prajem všetkým, aby sa im to tiež podarilo.

RNG

nakaza v zaludku je obvykle z nedostatku kyselin, ktore by ju inac mali znicit. Nakaza sa dostava pravidelne na sorovych jedlach, hygiena a sterilizacia tu pomaha, ale nie vzdy, lebo niektore nakazy su velmi odolne na kyseliny a telo nema na ne dost obrannycxh latok.
Mne napr pri prejedceni(premnozenie roznycn mikrobov v zaludku pre nedostatok kyselin=pril;is rozriedene kyseliny a v dosledku toho kvasenie a hnitie) mne osobne pomoze glg striebornej koloidnej vody, pripadne zopakovat po 2 hodinach, az kym sa zaludok konecne nevyprazdni.
Rnesne potravinove infekcie su dost caste, z bakterii je to camphylobacter jejunbim, eschrichia coli(len niektore druhy) a tak isto niektore zo salmonel. Z viralnych obieha v sucasnosti najma norovirus, ale aj ine a su prudko nakazlive. na tie ani zaludocna kyselina nestaci, zialbohu obvykle.

Adika123

no tak ludia, uz som aj ja v klube :( bolest zaludka ma dohnala k tejto diskusii... mna uz tiez 4 dni tak priserne boli zaludok, akoby som mala na nom svalovicu. Lekar mi dal len kvapky a poslal na ultra zvuk,kde zistili len to, ze ostatne organy su ok, o zaludku nic. Uz som taka slaba z toho, nespim skoro nic, nechuti mi jest a to som uz od prirody utle ziena... :( ja vas obdivujem, ako s tym roky moze niekto byt? ja sa asi odstrelim ak to ma tak dlho trvat, ved to nie je zivot toto...
dufam, ze to skoro ustupi, a prajem Vam vsetko dobre, a silu do zivota, krora pri tejto chorobe dost ubuda... mi to zvladneme!!!

maciocicka

Bolesti zaludka su caste a hlavne su spojene so stresom, ked akoby sme ten stres presuvali do zaludka. Podla &Tradicnej cinskej mediciny bolest sposobuje stagnacia ud Qi-energie alebo krvi. Stres sposobuje stagnaciu tokov krvi v tele a preto sa dostavuje bolest, ale nielen ta. Zalezi aj od dalsich priznakov. Si je aj vystup kyseliny, pocit horkej chuti v ustach, naduvanie...Ale su na to ucinne bylinne odvary. pozrite www.tcmclinic.sk

Genesis

Peter53

hahaha ze aka reklama :) boze tolko kecov ... odstranenie problemu bez akychkolvek vedlajsich ucinkov :)detoxikacia pomocou vyrobkov novej generacie :)

keci keci keci keci keci :) jedine o co ide je o peniaze :)

Rikle

mam rovnake problemy ako ty uz 8 rokov .. gastrologia mi nepomohla vobec :) ... oni ked nevedia povedia funkcna dyspepsia a konec pre nich to hasne :)

kedze ani jeden z troch gastrologov mi nepomohol hladal som a cital na nete co sa len dalo aby som si pomohol ... skusil som plno suplementov o ktorych pisali same zazracne ucinky :) bohuzial pravda je niekde inde :) jedine co mi suplementy pomohli tak ze som mal lahsiu penazenku :) tu je zoznam co som skusil na zaludok:

1. probiotika od roznych znaciek minimalne 8 kmenov bakterii v jednej tablete :) - vysledok ? :) ... moj stav sa este zhorsil ... ucinok len negativny ze som chodil na WC este menej ako normalne

2. vlaknina psyllium - pomerne lacne - ale ze by mi to nejak pomohlo ... vobec ... ale zas ani som sa z toho necitil zle takze to uz bol uspech

3. enzymy traviace od roznych firiem, komlexne zivocisne aj rastlinne - vysledok ? :) ... iba negativne ... stav sa zhorsil a na wc som chodil tak raz do tyzdna :)

4. betain HCL na zvysenie kyslosti v zaludku - vysledok ? ... ziadny ... akurat som sa z neho citil neprijemne celkovo

5. yucca na precistenie organizmu ... vysledok ziadny

6. precistenie prostrednictvom inych bylin sladovka, aloe atd atd bolo toho mrte ... vysledok :) ... uplne ze nulovy

7. dalej som si robil klystir - ten bol zadara :) bo je to tiez precistenie criev :) - vysledok nula

8. drzanie roznych diet kde som jedol len bezlepkove bezvajecne bezmliecne potraviny - vysledok nula dokonca zhorsenie

9. ked som jedol len surovu stravu - vysledok - zhorsenie a citil som sa zle

10. ked som jedol len vegansku stravu - vysledok - citil som sa mizerne

11. cierne uhlie - 0 bodov

12. bylinne caje typu repik, rumancek - tieto trosku pomahaju

13, skusanie zasaditej stravy - vysledok uplne ze najhorsi :)

takze po 8 rokoch skusania som sa z tejto funkcnej dyspepsie nedostal

cvicim snazim sa relativne zdravo stravovat ale jej je to fuk :)

takze po 8 rokoch skusania suplementov mam dve skrine roznych supplementov v hodnote okolo 1500 eur :) a vies na co su mi ? :) ... no predsa na to aby sa na ne usadzoval prach pretoze k nicomu inemu nie su :) ... ale niekedy si na nich rad citam tie keci co maju na obaloch a tie sluby co udajne maju splnit :)

Peter53

Bolesti v oblasti žalúdka a čriev spôsobujú zlé baktérie, ktoré sa v zažívacom trakte premnožili (helicobacter, hnilobné baktérie, kvasinky a pod.). Ich toxíny - výlučky poškodzujú vnútornú výstelku žalúdka a čriev a spôsobujú bolesti, ale aj zápchy, hnačky, plynnatosť, kyselinu. Ich pôsobenie v črevnom trakte neskôr spôsobí vážne ochorenia. Je potrebné čo najskôr detoxikovať črevný trakt a nasadiť kvalitné acido a bifido kultúry. Dá sa to urobiť veľmi efektívne pomocou kvalitných prírodných detoxikačných preparátov novej generácie, ktoré nemajú nežiadúce vedľajšie účinky. Naše centrum s tým má dlhoročné skúsenosti, po nasadení kúry problémy odchádzajú do jedného-dvoch týždňov. Pozrite si našu webovú stránku Komhelp a rubriku produkty, tam nájdete viac informácií.

Jessi_1111

alebo sa vola aj uvolnujuci

je fakt s vybornou recepturou na bolest zaludka mne vžedy ale dzy VZDY!!! ZABERIE...!! VESELE A STASTNE VIANOCE A STASTNY NOVY ROK)))!!!AHOJTE A BEZ BOLESTIIí PA aj mna dnes rano bolel zaludok...:D včerajšie ochutnávky :)!!

Textová Inzercia

SLIM Men od Sensilabu

30-dňový program s výživovými doplnkami, receptami na zdravú diétu a návodom na cvičenia.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.