Tabletka PO....

zuk

Takže keď som už o tom začala a neviete všetko za a proti tak na moju obhajobu pár slov, začiatkom decembra som zo zdravotných dôvodov musela prestať kojiť a mali mi prísť krámy tak som návštevu u gyn. nechala až na január kvôli antikoncepcii, nikdy v živote som ju nebrala a deti sme mali plánované a boli na prvý šup. Ked sa nám stala nehoda a na druhý deň som zistila že mám polku cyklu tak som si išla kúpiť tabletku po (ktorú som použila prvý krát) ktorá už ako som písala u mňa nezabrala ešte stále nie som rozhodnutý na 100% ale v novembri sme si z mužom brali úver na byt tak z finančného hľadiska je to dosť zlé pri rodičovskom 200€. Mám dve kamošky ktoré máju už cez 30r. a nemôžu otehotnieť a nedarí sa ani po umelom tak ma to mrzí ešte viac ale zamyslite sa či by ste svoje dieťa niekomu dali na adopciu alebo mu nedopriali všetko to čo by mohlo mať keby....

mellisa

:DD ale ono fakt, moja bývala spolužiačka zo strednej nemohla otehotnieť 3 roky po svadbe. Koľkokrát som sa s ňou stretla furt sa len rozplakala až mne išlo do plaču. Tak som jej raz povedala, že sa nato vy***r a nechaj to tak, proste nerieš, choďte na dovolenku, poriadne si to užite, relaxujte, proste si užite život vo dvojici atď. A do pol roka otehotnela. Fakt je to asi o psychike. Tie baby čo chcú dieťa stoj čo stoj, sú nejaké až príliš nato upäté alebo čo, až im to bráni v otehotnení. Ja neviem....

Lulu2011

je to tak...ja sa stavim, ze keby sme nedali pozor cez plodne hned som v tom, je to v psychike, aj bloku, taky co nechce nemysli na to, ze, to chce, takze tam to pride automaticky, na tu mas :D

mellisa

Tak to v živote chodí, tie čo nechcú až tak deti otehotnejú na prvý šup :D a tie čo by chceli rýchlo majú problém otehotnieť aj roky. Neviem, ale to bude asi v psychike alebo zákon schválnosti? :D

Lulu2011

urcite premysli, v takych chvilach musia partneri zhdodnotit pre a proti, ale ako vravim na prvy sup, dobra zaujimavost, pri tom plodne dni su fakt len par dni v mesiaci

mellisa

Dobre no, už som ticho, veď napokon, ono to samé sa môže aj mne prihodiť, takže už nenamietam, ja len nech si ten potrat dobre premyslí.

Lulu2011

mellisa - vies, co zavisi pripad od pripadu, ja som mala spontanny potrat, zacala som krvacat a veru chvilu mi trvalo, aj som si poplakala po tom, ale otehu som znova a vsetko ok, kamoska inak vzdelana zena, otehu nechcene isla na potrat a vravi, ze nijak to neolutovala, ze by isla opat, inak odvtedy uz ma dalsie dieta, takze zavisi od jendotlivej zeny, ked je psychicky citlivejsia moze ju to trapit, co by bolo keby...

mellisa

Veď o tom hovorím aj ja, dávať bacha. A nie, že stála sa nehoda.....taká interupcia zanecháva na psychike stopy. To nielen tak, ako že mám v byte skriňu naviac, tak šup ňou do kontajnera.

Lulita

nie su vsetko, ale napr. my sme v takej financnej situacii, ze by sme neuzili ani 2 deti, takze nad dalsim napr., ani momentálne neuvazujem, trpeli by sme hladom, ale tak davame bacha...aj ked stat sa vzdy moze