Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

pomocovanie :(

Príspevok v téme: pomocovanie :(
prosimpomoc

ahojte, mam taky problem a potrebovala by som sa poradit... mam 20 rokov a asi 3 mesiace mam problem s pomocovanim..je mi to velmi trapne a vobec neviem na koho sa uz obratit...:( :( trpim kvoli tomu aj depresiami a preplakala som nejednu noc..tak pls vazne....snad sa mi tu nikto nevysmeje...takze pojdem od zaciatku..zacalo sa to asi pred 3 ci 2 mesiacmi..podotykam ze tento problem mam iba cez den a nie v noci ked spim co mi je zvlastne...najskor som mavala aj vytok - bola som u gynekologicky a vraj je vsetko v poriadku nic mi nezistila a tak ma poslala na cievkove vysetrenie k inemu lekarovi...tak som sa isla objednat a informovat co to je vlastne zac..no a tak mi to pripada ze tam pricinu toho ani nejak nezistia...podotykam ze som tam este nebola na tom vysetreni priamo. A este jedna poznamka - mam problemy s vahou - momentalne trpim nadvahou, pretoze som narazovo velmi pribrala...myslite ze ak by sa mi podarilo schudnut tak prejdu aj tieto problemy? skusala som uz aj cvicenia na stahovanie svalstva avsak ani to nezabralo...vazne som velmi velmi zufala a uz ma nic nebavi..prosim poradte mi co najskor... :((

xxyy

\\\"prosimpomoc\\\&qu ot; ja si myslím, že tvoje problémy mohla zapríčiniť do istej miery aj nadváha, alebo možno máš unížený močový mechúr, alebo je to psychického pôvodu.
Viem aj o žene, ktorá má po 30-tke a tuším od detstva sa v noci pomočuje. Dodnes na žiadnom vyšetrení nebola, lebo sa veľmi hanbí a v detskom veku to rodičia neriešili,neviem prečo. Ona je silnejšej postavy.

radana

Mariqa,boli ste s nou u urologa?Robili jej vysetrenia?Niekedy stacia naozaj lieky a dcerka sa nebude pomocovat.A potom je aj taka moznost,ze ked sa pomocuje v noci existuje enureticky alarm,ktory dieta zobudi..Napis blizsie.Ked je dcerka po neurologickej stranke zdrava,urolog by vam mohol pomoct..

aduliena

Môže to byť inkontinencia, takže na tvojom mieste by som návštevu lekára neodkladala. Ľahšia forma sa dá riešiť tabletkami, ťažšia operačne. Takže sa netráp a navštív lekára.

mira

Máš oslabený urologický systém. Premýšľaj, čo to spôsobilo. Pravdepodobne si jedla sladkosti, tuky, veľa tekutín, najhoršie sú tie sladené a chladené. Ďalej to mohlo byť ovocie a ovocné šťavy, prípadne pôsobenie chladu. Tieto potraviny asi sp§sobili i nadváhu. Týmto potravinám by si sa mala dôsledne vyhýbať a držať urologické cesty v teple, prípadne si dávať teplé obklady z nahriatej soli, ktorú si zašiješ do vrecúška. Nahrievanie z elektrického zdroja je nevhodné.
To neznamená, že prejdeš na mäso. Mäso je problematické z mnohých dôvodov a dovedie ťa k ešte vážnejším problémom ako je tento.
Jedz zeleninové polievky, prívarky a obilninové kaše, trochu strukovín, ale nie veľké, len tie drobnejšie.

vecernica

MYSLIM SI ZE JE TO PSYCHICKEHO POVODU AK SA NEJEDNA O INKONTINENCIU . nadvaha urcie nema nic s tym spolocne.Trapi ta nieco mozno co si neches priznat ..Precitaj si Freuyda, psie vela o pomocovani a zatlacenych tuzbach..ak lekari vylucili fyzicku pricinu....tak zostava len tato.

borovica

Možno by ti pomohlo keby si schudla a tiež by bolo dobré cvičiť cviky na posilnenie panvového dna. Ale môže tam byť aj iná príčina preto by si mala vyhľadať lekára a ísť sa dať vyšetriť, nemusíš sa hambiť. Môže ti niečo tlačiť na mechúr, môže to byť inkontinencia.

minnie mys

Aj mne je ta velmi luto, a urcite to na smiech nie je, pretoze nikdy nevies co sa moze prihodit tomu druhemu. Zelam ti, aby ti co najskor zistili od coho to mas a aby sa ti to zlepsilo. Tiez ma napadla ta inkontinencia, ta sa tusim prejavuje iba cez den a ani nie v noci ak dobre viem...a na to je naozaj najlepsie cvicit, dokazes to tym zmiernit, len musis mat vytrvalost...ale ktovie co to naozaj mas, bude lepsie ak obehas vsetko kam ta poslu a potom nam daj vediet...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

pomocovanie :( - Fórum - ZDRAVIE.sk