Hernia disku

Príspevok v téme: Hernia disku
dada

Ahoj platničkari,viem,že už táto téma je otvorená a je tam strašne veľa príspevkov...chcela by som sa podeliť aj ja o skúsenosti, pretože už tiež patrím do klubu, v septembri to bude rok.Mám za sebou ozonoterapiu, ktorá však nezabrala. CT ukázalo len vysunutú platničku L5 S1. Po absolvovaní ozonu 4x v rozmedzí asi 6 týždnov mi lekár povedal,že pôjdem do nemocnice... aj to už mám za sebou, v rámci hospitálizácie ma primár poslal na MR a tá ukázala to, čo nečakali ani lekári, jedna hernia disku a dve protrúzie, čo bol šok aj pre mna.A najhoršie na tom je,že najprv mi lekár povedal,že neodporučaju operáciu vzhľadom na vek - mám 31- ale na druhý den ten istý lekár mi povedal, že ešte tak mesiac, a ak bolesti neprejdu,tak mám zvažovať operáciu. Ostala som v šoku. A najlepšie na tom je, že primár mi povedal, že to nie je na operáciu. Tak už neviem čo si mám myslieť. Preto som si hned vybavila konzultáciu v RK, a uvidím, čo mi povedia. Moje bolesti sú ešte ako tak znesiteľné, zatiaľ stále pracujem, som na liekoch, ale neviem dokedy to tak bude.Lekári Vám nič nepomôžu, neporadia ako dalej, všetko si musí človek zistiť sám, a veľa sa dozvie od pacientov.Toľko moje skúsenosti...ak budem vedieť viac určite dám vedieť...najhoršie na tom všetkom je,že každý má iné skúsenosti, jeden povie to, druhý ono...je to strašne...zatiaľ sa majte krásne.. a zapojte sa do diskusie...človeku sa potom trošku uľaví, ak to zo seba dá vonku...aspon trošku :-)

jarka42

ahoj platnickari, som po operacii v RK uz rok a je mi lepsie ako pred operaciou. Bola osm v takom stave, ze som chodila v predklone, od bolesti som uz zaspat nemohla.Nepomohla mi ozonoterapia, lezala som v nemocnici v NR a primár mi povedal, ze ma do predklonu tahaju prsia, aby som schudla. To bola diagnoza!!! tak som si vsetko vzala do vlastnych ruk a ruk mojich znamych. Vybavila som si sama MR a konzultaciu v RK. Bola potrebna operacia a zatial mi pomohla. Velmi som spokojna s liecenim, ktore som absolvovala v Kovacovej, kde ma naucili ciky, ktore mi velmi pomahaju. Pracujem, sedim 8 hod. denne a ked pridem domov a zacvicim si tie cviky, tak sa mi ovela ulavi. Volaju sa Brunkovej cviky a dolelzite je vazne dychanie. Pri cvikoch sa treba nadychnut branicou t.j. hlboky nadych tak, aby sa zdvihlo brucho( nie hrudnik), vydrzat na 4 doby a vyduchnut. tymto dychom sa posilnuju svaly okolo chrbtovej osi v brusnej casti. takto mi to bolo vysvetlene a mne to pomaha.

angelina_c

ahojte...mna operovali v NZ a po operacii som pol roka a mozem taktiez povedat ze je to lepsie!!!....len teraz musim stale cvicit :)

pepina1

ahojte platnickari.tiez mam problemy s platnickami,hernia disku a protruzia.Mam 30r.,bola som na infuziach,na rehabylitacnom a potom na ozone.Jedine ozon mi pomohol,mala som 13 opichov a 3 infuzie,asi 2 tyzdne mi bolo skvelo,ale dnes som uz nespala od bolesti,no ked si polezim cely den tak ma to najskor prejde.Ale ja chcem ist uz do prace po 3,5mesacnom vylihovani a zacinam byt zufala.Moja neurologicka ma neposlala na konzultaciu,ma k tomu pristup asi taky--pomoz si sam ja viac okrem liekov nespravim.Z liekov ma boli zaludok a uz neviem co by som mala skusit,aby sa to nevracalo v takej intenzite a kratkych intervaloch.Pocula som o zelenom jacmeni,no netusim ci to vobec pomoze a uz ma nebavi byt pokusny kralik.Prosim Vas,ak mate nejake skusenosti s tym zelenym jacmenom,alebo inu moznost liecby,napiste mi.

dada

ajja, asi si zle čítala môj príspevok, na ozonoterapiu som už bola 5 krát a nezaberá...až teraz mi lekár dal nejaké cviky, bola som pri fyzioterapeutke,ale myslím,že za veľa nestojí...dala mi do rúk papiere-cviky a keby som ju nepoprosila, aby mi ich ukázala tak ani sa so mnou nebaví...aj tá prezentácia bola len tak tak. A všade sa píše,že aké je dôležité vedieť ako cvičiť... ja už strácam dôveru v lekárov a tom som v liečbe len 8 mesiacov...

ajja

Vyuzi ine moznosti, operaciu ries ako poslednu moznost. Akupunktura, spravne zvolena pohybova aktivita /napr. joga alebo Pilates zamerane na chrbticu/, ozonoterapia, moznosti je viac. Hlavne odburaj podla moznosti stres a mentalne pretazenie a chrbtica sa urcite pomaly zacne stabilizovat

mjanik

baby-postup je taký,že do vopred vybraných bodov sa napichnú ihly a nechajú sa pôsobiť cca 15 min.Rýchlosť liečby je závislá od veľkosti poškodenia,dĺžky trvania poruchy,veku pacienta a iných okolností(pozri:-odkaz odstránený-)/

mjanik

dada-to,že si to ty nevieš prestaviť,neznamená,že to tak nieje.Zrejme si ešte na takéto predstavy primladá, bez teoretických a praktických skúsenosti-ináč budeš hovoriť za 40-50 rokov,kedy už bueš dosť skúsená.(prosím o svojich predstavách nehovor,lebo tu môže byť veľké množstvo ľudí,ktorí si to vedia predstaviť)

nela

lekár mi na konzultácii povedal, že ked uvoľnia ten nerv, tak že medzi stavce dávaju guličku,aby sa nezrastli. Vie niekto povedať, či to dávaju pri každej operácii ? (okrem náhrad).Pretože na fore,kde je nad 1000 príspevkov sa to ani raz neobjavilo ??!!!??