Blok krčnej chrbtice

iiiivanna

ja mam 13 rokov problemy s krcnou chrbticou mam tiet napriamenu c lordozu, vyskusala som cicenia, akupunkturu, lieky a nic

Silwushka

Dobrý deň, chcela by som sa spytať či mi môže krčna chrbtica spôsobovať tieto zdravotne problemy. Mam bušenie srdca , pichanie pri srdci bolesti hlavy že mi je až na zvracanie niekedy nemožem spať a take zachvaty uzkosti niekedy. Bola by som rada ak by ste mi poradili co mam robit už je to neznesitelne .Ďakujem

nata24

Ahoj na bolesti a stuhnutosť krčnej chrbtice je veľmi dobrá kyslíková dotyková infúzia. Prináša úľavu od bolesti, uvoľňuje stuhnuté svaly, potláča zápalové procesy a urýchľuje odplavovanie toxínov z tkanív čím sa bolesť stratí. Viem, že na to chodia aj športovci pri regenerácii svalstva, zápaloch svalov a šliach a aj nešportovci. je to lepšie ko klasická masáž, po ktorej býva mnohokrát bolesť ešte výraznejšia. Ja na to chodím so psoriázou a nemôžem si vynachváliť :) robia to len v Trnave ak chceš tu je kontakt 0915/937 241

sestra Majka

Ako zdravotná sestra, ktorá som to študovala a stretávala sa s pacientmi a ich názormi na ortopédii - akupunktúra nemá žiaden vedecký podklad, nakoľko vychádza z činskej medicíny, kde body vpichu tvoria centum energie. Tieto body napísali "lekáry" na základe "počutých hlasov"- ???, nikdy nevidile telo človeka zvnútra, lebo náboženstvo im pitvu zakazovalo.
Je to len psychologicky placebo efekt. V skutočnosti nič neporieši.

Mia92

Ahojte, Mne po všerajšom MR zistili: Napriamena cervikalna lordoza s kyfotizaciou C4/5. Impakcia hornej krycej plochy tela stavca c7.
Kam ísť rehabilitovať? máte niekto nejaké skúsenosti???

TUTUTU

ahojte, už 20 rokov ma bolí krčná chrbtica, mám sedavé zamestnanie, vystriedalo to práca s ťažkými balíkmi a dvíhanie ťažších vecí...
V apríli t. r. som niesla dole po schodoch ťažký televízor, odvtedy mi je hrozne, príšerná bolesť ramena, trpnutie prstov- malíček a prsteník, ale to som mala trpnutie aj predtým...
ťahá ma do jednej strany, ORL v poriadku, poslali ma na MRI- výsledok mi nepozrel zatiaľ žiadny odborník- náš neurolog si jednoducho amb. zrušil a basta...
Ak sa niekto rozumie výsledku MRI

V sagitálnej rovine zachytený rozsah zadný jama th4- v transverzálnej rovine segmenty C5- th1.
Napriamená krivka cervikálnej lordozy s blokovým postavením. Spinálny kanál v sagit. rovine šírky do 13 mm. Telá stavcov sú primeranej výšky, intervertebrálne priestory z&chovanej šírky so zníženým signálom materiálu diskov v T2 VO.
V segmentoch C2-TH2 doskrétny bulging disk s prejavmi spondylozy do 2 mm s najvýraznejším nálezom v úrovni C3 -C4 do cca 3 mm, bez recessov , bez útlaku miechy.
Spondyloza, artroza

Dakujem všetkým za odpoved, lebo už nevládzem, mám 40 rokov, ale tá bolesť je silnejšia ako ja...

Maja15

Vincko, jednoducho povedané ide o vysunutú platničku, ktorá môže tlačiť na nervové korene. Keďže je to protrúzia, to znamená, že platnička nie je zlomená, ale vysunutá.

kikarika1

aj ja mám blok krčnej chrbtice už pomaly tretí mesiac vkuse...otáčať hlavou síce viem, ale je to bolestivé a bolestivé je aj samotné ležanie (počas spánku)...v pondelok idem k obvodnému a neviem čo ma čaká? dáva sa proti zablokovanej krčnej chrbtici obstrek?

Ivka 1

Nie , strata pamäti nemá s krčnou chrbticou nič spoločné.Hoci krčná chrbtica môže spôsobovať bolesti hlavy. Odporúčala by som užívať kvalitné Ginkgo a k tomu nensýtené mastné kyseliny omega 3 a omega 9 . Kombinácia týchto dvoch prírodných produktov zabezpečí lepší prietok krvi,odstráni usadeniny na cievach a teda aj lepšie zásobovanie mozgu kyslíkom. Pomáha aj užívanie kvalitnej zmesy minerálov na zabezpečenie prenosu nervových vzruchov.