FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Bolesti zaludka

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Bolesti zaludka" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
    Rikle01.08.08 13:59??.??.48.117

Kto mi môže poradiť už som zúfala od decembra mám problémy so žalúdkom v decembri mi robili gastroskopiu v zahraničí a zistili mi zápal žalúdka nenasadili mi hneď lieky lebo to vraj nebolo akútne potom som sa cítila raz dobre a raz zle nakoniec som dostala do štádia, že som nevedela zjesť ani len sucháre prišla som na Slovensko a tu ma začali v apríli liečiť tabletkami Nexium, ktoré som brala 6 tyžd.stav sa mi zlepšil, ale stále som na diéte jem len varené a dusené mäso dusenú zeleninu skoro vôbec nesolím nemôžem jesť ovocie lebo to hneď cítim a o sladkom ani nehovorím. Robili mi testy na kravské mlieko a muku to mam všetko OK.Prosím o radu kto ma s tým skúsenosti aké lieky alebo čaje by mi pomohli.

• veronika1928.01.14 21:27??.??.98.205

Dobrý deň! Osobne na bolesti brucha/žalúdka používam taktiež probiotiká. V súčasnej dobe ako doplnok beriem probiotiká Biopron 9 premium. Zatiaľ si ich môžem len a len pochváliť :) Poradila mi ich kamarátka, ktorá v tej dobe používala myslím, že sa to volá Biopron 9 a hovorila, že jej ich poradila lekárka, hoci v tej dobe brala antibiotiká. Dúfam teda, že som trošku pomohla :)

• Erika10012.07.13 20:00??.??.234.39

Prosím Vás, o radu:už pol roka mám bolesti nad pupkom a pod ľavým rebrom bola som aj na vyšetrenie sona, a aj na endoskopií mala som všetko v poriadku,ale stále ma to bolí hlavne ráno a po jedle zvraciam. Neviete čo to môže byť? Vopred ďakujem.

• RNG04.04.12 22:11??.??.51.14

Nystatin je vyborny liek proti candide a inym fungalnym/plesnovym nakazam v crevach a na kozi(krem).

Do krvi sa absovbuje len velmi slabo, takze ma dost malo bocnych skodlivych ucinkov. Viac na

women.emedtv.com

AQle candida je dietou vypestovana, ked clovej je privela cukrov a nedostatopk vlaknin. Takze zmenou diety a pouzitim roznych antifungalnych doplnkov sa da tak isto ucinne potlacit, viac si mozete veygooglit zadanim mojho nicka a slova candida.Tam uvadzam nizkosacharidovu dietu s doplnkami, ktora za 2-3 tyzdne zlikviduje candidu a kolonizuje creva spravnymi probiotikami.

• vierkav04.04.12 20:23??.??.83.101

Ľudia, mne to prešlo!! Prečítala som si o bolestiach žalúdka všetko možné a dospela som k záveru, že u mňa je to kandidóza. Pretože u nás sa nedá zohnať účinný liek, objednala som si cez internet z Nemecka liek NYSTATIN. Po troch týždňoch užívania mi bolesti žalúdka, ktorých som sa nevedela zbaviť 10 rokov prestali. Až neviem, čo k tomu dodať.

Nedávam tu adresu, aby ste si nemysleli, že chcem niečo predávať. Prajem všetkým, aby sa im to tiež podarilo.

• RNG07.03.12 22:23??.??.162.4

nakaza v zaludku je obvykle z nedostatku kyselin, ktore by ju inac mali znicit. Nakaza sa dostava pravidelne na sorovych jedlach, hygiena a sterilizacia tu pomaha, ale nie vzdy, lebo niektore nakazy su velmi odolne na kyseliny a telo nema na ne dost obrannycxh latok.

Mne napr pri prejedceni(premnozenie roznycn mikrobov v zaludku pre nedostatok kyselin=pril;is rozriedene kyseliny a v dosledku toho kvasenie a hnitie) mne osobne pomoze glg striebornej koloidnej vody, pripadne zopakovat po 2 hodinach, az kym sa zaludok konecne nevyprazdni.

Rnesne potravinove infekcie su dost caste, z bakterii je to camphylobacter jejunbim, eschrichia coli(len niektore druhy) a tak isto niektore zo salmonel. Z viralnych obieha v sucasnosti najma norovirus, ale aj ine a su prudko nakazlive. na tie ani zaludocna kyselina nestaci, zialbohu obvykle.

• Adika12307.03.12 20:05??.??.189.52

no tak ludia, uz som aj ja v klube :( bolest zaludka ma dohnala k tejto diskusii... mna uz tiez 4 dni tak priserne boli zaludok, akoby som mala na nom svalovicu. Lekar mi dal len kvapky a poslal na ultra zvuk,kde zistili len to, ze ostatne organy su ok, o zaludku nic. Uz som taka slaba z toho, nespim skoro nic, nechuti mi jest a to som uz od prirody utle ziena... :( ja vas obdivujem, ako s tym roky moze niekto byt? ja sa asi odstrelim ak to ma tak dlho trvat, ved to nie je zivot toto...

dufam, ze to skoro ustupi, a prajem Vam vsetko dobre, a silu do zivota, krora pri tejto chorobe dost ubuda... mi to zvladneme!!!

• maciocicka14.01.12 23:18??.??.45.173

Bolesti zaludka su caste a hlavne su spojene so stresom, ked akoby sme ten stres presuvali do zaludka. Podla &Tradicnej cinskej mediciny bolest sposobuje stagnacia ud Qi-energie alebo krvi. Stres sposobuje stagnaciu tokov krvi v tele a preto sa dostavuje bolest, ale nielen ta. Zalezi aj od dalsich priznakov. Si je aj vystup kyseliny, pocit horkej chuti v ustach, naduvanie...Ale su na to ucinne bylinne odvary. pozrite www.tcmclinic.sk

• Genesis14.01.12 13:32??.??.64.104

Peter53

hahaha ze aka reklama :) boze tolko kecov ... odstranenie problemu bez akychkolvek vedlajsich ucinkov :)detoxikacia pomocou vyrobkov novej generacie :)

keci keci keci keci keci :) jedine o co ide je o peniaze :)

Rikle

mam rovnake problemy ako ty uz 8 rokov .. gastrologia mi nepomohla vobec :) ... oni ked nevedia povedia funkcna dyspepsia a konec pre nich to hasne :)

kedze ani jeden z troch gastrologov mi nepomohol hladal som a cital na nete co sa len dalo aby som si pomohol ... skusil som plno suplementov o ktorych pisali same zazracne ucinky :) bohuzial pravda je niekde inde :) jedine co mi suplementy pomohli tak ze som mal lahsiu penazenku :) tu je zoznam co som skusil na zaludok:

1. probiotika od roznych znaciek minimalne 8 kmenov bakterii v jednej tablete :) - vysledok ? :) ... moj stav sa este zhorsil ... ucinok len negativny ze som chodil na WC este menej ako normalne

2. vlaknina psyllium - pomerne lacne - ale ze by mi to nejak pomohlo ... vobec ... ale zas ani som sa z toho necitil zle takze to uz bol uspech

3. enzymy traviace od roznych firiem, komlexne zivocisne aj rastlinne - vysledok ? :) ... iba negativne ... stav sa zhorsil a na wc som chodil tak raz do tyzdna :)

4. betain HCL na zvysenie kyslosti v zaludku - vysledok ? ... ziadny ... akurat som sa z neho citil neprijemne celkovo

5. yucca na precistenie organizmu ... vysledok ziadny

6. precistenie prostrednictvom inych bylin sladovka, aloe atd atd bolo toho mrte ... vysledok :) ... uplne ze nulovy

7. dalej som si robil klystir - ten bol zadara :) bo je to tiez precistenie criev :) - vysledok nula

8. drzanie roznych diet kde som jedol len bezlepkove bezvajecne bezmliecne potraviny - vysledok nula dokonca zhorsenie

9. ked som jedol len surovu stravu - vysledok - zhorsenie a citil som sa zle

10. ked som jedol len vegansku stravu - vysledok - citil som sa mizerne

11. cierne uhlie - 0 bodov

12. bylinne caje typu repik, rumancek - tieto trosku pomahaju

13, skusanie zasaditej stravy - vysledok uplne ze najhorsi :)

takze po 8 rokoch skusania som sa z tejto funkcnej dyspepsie nedostal

cvicim snazim sa relativne zdravo stravovat ale jej je to fuk :)

takze po 8 rokoch skusania suplementov mam dve skrine roznych supplementov v hodnote okolo 1500 eur :) a vies na co su mi ? :) ... no predsa na to aby sa na ne usadzoval prach pretoze k nicomu inemu nie su :) ... ale niekedy si na nich rad citam tie keci co maju na obaloch a tie sluby co udajne maju splnit :)

• Peter5314.01.12 10:26??.??.180.215

Bolesti v oblasti žalúdka a čriev spôsobujú zlé baktérie, ktoré sa v zažívacom trakte premnožili (helicobacter, hnilobné baktérie, kvasinky a pod.). Ich toxíny - výlučky poškodzujú vnútornú výstelku žalúdka a čriev a spôsobujú bolesti, ale aj zápchy, hnačky, plynnatosť, kyselinu. Ich pôsobenie v črevnom trakte neskôr spôsobí vážne ochorenia. Je potrebné čo najskôr detoxikovať črevný trakt a nasadiť kvalitné acido a bifido kultúry. Dá sa to urobiť veľmi efektívne pomocou kvalitných prírodných detoxikačných preparátov novej generácie, ktoré nemajú nežiadúce vedľajšie účinky. Naše centrum s tým má dlhoročné skúsenosti, po nasadení kúry problémy odchádzajú do jedného-dvoch týždňov. Pozrite si našu webovú stránku Komhelp a rubriku produkty, tam nájdete viac informácií.

• Jessi_111124.12.11 06:56??.??.158.244

alebo sa vola aj uvolnujuci

je fakt s vybornou recepturou na bolest zaludka mne vžedy ale dzy VZDY!!! ZABERIE...!! VESELE A STASTNE VIANOCE A STASTNY NOVY ROK)))!!!AHOJTE A BEZ BOLESTIIí PA aj mna dnes rano bolel zaludok...:D včerajšie ochutnávky :)!!

• Jessi_111124.12.11 06:54??.??.158.244

popradský bylinný čaj detský

• RNG20.12.11 18:53??.??.254.77

Nedostatok kyselin=v zaludku jedlo kvasi a hnije a toxiny z hnitia vyvolavaju bolesti a zapaly zaludocnych stien.Radil by som doplnit si kyseliny a davat pozor na to, aby jedla ako maso a syry boli v zaludku bez rozriedenia kyselin(tj ziadne polievky a pitie aspon 2 hodiny)

• KAS20.12.11 08:23??.??.110.223

Boli ma zaludok uz rok a pol, presla som od gastroenterologa ktory mi nic nezistil, cez neurologa asi vsetko a ziadna pomoc, vybrala som haldy roznych liekov a zaludok ma boli STALE. Som z toho zufala. Pila som aj najroznejsie caje, aloe vera...na co sa este chystam je akupunktura (a psychiater lebo uz neviem ako dalej), ale ak mi viete poradit nieco prosim radte, vopred dakujem.

• maaruskaa13.08.11 09:40??.??.207.73

:( uz asi od februara ma zacal boiet zaludok ... stale to prislo tak necakane tie krce a tak .. :/ bola som pre istotu u lekarky ale tie mi povedali ze iba daco som musela ziest .. ale stale ma to tak boly neverim ze to je od jedla nemohly by ste mi pomoc co mam robit ? ja uz ani ku lekarke nechcem ist bo zas ze daco zle som zjedla :/ co mam robit ??

• jana:)26.10.10 11:39??.??.37.248

Ahoj, mám problém, už tri dni ma bolí žalúdok, začalo to len tak, z ničoho nič, jem v pohode všetko, ale bolesť trvá stále. Skúšala som pancreolan, ale nič. Nie je to pichavá bolesť, proste iba taká bolesť, ako keď máte menzes alebo niečo také.

• seima25.04.10 20:21??.??.89.166

BYLINKOVÉ ČAJE S MIEROU

Naše babičky tvrdili, že väčšinu čajov treba piť s prestávkami. Po desiatich dňoch až po dvoch týždňoch je potrebné urobiť si pauzu a bylinkový repertoár trocha zmeniť. Výnimku tvoria jemné čaje z listov lesných ovocných plodov, alebo čaj z feniklu, ktorý hydroterapeuti odporúčajú starším ľuďom v podstate za šáločku každý deň, najmä ak majú ťažkosti s trávením. Ak trpíte rôznymi problémami súvisiacimi so žalúdkom a tráviacim traktom. Ak je žalúdok prekyslený, je dobrý ľubovník, ak trápi zásadité prostredie, pomôže puškvorec. Šťava z bielej kapusty je dobrá pre tých, ktorí majú žalúdočné vredy. Pije sa 3-krát denne jednu šálku. Šťavu miešame s teplou vodou v pomere 1:1

• jerry6225.04.10 14:42??.??.90.71

Uz asi tri tyzdne pocitujem taku tazobu zaludka, pred jedlom, po jedle to je asi jedno.Beriem denne Helicid na lacno, na jesen som preliecil helikobakter, ze by sa zas objavil, poradi niekto?

• karioll16.09.09 21:58??.??.180.146

aj lekara?

• whiterose16.09.09 18:11??.??.56.186

Zdravim Vas... neviete mi niekto poradit s bolestou zaludka prosim Vas. neviem co uz robit stale ma tam picha a vyskusala som asi vsetko....

• usmev13.08.08 14:59??.??.26.227

Rikle, napíš mi na meil:duratnakatka@zoznam.sk

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Najviac diskutujete o...

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch