Nadmerné potenie

zuzca

tak ked uz o poteni tak problem sa vola hyperhydroza pre vsetkych radcov a neradcov. A ked ju clovek ma co je asi 2perc. populacie tak moze uzivat vsetki mozne caje a pod. rady,ktore samozrejme nepomozu. Akurat tak driclor na pazuchy este ako tak.
Endoscopic transhoratic sympathectomy bilateralne podstupena pred styrmi v Nitre, odvtedy je zo mna iny clovek.
Driclor naniest na suche ruky?Pri hyperhydroze ich ma clovek tazko.
Moja definicia hyperhydrozy-skuste si umyt ruky a pozrite sa na ne...tak take ich ma clovek s hyper. casto. A ked ma s takymi rukami niekomu podat ruku no hroza.To o com pisem vie len ten kto to zazil.Mokre a ladove ruky non stop.
To Andrea- nemohli by sme si vymenit emaily?

ferko2

pre nemôžem povedať: hej to bude URCITE psychikou...Je mi napr. zima a vsetko je ok vojdem do teplej miestnosti... je to stale ok lebo som len pred chvilou prisiel a ked som tam 5 minut akurat ked mi zacina byt horuco tak sa mi potia ruky i nohy, tak neviem co je na tom psychicke...

nemôžem povedať

S T R E S -dnes už je dokázané aj vedecky,že spôsobuje onkologické ochorenia,veď netreba ani vojny stačí obyčajná chorobná pandémia a sme schopní sa prepchať aj cez motor tryskového lietadla.

nemôžem povedať

ľudia vy ste už asi načisto zošaleli.Čo nevidíte,že všetky tie ochorenia kožné,psychického charakteru,stres že sú to všetko novodobé ochorenia.Je to následok spolužitia človeka a prírody.Vy nevidíte,že lekárske ošetrenie je paliatívne a je to už len hasenie požiaru,ale nie príčiny? Áno zoberieš si tabletku,či mastičku a je vystarané,ale že je to zväčša chémia na chémiu ,no a čo,hlavne že to prešlo,ale len dočasu,tieto ochorenia sú signálom ,že niečo nie je v poriadku a aksa neudeje náprava 1x,2x nastáva recidíva a máme ochorenie.Užijeme lieky,ale aj voči nim si org.vytvára štít,potom hovoríme o alergii na lieky,prečo sa nestaráte a nezaujímate o peírodu a jej vplyv,sme jej súčasťou,dáva nám všetko čo potrebujeme,len to nevidíme a je nám lepšie sa vyhovárať na nedostatok času a pod.sedieť pri telke,viesť jalové reči so susedou.Ah.

vikina

Ahoj, ak ti mozem poradit, vyskusaj recept jednej bylinkarky. Je to odvar z orechovych listov (strom vlasskeho orecha, horucou vodou zalejes listy a v kupeli si pravidelne macaj chodidla. A co sa tyka dlani a ostatnych casti, ktore sa ti potia, je na to jeden ucinny pripravok z lekarne, ale teraz presne neviem jeho nazov. Spytam sa a napisem ti poobede.

pišta

Rebeca,
nadmerným potením som trpel viac rokov. Bolo to naozaj náročné obdobie.
Aj mne lekári hovorili - psychika.
Psychika vlastne vždy kus ovplyvňuje zdravie, ale pri nadmernom potení ide o narušenie celkovej rovnováhy organizmu.
Dricolor, sympatektomia a iné druhy liečenia neodstraňujú prvotnú príčinu - prekyslenie celého organizmu.
Preto výborne pomáha prečistenie organizmu a potom nastaviť ho najmä stravou na zásadité prostredie.
Toto opatrenie má celoživotnú účinnosť, samozrejme, ak sa dodržiava :-)

permoník

Ferko,skôr než začneš na sebe aplikovať operácie a chem.preparáty probni nasledovné-na cca10min.kúpeľ chodidiel rozpusti zhruba 35gr.prírodne čistej soli na 1l vody.Osmotický tlak povzbudí tkanivo k vylučovaniu vody, čo je aj veľmi príjemnépri opuchoch nôh a chodidiel.
2diel-po tejto kúpeli ešte môžeš zľahka pretrieť ešte vlhké chodidlá hrubou prírodnou morskou soľou,nohy opláchnuť vlažnou vodou a votri kvalitný pleťový olej.Tento recept doporučujem každému čo sa o seba stará a to sa treba,lebo ich máme len jedny.Ešte alternatívou disiahneš,keď si kúpeľ urobíš namiesto soli v harmančeku,repíku.Neobanuješ

andrea

najucinnejsia je operacna liecba-sympatektomia.ucinok okamzity.oper.v podun. biskup.hradena poistovnou-kedze je to zdrav.problem

rebeka

Mam uz par rokov tiez problemy s nadmernym potenim. Najskor som s tym bola u koznej lekarky, skusala mi pomoct najskor vodoliecbou, potom elektroliecbou, navrhla aj laser ale nic nepomahalo Potom mi davala rozne masticky ale vysledok sa nedostavil Nakoniec som isla ku endokrinologovi a ten potvrdil ze je to psychickeho povodu