Kam podať sťažnosť na lekára?

Príspevok v téme: Kam podať sťažnosť na lekára?
petrisko

Ahojte. Mam syna ktory ma hnisavy zapal mozgovich blan a nejake komplikacie. Po prijati na oddelenie podla mna zanedbal lekar starostlivost (myslim ze su aj padne dôkazy) a pravdepodobne zostanu malemu vazne trvale nasledky. Kde sa da podat podnet na presetrenie aby to niekto nezmietol pod stôl a skutocne to presetril??

corinka

To naše zdravotníctvo je založené na sympatiach ,alebo skôr podľa obsahu vašej peňaženky.nedostanete adekvátnu pomoc,pokým nemáte tak zvané známosti.nikomu nezáleží na vašom zdravotnom stave,ktorý po všelijakých liečivách bolesť pretrváva,potom sa vyhovoria na nespoloprácu liečby,lekári zvädča odpisujú z karty predošleho vyšetrenia,ani vás poriadne znovu nevyšetria,len tam dá svoju pečiatku a dnešný dátum.svoje životy odovzdávame ,tým ktorým na našom zdraví nezáleží,pridávajú lieky ,ktoré vyvolávajú dalšie choroby ,nastanú komlikácie ,lebo nie je včas a správne diegnoza stanovená ,hlavne použiť vhodné lieky.mladí ludia zomierajú predčastne,lebo neboli včas správne podchytený.dnes ked vás vyšle lekár k odborníkom,musíte čakať aj dva mesiace,ked nemáte na poplatok.dovtedy sa stav zhorší,dokonca umriete.

tpch

A preco to neriesite na miestach na to urcenych? Ale ste ako ostatni Slovaci-zanadavate si, ake su vsetci svine a spokojne odkracate domov, aby vam neusiel dalsi diel Seherezady :-DDD

mate59

gitka i.- ja sa nečudujem ničomu. Podobne sa stalo aj mne.Bolela ma achilovka,obv. lekár ma poslal do nemocnice na ortopédiu.Prídem, v čakárni nikoho, zaklopem,sestra že čo chcem,poviem čo a ona že u nich sa objednáva, a už mi vravela dátum asi o tri týždne.Vravím jej, ale mňa to bolí teraz, čo mám robiť? že ak si zaplatím 9 eur, vezmú ma ihneď.Vojdem dnu, dr. nohy na stole, no vyšetril ma, napísal lieky a doporučenie na rehabilitáciu.Prídem tam, v čakárni nikoho niet, zaklopem, sestra že či som objednaný, ja že nie,ale že si zaplatím 9 eur, nech ma vezme.Ona, že pani dr. tu beztak nie je, kukla mi do papierov a vraví, že by mi dala asi len magnet a to nie je nič moc, že dr. mi napísal lieky, že keby sa mi to nelepšilo, mám dojsť.Hotovo. Lieky mi zabrali, bol pokoj.
Brat mal teraz problém s krížami,obstreky nepomohli, poslali ho na sono, objednali ho na 10.1.2012, ani za 9 eur ho nechceli vziať hneď.
Tak asi takéto je aj zdravotníctvo v nemocnici v Skalici,milá Gitka a sťažovať sa môžeme iba ak tak na lampárni.
Na margo, mali by im snáď ešte nejakú stovečku eurikov mesačne pridať, nemyslíte ?

Gitka Iliašo

--------------------------------------------------------------------------------
Meno a priezvisko: Margita Iliašová
E-mail: gitkailiasova@gmail.com
Telefón: +4210903103003
Poštová adresa: Najamách 228/5 97246 Čereňany
Súhlasí so zverejnením mena, emailu: Áno
Oblasť: Zdravotníctvo
Predmet: Sťažnost na pristup sestry
Správa: Dobrý deň, dna 15.11.2011 som isla skoro rano o 5.00hod. na ortopediu
do Novak k dr. Judynimu. Bola som v poradi druha a cakala som na
vysetrenie. O 7.30hod. ma sestra p. Judyniova zavolala do sesterskej
ambulancie a pytala sa, ze na co som prisla, aky mam problem?
Dna 17.10.2011 som bola na operacii - meniskus a
necitila som sa dobre, bolelo ma koleno, tak som chcela ist na
vysetrenie. Sestra mi odpovedala, ze maju vela pacientov, ktori maju
zaplatene vysetrenie a preto ma nemozu vysetrit. Poslala ma domov !!!
/ ale aj pacienta, ktory bol predo mnou /.
Ked som sa sestry spytala, ze ci to mysli vazne ?
........ ved cakala som od 5.00h. ?......odpovedala, ze ano a mam sa
objednat za poplatok na hodinu za 5,.eu. V mesiaci september som sa
objednala na hodinu, objednana som bola medzi 10.00h. - 11.00h. a na
vysetrenie ma zavolali o 11.45h. Takze uz som nemala zaujem sa
objednavat na hodinu, ked to nikdy nedodrzia. Navstevujem vela
lekarov a vacsinou sa objednavam na hodinu za poplatok 5,-eu, ale
VSADE ma vysetria presne. Pytam sa Vas, je to mozne aby pacientov,
ktori cakaju od rana vonku v poradi, su prvi a potom ich nevysetria a
poslu domov ?????
A nestalo sa to len mne, ale aj mojim znamym a s
rozpravania pacientov, ktorym sa to tiez prihodilo.
Vopred Vam dakujem za odpoved a prajem pekny den
Iliašová Margita

no-

Používateľ
lost
dátum a čas príspevku
Včera 21:55
IP adresa
242.67

toto je sposobene mozno aj tym, ze slovaci sklonia hlavu a budu ticho...

a nikdy nemaju na to aby si otvorili usta..

:(
mozno je to tym-mozno-nie-TERAZ JE VELA AROGANTNYCH LUDI...
a co si myslis ze ludia dosiahnu ked sa pojdu stazovat-len malo ludi vyhraje i to len taky po znamostiach...
este aj tu na fore kolko krat okrikne jeden druheho ked pise niekto nieco negativne-aby to nesiril dalej...
SU LUDIA VSELIJAKY...
...ale ja som tiez za to ze by sa mali take veci riesit...

zontik

no budem musieť,pretože tam má aj správu, čo jej bolo a nejaké lieky jej iné predpísal,tak ak ich budeme chcieť predpísať,musím mať papiere.len nerozumiem,že je to celkom iná nemocnica,iné oddelenie, prečo ich vybrali

tpch

Alebo poslat nanho niekoho, kto mu da niekde bez svedkov poriadne po hube. Neverila by si, ale na niektorych to plati viac ako uradne vsetrovanie...