Nadmerné potenie

fgf

no mne sa dlane potia aj v klude ale v strese z nich doslova tecie...ale tiez to zavisi od prostredia, napr. vsimol som si, ze po dazdi sa mi vobec nepotia ruky, lebo vlhkost vzduchu je asi taka velka, ze uz by neprijala dalsie kvapky z mojich ruk, alebo neviem ako si to mam vysvetlit :)...nebolo tam v dom. rep. nahodou dazdivo?

senoritta

normalny clovek bez hypehidrozy..hm..asi by som to nenazvala normalnym clovekom ale skor zdravym..hmmm mylis si pojmy :-) a ci byvam nervozna? no tak zatial mne osobne nenastala taka situacia, ze by som sa nadmerne stresovala..pozri, do svojich 13 rokov som nevedela, ze take daco existuje..ak u mna nahodou aj nastali situacie, ze vystup pred publikom ( chodievala som ako decko na vselijake predtavenia) nikdy sa mi to nespojilo s potenim ruk..skor vyschnutim v krku..skratka trema sa u mna prejavovala inak..a ptom BUCH. sedim pred telkou v uplnom klude a POTIM SA..

senoritta

kompenzacne potenie sa moze u niekoho objavit vo vacsej forme..ja sa nepotim na tele, tak ako aj predtym, pred operaciou. spotim sa NORMALNE, ked sa opalujem, alebo sportujem a mozno si myslim, ze je to kompenzacne potenie, lebo predtym som sa pri sporte na bruchu nepostila a teraz sa mi mierne spoti cast pod pupkom, co nemusi byt ani vplyv operacie ale namahy pri sporte..sportujem viac ako kedysi..takze je to cele o polemizovani..inak mam normalne stale nespotene telo a NESMRDIM fgf, predtav si ak si to predstavujes takto :-D..apropo to potenie na rukach, co som mala mne teda osobne nevznikalo zo stresu..potila som sa na dlaniach aj v klude, sami lekari nevedia presne vyjadrit preco tato choroba vznika..minuly rok som bola v Dominikanskej Republike na dovolenke este pred operaciou a predstav si, ze som sa tam celu dobu na rukach VOBEC nepotila..zapricinilo to prostredie..tak mi to teraz vysvetli..

fgf

...a ze ja som nechapavy :) normalny clovek=clovek bez hyperhidrozy(prekvapko vsak?) a nebyvas nervozna? ani ked ides napr. na pracovny pohovor, alebo mas nejake ine dolezite stretnutie? hm, tak to si potom vynimka. normalnemu cloveku sa ruky potia, ale v takom minimalnom mnozstve, ze to ani nepostrehne, vynimky su len, ako som uz spominal, stresove situacie.

senoritta

fgf: a este jedna vec..ako si myslel to "normalnemu" clovekovi sa ruky nepotia..???
konkretne nam tu vysvetli pojem "normalny" a "nenormalny" clovek a ci si ozaj myslel, ze sa ludom ruky nepotia..ale hybaj..snad to bol len VTIP. :-D

senoritta

fgf: jezisi kriste..ty si asi fakt nechapavy. nebyvam nervozna a na tvoje pocudovanie som nebyvala ani predtym. som dost vyrovnany clovek..takze sorry. toto s tym nic nema..kompenzacne potenie som popisala asi v takej forme, ze je nebadatelne..a ten lepkavy pocit sa nazyva Fiziologicke potenie, ktore bolo SCHVALNE ponechane, aby clovek mohol existovat, tak ho potrebujes..co znamena, ze to, co som nazvala lepkavym pocitom je asi take, ako ked si TY utries ruky dosucha po umyti!!! a takto sa mi uplne nebadatelne zvlhcia dlane asi raz za mesiac na dobu 2 sekund.. to si prekvapeny co? inak ich mam az extremne vysusene nonstop a musim kremovat..takze nechapem co tu riesis. ocividne o ludskom tele a celkovo o tomto probleme vies malo..pritom to tu bolo uz spomenute X-krat..a vsetko. takze bud si nechapavy alebo je problem niekde inde.

fgf

senorrita, a to kompenzacne potenie si mala uz hned po operacii, alebo sa to zacalo objavovat len nedavno? a tie lepkave ruky mas len ked si nervozna, alebo aj inokedy? ked aj inokedy, tak to budu este pozostatky hyperhidrozy. normalnemu cloveku sa ruky v nestresovych situaciach nepotia ani v 30° horucavach(co osobne nechapem-ako sa im moze potit cele telo okrem ruk)

senoritta

a este k "benimu1" chcem sa spytat akou formou Ti problem odstranili.. teda ci opercia nerv uplne odstranila alebo Ti nasadili titanove klipy- je v tom tozdiel. Kompenzacne potenie sa objavi vo vacsej miere ak nerv uz nezije. Pri titanovych klipoch, ktore nasadia na nerv, este vlastne nerv "existuje" a dava signal do mozgu, ze je "tam" a teda telo nema potrebu tvorit velke mnozstvo potu na inom mieste. Ja sama mam klipy a kompenzacne potenie je asi take, ze v lete sa trochu viac spotim ak lezim na deke- na chrbte, tam kde sa koza o nieco opiera. Ale nie je to nic take hrozne. A pri sporte citim spotenie na bruhu v jemnej miere. Okrem toho sa mi ruky nepotia, len sem tam citim mierne zvlhcenie, ktore by som nazvala "miernym pocitom lepkavych ruk" ktore bolo vlastne ucelom klipov - ponechane aby sa koza na rukach extremne nevysusovala.

senoritta

Pre vsetkych, ktori este nezaregistrovali ako je mozne dany problem vyriesit - prelistujte si prispevky od decembra minuleho roka. Tam som pisala o operacii - sympatektomii, ktora riesi akralnu hyperhidrozu - cize nadmerne potenie. Prosim, berte k uvazeniu fakt, ze na to nikoho nenahovaram. Popisala som tam len sposob ako sa tohto problemu zbavit, pretoze mne uz nic nezaberalo. Rozhodnut sa musite kazdy sam. Pretoze operacia s narkozou nie je sranda!