Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako je to mám dokázať???

Príspevok v téme: Ako je to mám dokázať???
ja212

Ahojte, toto ma trápi...
U nás v dedine je také dievča 25r, ktoré nemá žiadne kamarátky, chlapca...a je taká detinská.No a mna s nou mama prirovnáva už od15r.(mám 19) ako jej mám dokázať že som taká neni.....už ma to unavuje bojovať, stále len na to myslieť a báť.ona si ani neuvedomuje ako mi ubližuje, ničí moje malé sebavedomie. nemáte recept na to aby ma mala mama rada takú aká som, veď to ona ma vychovala. :(

dd

neviem ako ty, ale ja by som zatial nedokazovala nic..a ked ti to stale pripomina, stale ta s nou porovnava..pustat to jednym uchom dnu a druhym von..normalne si zi svoj zivot, bav sa s tym, s kym sa citis dobre, priatela si tiez isto najdes a potom sama uvidi, ako sa mylila..to ze mas 153cm nie je ziaden horor, ja mam o 5cm viac, dlho som z toho bola nestastna a chcela este narast, nakoniec som sa s tym zmierila :).tiez som pocuvala vselico od mojej mamy, ale ja som si zila po svojom, tiez ma strasne trapili tieto jej "vycitky".hovorila som jej aj, aby s tym prestala, ale niekedy nepomahalo..

jajka

citim z teba aka si hrozne nestastna...viem ze chces mame vyhoviet ale nikdy nebudes taka ako ona chce aby si bola, si taka aka si, ak budes stastna tak bude urcite aj ona...mamy si myslia ze vedia co je pre ich deti najlepsie ale nie je to tak, deti si musia najst vlastnu cestu, ak budes riadit svoj zivot podla mamy tak nebudes stastna pretoze to nebude tvoj zivot, tvoje rozhodnutia. tak sebavedomie ani neziskas.
chapem ze nechces sklamat svojich rodicov, ale nemozes stale robit to co chcu oni. si uz velka, mali 19 rokov aby ta vychovali, investovali do teba, dali ti vsetko co sa da, a teraz môzu uz len dufat ze to padlo na urodnu podu. mas uz vlastne kridla tak let :)) a bud sama sebou

ja212

ja sa snažím chodiť von so spoločnosťou s ktorou sa cítim dobre a nie sa niekomu vnucovať....ja som hrozne citlivá..najmladšia brat aj sestra už majú svoju rodinu..ja som to vsetko preživala ..odišiel jeden z domu a potom druhý a ja sama ako prst....a báť sa aby som niečo nevyviedla nesklamala rodičov.(ktorí uz sú zo sestry)

jajka

hmm no mame mozno vadi ze nie si spolocenska, ze sa nevies bavit a odviazat v spolocnosti, ale tak isto je na tom mnoho ludi a nezavisle od toho ako vyzeraju. a mama ti na nalade nepridava ked ti pripomina ze si nemozna. naopak, mala by ta podporovat. teraz si vycita ze nemas priatela a ked si ho najdes tak jej nebude dost dobry :)) musis nabrat trochu sebavedomia aby si sa dokazala v spolocnosti uvolnit. aj ked je to pre teba tazke, mala by si vyhladavat co najviac spolocnost rovesnikov a bavit sa...este taka otazka, mama nema problem pustat ta von? do noci? na zabavu? mas nejake blizke kamosky? zeby ste si spolu vyrazili do mesta?

ja212

ahojte, tuto v dedine ani moc nemám kamarátky(ja sa snažim s každým baviť), ale mám v okolí....mňa to hrozne štve lebo mama stále mi pripomína aby som tak nedopadla, že nebudem mať kamošky atd..ale veď ja neviem čo bude o rok a nie to este o šesť rokov.....jajka si to vystihla tým že prečo ma k nej prirovnáva a nie k niekomu lepšiemu....mňa ešte trápi to že mám len 153cm pripadám si hrozne, ked som medzi rovesníkmi alebo na zábave tak čudne sa cítim(ked som taká malá)......našla som si brigádu len mama o tom nevedela(snažim sa ziskať odstup, samostatnosť)sa ma vypytovala kto mi ju vybavil a ze prečo tak zrazu....a ja že Aby som nezaostávala ako o pár domov dalej...:).......neviem či to pochopite čo som myslela,

moniqa87

ano, jajka to vystihla, prezrad co konkretne jej na tebe vadi? ze nemas kamaratky, alebo chlapca? alebo sa jej zdas detinska?

jajka

niet nic horsieho ako ta prirovnavat k niekomu inemu...ja neviem uz mas devatnast rokov to sa stale nechas ponizovat? ved jej povedz nech ti s nou da pokoj...a je mi zvlastne ze ta prirovnava k niekomu horsiemu, keby ta k niekomu lepsiemu tak pochopim, ze ti chce davat niekoho za vzor, aj ked to tiez nie je spravne, ale ponizovat ta tym ze ta prirovnava k niekomu..horsiemu? musis sa mat rada v prvom rade sama. je to tazke ked ta niekto ponizuje, niekto taky blizky a dôlezity. ako jej dokazat ze si dost dobra, na to musis prist sama...hlavne sa maj rada a stoj si za svojim, si uz dospela. urcite by ti pomohlo keby si sa osamostatnila, tak si ziskas odstup a snad aj respekt. a co vlastne ti vycita, s cim nie je spokojna, ze nemas kamaratky?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako je to mám dokázať??? - Fórum - ZDRAVIE.sk