Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

laserova operacia oci

jablonkaa

rogi, este som zabudla, pre vyssiu dalekozrakost sa odporuca implantacia vnutroocnej sosovky (to, co sa robi napr. pri sivom zakale vo vyssom veku). jednoducho ti nahradia tvoju sosovku umelou sosovkou s prislusnou lomivou silou. toto je vsak financne narocnejsia operacia a nerobia ju v kazdom centre ocnej chirurgie.

jablonkaa

rogi, ale pre operaciu dalekozrakosti sa pouziva konduktivna keratoplastika, nie laser. pokial ja viem, operuje sa cca do +3 D. chyba sa vsak moze po urcitom case vratit, po 40. roku dokonca aj uz s presbyopiou, takze citanie do blizka vyzaduje este silnejsie dioptrie ako do dialky. vyhodou vsak je, ze konduktivna keratoplastika sa da opakovat po urcitom case.
skus sa vsak aspon telefonicky poinformovat priamo v niektorom z centier na operacie refrakcnych chyb oka. urcite ti podaju informacie aj o cene a aj o vhodnosti tejto operacie konkretne pre tvoju chybu.

jablonkaa

moniqa, tak to sa potom budes musiet popytat konkretne v tom centre. a mozno je to tak pri plusovych dioptriach. tam je vsak, ako som uz spominala, vysledok neisty.

jablonkaa

moniqa, cena sa neodvija od poctu dioptrii. cena je v kazdom centre sice ina, ale presne stanovena, podla metody ktorou sa operuje. pozri si na nete cenniky.
rogi, s dalekozrakostou je problem, tam sa operuje inou metodou, nie su tam take uspechy ako u kratkozrakosti, to znamena, ze ti nevykoriguju na uplnu nulu.

moniqa87

jablonkaa, pokial viem sa cena pohybuje podla velkosti dioptrii preto som sa pytala, ak by to bola zanedbatelna cena, tak by sa to oplatilo...
no to s tou kratkozrakostou, neviem ti povedat, viem len tolko, ze ma operovali na strabizmus, tak som sa mozno mylila, lebo mi to nikdy nikto ako dietatu nevysvetloval

jablonkaa

moniqa, to nemas kratkozrakost, ak mas plusove dioptrie. mas dalekozrakost, alebo hypermetropiu, ale aj astigmatizmus. mas velmi slabe dioptrie, prekaza ti to v beznom zivote? podla mna je skoda dat tolko penazi, ak nemas vaznejsi problem.

moniqa87

kolko by ma visla operacia kratkozrakosti ak mam sfericke dioptrie +0,5 a cylinder +0,75?
viete mi povedat? vyzna sa v tom niekto?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

laserova operacia oci - Fórum - ZDRAVIE.sk