Trpnutie končatin z chrbtice...stretol sa niekto s tym

sii

tvoj lekar by ta mal poslat na neurologiu tam ti spravia odborne vysetrenie specializovane prave na SM. Mala by to byt dvojtyzdnova procedura takze ostanes v nemocnici. Tato procedura je 2 fazova tzn. 2x dva tyzdne, az potom sa stanovi diagnoza bud SM alebo nie. Takze nie je to len o odobrati krvi.

zizi

neviem ako dlho mi maju trnuť končatiny pri chorobe SM ale mne u mna to je už asi 9 mesiacov a ked sa začnem hybať tak trpnutie prestava a čitala som že nietorym ludom sa točí hlava a iny dvojmo vidia a mne sa to zatial nestalo ..neviem ale mam strach ....a môže aj moj lekar z odberu krvy zisiť či mam SM

zizi

A aby mi urobili vyšetrenie na sklerozu muliplex to mam isť za akym lekarom lebo to neviem ..môjho doktoa so mna trafi asi infarkt ....odobera sa pri takychto vyšetreniach aj krv ????

zizi

No super k lekarovi chodim stale kôly tomu už mu pripadam ako hypochonder ale počuvnem vaše rady a pôjdem otravovať dalej ,,len dufam že to je len z tej chrbtice a nič viac

pišta

Cica, ani sa veľmi "neoštiepkuj" a fofrem za neurólógom (as cez všeobecnú lekárku). Okrem chrbtice sa do toho môže priplieť napr. aj metabolizmus - vápnik a železo. Takže nečakaj s návštevou lekára.
Chrbtica je súčasť celého nášho "vynálezu", nášho tela. Ak robí problémy, okrem priameho pôsobenia na ňu, určite treba sa pozrieť "na zúbky" strave, pohybu, práca/odpočinok...
S týmito opatreniami, ktoré máš vo vlastnej kompetencii, KAŽDÉ liečenie je citeľne efektívnejšie.

Aťa

Neviem, či Ti poradím, ale raz som mala zablokovanú krčnú chrbticu, mali mi to dávať do sádry, čo som odmietla.Lekár ma upozornil, že akonáhle mi začnú tŕpnuť ruky, ihned mám prísť naspäť, lebo mi ten blok tlačí na nejaký nerv. Z toho usudzujem, že to Tvoje tŕpnutie môže byť od chrbtice. No nie som odborník. Mala by si veľa plávať a cvičiť.

sii

chod na vysetrenie nech ti urobia testy ci nemas nahodou sklerozu multiplex.
Ale ak hovoris ze mas krivu chrbticu tak to moze byt fakt z toho aj ked ta neboli, mozno len tlaci nanejaky nerv.