Hernia disku

Príspevok v téme: Hernia disku
dada

Ahoj platničkari,viem,že už táto téma je otvorená a je tam strašne veľa príspevkov...chcela by som sa podeliť aj ja o skúsenosti, pretože už tiež patrím do klubu, v septembri to bude rok.Mám za sebou ozonoterapiu, ktorá však nezabrala. CT ukázalo len vysunutú platničku L5 S1. Po absolvovaní ozonu 4x v rozmedzí asi 6 týždnov mi lekár povedal,že pôjdem do nemocnice... aj to už mám za sebou, v rámci hospitálizácie ma primár poslal na MR a tá ukázala to, čo nečakali ani lekári, jedna hernia disku a dve protrúzie, čo bol šok aj pre mna.A najhoršie na tom je,že najprv mi lekár povedal,že neodporučaju operáciu vzhľadom na vek - mám 31- ale na druhý den ten istý lekár mi povedal, že ešte tak mesiac, a ak bolesti neprejdu,tak mám zvažovať operáciu. Ostala som v šoku. A najlepšie na tom je, že primár mi povedal, že to nie je na operáciu. Tak už neviem čo si mám myslieť. Preto som si hned vybavila konzultáciu v RK, a uvidím, čo mi povedia. Moje bolesti sú ešte ako tak znesiteľné, zatiaľ stále pracujem, som na liekoch, ale neviem dokedy to tak bude.Lekári Vám nič nepomôžu, neporadia ako dalej, všetko si musí človek zistiť sám, a veľa sa dozvie od pacientov.Toľko moje skúsenosti...ak budem vedieť viac určite dám vedieť...najhoršie na tom všetkom je,že každý má iné skúsenosti, jeden povie to, druhý ono...je to strašne...zatiaľ sa majte krásne.. a zapojte sa do diskusie...človeku sa potom trošku uľaví, ak to zo seba dá vonku...aspon trošku :-)

dada

myslím, že tento pán si na týchto fórach robi reklamu, pretože neviem si predstaviť, ako by akupunktúra mohla pomôcť už pri prasknutej a vytečenej platničke, ked hmotá,ktorá vytečie z platničky stvrdne a tlačí na nerv. Neviem, aj ja by som rada vedieť ako môže pomôcť. Rozprávala som sa s mnohými pacientami, ktorí mi potvrdili, že nič nepomáha.

dada

mjanik a myslíš,že ked je tá platnička už prasknutá a vytečená, že akupunktúra pomôže ???? napíš, ako by mohla ???

lurika

Ahoj.Si podobny prípad,ako ja okrem ozonu.Už som tiež bola na konzultácii v RK,teraz čakám na termín operácie.Ak chceš napíš na email.