Zodratá zubná sklovina

rybicka

Sad2,

toto som odkopirovala z clanku o floure:

Fluór (Fluorid sodný a kyselina hexafluorokremičitá) Fluoridy, ktoré sa používajú v dodávkach pitnej vody, sú toxické, nepodliehajú rozkladu a sú to environmentálne polutanty. Americký Úrad na ochranu životného prostredia ich oficiálne zaradil medzi znečisťujúce látky. „Na zamyslenie stojí aj fakt, že tieto chemikálie sú jednoducho nebezpečným priemyselným odpadom - vedľajším produktom z výroby fosfátových priemyselných hnojív, nazhromaždených z priemyselných čističiek ovzdušia, ktorý sa v hojnosti pridáva do verejných zdrojov vody. Kyselina hexafluorokremičitá, najviac používaná fluorizačná prísada, obsahuje ďalšie toxické látky vrátane olova, berýlia, ortuti, kadmia a arzénu.[1] Brutalitu fluoridu zhrnul v strohom tvrdení Dr. Dean Burk z National Cancer Institute /Národného inštitútu rakovinových ochorení/: "Fluór spôsobuje oveľa častejšie smrť na rakovinu a robí to rýchlejšie než akákoľvek iná chemikália."[2]
Fluór je extrémne nestály, elektronegatívny prvok, ktorý sa nikde v prírode voľne nenachádza, a preto sa ľahko zlučuje s mnohými prvkami[3]. Fluór sa používal ako bojový plyn v oboch svetových vojnách a bežne sa používa ako súčasť otravy na potkany. Fluorid sodný je takisto nebezpečný vedľajší produkt tavenia hliníka a cukrovarníctva, a čo je najhoršie a neuveriteľné, používa sa v zubných pastách, vo vysokých koncentráciách, vraj na zníženie výskytu zubných kazov. Z rozsahu, v akom sa fluór používa, by sa zdalo, akoby „...bol rozbehnutý ďalší vládny deratizačný program, bez verejných diskusií a bez informovania verejnosti“, tvrdí veterán komentátor Eustace Mullins na záver svojho celého výskumu fluóru.

Nie som si ista, ci zakony na Slovesnku stipuluju, ze vsetky vyrobky musia mat zoznam uplne vsetkych zloziek, tak ako v Severnej Amerike. Takze na tu zelenu Elmex pastu sa podivam, ked pridem domov.
Dakujem za tip.

sad2

rybicka: fluor obsahuje aj voda z vodovodu..
a inac fluor chrani zub pred posobenim zbakterii zubneho povlaku..
a zelena elmex pasta: neobsahuje glycerin, ty si pozerala elmex erosion..

rybicka

Glycerin nie je skodlivy (dokonca sa pouziva ako sladidlo), ale zabranuje re-mineralizacii zubo(precitaj si moj predosly prispevok na tuto temu)
Dnes 5:39

rybicka

Tak som sa teda na tie zubne pasty pozrela (na nete) a asi ich kupovat nebudem. Elmex ma glycerin:

www.gaba.sk

a Lacalut ma fluor (neurotoxin) a aluminium.
Takze si budem nadalej vyrabat svoju.

rybicka

Nase zuby maju schopnost sa zremineralizovat z nasich vlastnych slin, avsak my im v tom branime tym, ze puzivame zubne pasty s obsahom glycerinu. Glycerin vytvori na zuboch nepriepustny povlak, ktory je barierou v remineralizacii. Este sa mi zatial nepodarilo najst zubnu pastu bez glycerinu ( precitajte si ingrediencie na vasej zubnej paste), tak si robim svoju vlastnu. Odkedy pouzivam moju domacku zubnu pastu, odkryte krcky mojich prednych zubov sa zremineralizovali (zltohnede sa zmenili na biele a spevneli) a citlivost odisla.

liberationwellnessblog.com

RNG

Moja zena si rozpustila sklovinu na zuboch viacmesacnym hryzenim citronov, to bola kedysi popularna odtucnovacia kura.