angina

Príspevok v téme: angina
Robos

Ahojte, chcel by som sa Vas spytat na radu.
Mam taky problem, ze som v zahranici a dostal som anginu, nie hnisavu, ale mandlu(uz iba jednu) mam zapalenu.
Zaciatkom juna som ju mal zapalenu tiez, ale bol osm normalne u lekara a predpisal mi amoksiklav a to hlavne preto, leboo som ho doma zacal brat este skor, ako som k lekarovi siel.
Nedobral som ho cely, ale mandla bola OK.
NO a potom asi po 3 tyznoch sa zase zvacsila, a tak som dobral aj zvysny amoksiklav no ale nebolo ho vela , odisiel som do Skotska a u sa mi opat zvacsila, tiez asi tkapo troch tyzdnoch, ludia tu mi dali doxybene 100, 2kkrat po 1 tabliet, zmensila sa , ale nie vyliecila, uz nemam co brat, sem tam si striknenm STOPANGIN, a to je vsetko, ale zvacsila sa.
Nic ma neboli, len je vacsia, a este mesiac budem vonku,takze ak by ste mohli nejako poradit, co dalej, velmi k lekarovi tu nechcem ist,
Dik za radu
ROBO

bibba

vies co. nechcem šaškovat na pohotovosti ked mi teplota uz klesla na 37. ak to cez weekend neprejde, pondelok doktor. dik

maruska123

no to teda nepomoze, angina je zapalove ochorenie mandli, je zvacsa bakterialneho povodu, na to ti ziaden paralen nepomoze, jedine na zrazenie teploty, na anginu sa davaju antibiotika

otazne je, ci mas anginu, ale podla mna nie, ved ked nemas bordove alebo biele mandle tak ako mozes mat anginu? angina sa tyka len mandi

bibba

nemam zväcsene uzliny. ide ku mne dnes frajer spat. dam aj jemu paralen. myslis, ze to pomoze ako "prevencia" aby to odo mna nechytil?

bibba

vcera ma bolelo hrdlo, usi, mala som zvysenu teplotu, dnes som mala 39,4. davam si paraleny, klesla mi na 37,2. mam anginu? mam ist k lekarovi v pondelok? ci netreba? boli ma hrdlo, nesoplim, len kaslem. dik

Robos

no ono sa to akosi zvacsuje, no len nechapem, ze ma to vobec neboli, zvykol som mat hnisave anginy, no len tato akosi nieje hnisava, no ale v anglicku taako riesit problemy s antibiotikami, no skusim to kloktanie s poobzeram sa po tom australskom caji, snad sa zacne zmensovat, lebo nieje to nic prijemne
Dik za rady
ROBO

panča

no to, ze si to nedobral, sposobilo ze sa choroba naoko preliecila, ale kedze si nedobral predpisanu davku, bakterie sa znovu rozmnozili a choroba sa vratila. Skus ten TT olej.No a ak pouzivas Stopangin, tak nie len obcas, ale pravidelne. Inak je dobre kloktat slanou vodou (alebo cajom z harmanceka alebo repika)

agina

Robo kup si pravy Australian tea tree oil v lekarni /hneda krabicka/, nakvapkaj par kvapiek do pohara s vodou a 3x denne kloktaj. Malo by to pomoct.