Hernia disku

Príspevok v téme: Hernia disku
dada

Ahoj platničkari,viem,že už táto téma je otvorená a je tam strašne veľa príspevkov...chcela by som sa podeliť aj ja o skúsenosti, pretože už tiež patrím do klubu, v septembri to bude rok.Mám za sebou ozonoterapiu, ktorá však nezabrala. CT ukázalo len vysunutú platničku L5 S1. Po absolvovaní ozonu 4x v rozmedzí asi 6 týždnov mi lekár povedal,že pôjdem do nemocnice... aj to už mám za sebou, v rámci hospitálizácie ma primár poslal na MR a tá ukázala to, čo nečakali ani lekári, jedna hernia disku a dve protrúzie, čo bol šok aj pre mna.A najhoršie na tom je,že najprv mi lekár povedal,že neodporučaju operáciu vzhľadom na vek - mám 31- ale na druhý den ten istý lekár mi povedal, že ešte tak mesiac, a ak bolesti neprejdu,tak mám zvažovať operáciu. Ostala som v šoku. A najlepšie na tom je, že primár mi povedal, že to nie je na operáciu. Tak už neviem čo si mám myslieť. Preto som si hned vybavila konzultáciu v RK, a uvidím, čo mi povedia. Moje bolesti sú ešte ako tak znesiteľné, zatiaľ stále pracujem, som na liekoch, ale neviem dokedy to tak bude.Lekári Vám nič nepomôžu, neporadia ako dalej, všetko si musí človek zistiť sám, a veľa sa dozvie od pacientov.Toľko moje skúsenosti...ak budem vedieť viac určite dám vedieť...najhoršie na tom všetkom je,že každý má iné skúsenosti, jeden povie to, druhý ono...je to strašne...zatiaľ sa majte krásne.. a zapojte sa do diskusie...človeku sa potom trošku uľaví, ak to zo seba dá vonku...aspon trošku :-)

Swifty50s

dobry den, mam 27 rokov. V poslednej dobe som mal caste bolesti v krizoch ktore casto boli vacsie po navstevach posilovne az jedneho dna po praci som sa ledva vystrel. Po navsteve lekara a CT som mal takyto zaver :
extruzia disku L5/S1 medio-paramedialne az subartikularne vlavo s kranialnou propagaciou, s kompresiou lavej casti duralneho vaku a odstupu korena S1 I.sin. Susp extruzia disku L4/5 medialne s kaudalnou propagaciou a kompresiou duralneho vaku. Berem lieky ako dorsiflex, magnezioum, obcas zaldiar alebo aulin pri vacsi bolestiach. Vie mi niekto prosim poradit po slovensky co to znamena pre mna a co mam vlastne robit? moja dovera voci lekarom u nas je minimalna kedze ked som bol 1.krat u lekara tak ma poslali ortopedovi a ten mi povedal, ze to je skratenymi slachami po zanedbanej rehabilitacii. budem vdacny za kazdu radu dakujem.

tantalize

Ahojte, hernia disku, vysunutie aj prasknutie sa da vyliecit. Neverte lekarom, ze jediny sposob liecby je operacia a lieky. Operacia je nevyhnutna len v specifickych pripadoch. Precitajte si publikacie od autorov Pierre Pallardy, Jan Hnízdil a hlavne si podrobne precitajte web vertebrolog.com v rustine alebo v cestine (je toho menej)
vertebrolog.com
Dozviete sa viac o rizikach operacii, atd.
Zmente zivotny styl, stravu, rozmyslanie a hlavne neprepadajte depresii a beznadeji.

Juurkoo

Ja som prišiel v mieri :) super, určite dám link hneď ako budem mať čas ho dopísať :) veľa zdravíčka prajem všetkým!

ema123

Juurkoo, nič také som nenapísala. Čítaj lepšie. :-) A tvoj blog si rada prečítam. Mňa zaujímajú všetky info o našej diagnóze. Vyberám si z nich podľa seba, čomu rozumiem, dôverujem a cítim, že mi pomáha. :-)