ako sa strsvovať po diéte?som chorý?

Príspevok v téme: ako sa strsvovať po diéte?som chorý?
sebavedomý

cawes ludia
mám problém-pred pol rokom som začal chudnúť,upravil som si jedálnik tak že som vyradil sladkosti,vyprážané jedlá a mastné.vážil som 81kg pri 178cm,od vtedy som schudol 17kg a nejde to zastaviť,všetci si myslia že som chrý alebo čo a som už príliž chudý.tak som začal jesť aj sladké a mastné ale potom mám také krče v bruchu a preženie ma a chudnem dalej,ja neviem čo to so mnou je ,či som ozaj chorý? pretože som ostal akýsi zimomravý a začínam predčasne plešivieť a to mám iba 19 rokov. myslíte,že by som mal ísť k doktorovi? obávam sa že ma pošle domov s tým že to nič nieje a že som hypochonder. ja už naozaj neviem čo dalej...

iva20

tak nemusis mat zvatsenu stintu zlazu, a ak aj ano, sam si to nenahmatas, zvatsa to az na sone zistia dake tie abnormality, proste chod obvodacke, porozpravaj jej tieto problemy a ona by uz sama mala vediet, urcite ti spravy daek odbery a z krvi uz lahko zistia, ci je to stitna zlaza alebo ee.. jednoznacne chod k tej lekarke

sebavedomý

pred tou diétou som jedol normálne všetko aj mastné-vyprážané,aj sladkosti a tak,ale ked som začal chudnúť tak som to vylúčil a preorientoval som sa na jogurty0%tuk,ovocie,zeleninu,biele mäso,ryby,ryžu,zemiaky a cestoviny a ešte aj vločky a polistirény a tiež som vylúčil pečivo a pil som nesladený čaj na chudnutie a cvičil som...vtedy môj jedálnik vyzeral približne-raňajky:jogurt s musli a ten čaj,desiata:jablko a polystirén,obed:vždy teplý-buť to biele maso alebo rybu s varenými zemiakmi,vždy len dusené to meso a ryby bez tuku,lebo tie som úplne vyradil, alebo mrazenú zeleninu s varenou ryžou alebo cestovinou,olovrant: nejaká muslityčinka alebo polystirén a na večeru už len čerstvé ovocie alebo zeleninu...
a teraz som začal už aj pečivo a mastné ale vždy mi býva hrozne špatne po takom smaženom alebo moc mastnom úplne ma preháňa niekedy aj zvracám tak je mi zle a vždy ma totálne bolí brucho,tak sa snažím aspoň tie sladkosti ale aj z tých mastnejších sladkostí ako čokoláda,nutela a krémové veci-trubičky,napolitánky bomboniery tak aj z toho je mi blbo a tak ani nemôžem riadne žrať a stále chudnem aj ked už nechcem a ešte som aj zelený-žltý ako hruškové hovno a každý mi to vravý a tieš tá plešinka-bez šiltovky z domu päty nevytiahnem,a vo všetkych gaťoch sa topím a triká na mne visia-toto už ani nie som JA-tak som sa za toho pol roka zmenil a ešte som furt unavený ani robiť nevládzem,sa mi vyhrážajú,že ma vykopnú z roboty ak nezačnem makať jak pred tým.
asi už fakt zájdem k doktorovy nech ma vypíše na marodku...a keby to bola tá štítna tak to je aj vidno ako nejaký hrvol na krku?

iva20

ale to bude asi najskor ta stitna zlaza..hypotyreoza, ma to mnoho priznakov..vratane toho chudnutia a vypadavania vlasov, mrkni si to na nete a urcite skoc ku lekarke, nech ti urobi krvne testy

laurikaa

Sebavedomý ppp nema nic zo stitnou zlazou. Je to skratka- poruchy prijmu potravy. (anorexia,bulimia,....)ako sa stravujes?

joni_

ppp je porucha prijmu potravy (anorexia, bulimia...)
tiez si myslim ze treba skontrolovat stitnu zlazu, z toho sa moze menit vaha aj byt zimomravost

iva20

mozu to byt aj dake crevne parazity, pasomnicka a pod.. napis pre zaujmavost co jes, aby sme vedeli trosku posudit ako si na tom

sebavedomý

barbinka,takže to ppp je niečo so štítnou žlazou? pôjdem teda k obvodnému,len aby nevravel že som hypochonder,raz mi to už vravel,ked som si myslel,že mám rakovinu a to bola zdurená uzlina...

sebavedomý

diki za rady, a čo je nejaká PPP? A ako zistím či tím netrpím? obvodák by to mohol zistiť,a ako sa to lieči?