Stale mi treba cikat

Príspevok v téme: Stale mi treba cikat
hafi..

neviem co to je ale kazdu chvilku musim chodit na wc a to si iba tak cvrknem a potom ked docikam tak ma to chvilku dost boli a potom to prejde v noci chodim aj 4 krat na wc a cez den ani nehovorim skusala som brat liek urinal ale nejak nepomohol neviem co mam robit ked som mala 2 roky tak som mala zapal obliciek ale od vtedy nic take neviem co to moze mat nejaky suvis

Dominika001

ja mam tiez podobny problem teraz ale stym rozdielom ze sice chodim castejsie na zachod teda aspon kazdu hodinu aj viac ale nic ma neboli ani nepali pri moceni a ani nemam krv v moci,,tak by som chcela vediet co to moze byt..nemozem ist ani k doktorke teraz pretoze mam menzes.snazim sa pit stale urologicky caj. a mam to uz asi dva dni...niaka rada?

lucinaaa

moja ja som momentalne na tom tak isto preto som tutuo stranku ja navstivila a ide ma z toho porazit pretoze dva krat za hodinu sa vypytam cikat a este aj cez prestvaku stale beham...mala som tento problem uz aj na zakladke..dam to bolo v pohode pustili ma domou..ale tu to take lahke nije este mi aj vynadaju ze stale vyrusujem...neviem....ale musim to vyriesit sama s mojim lekarom pretoze moja mamina je dost halkliva na to ked som chora vsetko mi zatrhava este ma aj diriguje co si mam obliect viem ze mi chce len dobre..drzim palceky nech si cim skor zdrava lebo prestne teraz viem ako sa citis pretoze sa momebntalne hlasim a pytam na WC...=)

sonka

1.
- Tak v prvom rade, ako som dočítala tvoj problém, ma napadne, že si tento problém podstatne podcenila. Opísané ťažkosti sú veľmi vážne, s ktorými je potrebné utekať k lekárovi hneď po spozorovaní 1. príznaku. Čím dlhšie budeš návštevu u lekára odkladať, tým viac sa problém prejaví, čím sa predĺži a skomplikuje liečba. Vlastne ako si prišla na to, že si máš nasadiť práve urinal? To veľmi nechápem, lebo máš naozaj závažné problémy, na kt. sú potrebné aspoň atb. alebo iný liek na predpis, ale určite ti nepomože niečo, čo dostať bežne v lekárni bez receptu. Vážne, sama nelieč také problémy.

2.
- Ďalej, probl. s močom, napr. aj tie, kt. máš ty, možu súvisieť s poruchou obličiek. Ja som tiež mala v mladom veku (1 rok) problémy s obličkami, teraz je to už síce v poriadku, ael aj napriek tomu´od vtedy spále chodím na preventívne prehliadky.

3.
- v lekárskej terminológii majú príznaky, kt. si spomenula aj svoje odborné názvy. Zaraďujú sa k poruchám vylučovania
- polakizúria: opakované nutkanie na močenie bez zmeny množstva moču. Vyskytuje sa napr. pri zápaloch močových ciest
- nyktúria: opakované močenie v noci, s tým, že človek sa koli tomu zobúdza. Pri ochor. srdca a vysokom krvnom tlaku
- dyzúria: rozne ťažkosti a bolesti pri močení
- strangúria: rezanie a pálenie pri močení. Pri zápaloch močovej rúry, ktorý sa može rozšíriť až do obličiek

4.
- tých pojmov je omnoho viac, ale ja som spomenula len tie, kt. súvisia s tvojím problémom. Avšak len lekár može určiť skutočný problém a vylúčiť všetky z týchto, ale aj inýc možností. Rozhodne ťa nechcem strašiť ani sa hrať na múdru. Chcem len podotknúť na závažnosť tvojho problému a aby si si uvedomila, že potrebuješ lekárskú pomoc. On ťa odborne vyšetrí a zistí čo za problém to máš. Takiež nasadí liečbu a bude zase všetko v poriadku. Prvý krok však mus´´iš urubiť ty.

igorko

Ahoj ja som mal nieco take ale iba kratkodobo na 2-3 dni potom to vzdy preslo. Podla mna som mal nachladene oblicky. Pil som vtedy caj z jiaogulanu, a bol som asi kazdych 20 min. na WC lebo podporuje mocove cesty ale po 3 dnoch to vzdy preslo.