Nadmerné potenie

00sisi00

ja2136 a mozem jednu otazocku? na ktorych miestach mas problem s potenim?lebo ja sa vlastne potim cela:( ale jasne ze na rukach a v podpazusi to velmi obmedzuje zivot.potim sa velmi aj na chrbte,bruchu,v lete velmi aj na tvari.
a operaciu som najprv zvazovala ale sa bojim kompenzacneho potenia.a este by som sa chcela spytat ci pri tychto operaciach sa da vyriesit len potenie ruk a podpazusia?neda sa nejako zmiernit potenie celkovo?

ja2136

00sisi00, viem ako sa citis.podla mna jedine co ti pomoze je operacia. chystam sa na nu aj ja, pretoze uz nechcem sa vo vsetkom obmedzovat a stranit sa ludi. pozri si tento link:
www.casopiszdravie.sk
je tam vsetko a ked tam napises, tak doktor i dakontakt

00sisi00

ahojte, ja mam tiez podobny problem.mam 20 a asi od puberty sa strasne potim.
u mna je to ale ine v tom, ze ked som uplne v klude tak sa nepotim az tak velmi,mam len trochu vlhke ruky a podpazusie.ale ked som len trosicku v strese tak mi kvapka z ruk a na tricku mam obrovske flaky.myslela som ze to mam zo stresu ale aj ked sa napr. velmi tesim alebo ked prezivam akekolvek emocie tak sa velmi potim.driclor mi nepomaha,je to to iste ako bez neho,niekedy ked som v pohode tak sa s nim potim len trochu a inokedy zo mna zase tecie.uz som skusala rozne caje aj z lekerne rozne bylinkove pripravky proti stresu ale na potenie to nemalo ziadny ucinok:( vdaka za pripadne rady

zabka123

ahojte, mam 21 a ja mam tiez problem s potenim ale ja sa potim najviac hlavne na tvari samozrejme ma to trapi aj inde ako napr. chrbte a medzi nohami proste vsade ale najhorsie je to na tvari vlasy si musim umyvat skoro kazdy den a nieje to nic prijemne ked vam pot kvapka z nosa na inych castiach tela sa to da zamaskovat
ale neviem ako to mozem maskovat na tvari sem tam si dam ciapku ale to mi je potom este teplejsie
a potim sa aj v zime a to ked vojdem do vnutra a dam si dole kabat tak mi je potom zima lebo som cela mokra
skusala som driclor ale z neho som mala vyrazky
neviete mi poradit nieco ine co by som mohla pouzit a bolo by to dobre aj na tvar
dakujem

beni1

to nestastna:

tak potom treba vyskusat alternativnych lekarov... samozrejme nemyslim nejakych samozvanych mastickarov... ale serioznych lekarov, napr. akupunktura ti moze dat sirsi pohlad na fungovanie tela... nehovorim, ze ta akupunktura alebo nieco podobne moze vyliecit, ale ziskas mozno nove poznatky, nad ktorymi sa oplati pouvazovat... ak je po fyzickej (telesnej) stranke vsetko ok, tak potom je chyba niekde inde... toto sa tyka, si myslim, mnohych pripadaov HH, a preto chirurgicke riesenie problemu nie je vzdy to najstastnejsie...

nestastna:((

beni1 - vdaka za odpoved. to mas pravdu vsimla som si ze ked na to stale myslim tak sa mi ruky potia viac, napr. ked viem ze budem niekomu podavat ruku.
a u lekarov som uz bola a u kolkych. ked mi to zacalo mala som asi 11rokov a po roku ma mama prehovorila ist k doktorke lebo si to vsimla. bola som najprv u obvodnej, u gynekol., u endokrinol. a vysledky mam v norme. vyse roka som chodila po roznych vysetreniach ale nic mi nezistili a uzavreli to ako hyperhydrozu.

beni1

to nestastna:

v prvom rade, treba ist k lekarovi, ktory by mohol zistit priciny...
operacia je sice moznym riesenim, ale nie vseliekom... ja si myslim, ze len v niektorych pripadoch je vhodna. ale to by si vyzadovalo dlhodobu statistiku, a ta zatial asi neexistuje, mozno v zahranicnych odbornych kruhoch...
v druhom rade, podla mna, subjektivny postoj cloveka k poteniu moze vyrazne ovplyvnovat jeho mieru... ak sa tym budes neustale suzovat, potenie nikdy neustupi a moze sa pomaly zvysovat... ja som sa naucil, ze veci, ktore sa daju hodit za hlavu, tak sa netreba nimi trapit... a postupne sa na prvy pohlad neriesitelna situacia da zvladat. na margo ludi a ich blbych poznamok. jasne, ze kazdeho trochu uzemni taka poznamka, aj ked nie vzdy moze byt smerovana priamo na neho... jednoducho, takisto ludia nestoja za to, aby si sa nimi zaoberala... ked niekomu chyba trochu prirodzenej tolerancie, bohuzial... ludia ta neposudzuju len podla toho, ze si spotena...

nestastna:((

ahojte, mna tiez velmi trapi nadmerne potenie uz od puberty a teraz mam 20r. uz neviem co mam robit, mam pocit ze sa to casom len zhorsuje:((
najprv som mavala len stale vlhke ruky, potom sa pridali mokre flaky v podpazusi a teraz sa uz potim uplne cela. najviac ale ruky, niekedy mi z nich kvapka-a to nemyslim obrazne ale doslova. ziadne pekne tricka nemozem nosit lebo po par minutach su na nich flaky tak sa snazim nosit len svetre aby to nebolo vidno.teraz v lete sa aj hanbim chodit von lebo sa to neda zamaskovat. driclor mi je na nic vobec nepomaha. mam z toho neuveritelne depky, hlavne z blbych poznamok, ktorych som si v skole vypocula habadej ako napr.:fuj ty mas mokre ruky! co si si ich umyvala? alebo:ty nepoznas dezodorant? nastastie teraz som uz starsia tak niektori ludia to chapu, zial nie vsetci:((
ked som sa dozvedela ze je na to peracia tak som sa aj potesila, ale ludia si vraj davaju odstranit potenie len z niektorej casti tela napr. ruk, podpazusie. lenze ja neviem co by som si vybrala. u mna su ruky,podpazusie a nohy na rovnako zlej urovni. a keby sa nahodou vyskytlo kompenzacne potenie na bruchu alebo chrbte tak by som sa asi zblaznila lebo uz teraz sa aj tam dost potim:(