Nasledok mononukleozy?

Príspevok v téme: Nasledok mononukleozy?
emilka

Ahojte, mam 25 rokov a pred 9 mesiacmi som lezala na inf. oddeleni s inf. mononukleozou. V juli t.r. sa mi vsak zacali vraciat niektore prejavy podobne tym s IM: unava, teploty tesne nad 37, bolesti klbov a hlavne denno denne migreny v zahlavi a za ocami...
Mesiac pred tym ma nieco nainfikovane postipalo a dva dni som musela lezat kvoli vyraznemu opuchu...
Boli mi uz robene odbery na KO, CRP - obe v norme a Ig - tam mam zvysene A a G, co moze byt mozno este nasledok prekonaj mononukleozy..(?)a tiez odber na L. Boreliozu...
Mate niekto podobne skusenosti? Moze to byt este odozva davnejsie prekonanej infekcie?
Dakujem

RNG

pozrimsa domteme ona autoimunne choroby.Tam je zopar rad a vysvetlenie celej tej calamady okolo chorob, na ktore zatial nenasli poriadne lieky a ani len poriadne presne testy.A zvaluju to na genetiku a podobne,aby nevyzerali blbo, ze s tym nevedia nic urobit.

Nuz niektori lekari sa aspon snazia s prirodnymi doplnkami proti "autoimunnym a maju ciastocne uspechy....
www.zdravie.sk

joni_

potom vlastne zistili ze som mala aj infekciu chlamydia pneumonie... vraj medicina je vo vyvoji a nasli nove veci??
a nakoniec je to vraj porucha imunity, AMA a ANA pozit. sklon k autoimunite.... no kto sa ma v tom vyznat :-/

joni_

no neviem, ale to mi napisali do papierov: vraj CFS a chronicka mononulkeoza a potom neskor to napisali ako: CFS - stav po mononukleoze.

RNG

chronicka mononukleoza, to je nejaka nova vec pre mna.
Ked potlacis premnozene EBV virusy, tak mononukleoza prestane. Zostane po nej len serum pozitivny test na protilatky urcity cas a poskodena pecen. Kedze protilatok v krvi bude este dlho privela, EBV virus je zatlaceny.

RNG

renata, EBV virus z tela nikdy neodide. Ty sa nemozes nakazit, ty ho uz mas v tele. A 98% ludi tiez. Mononukleoza je len prejav EBV, ked sa to oslabi imunita proti virusom.
Preto tu stale trubim zvysovanie viralnej imunity roznymi potravinovymi doplnkami. Opakujem trpezlive zase:
selen, zinok, lactobacilus bulgaricus, L-lysin, aloe vera, echinacea, baza, astragalus, GSE, lapacho, extrakt z olivovych listov a najsilnejsi-chaparal.
Su aj chaga(huba parazit na brezach a betulin=extrakt z brezovej kory, ale tie nedostat nikde bezne.
Virusov v tele, ktore sa tam zdrzuju permanentne je viacero, nielen EBV. Su herpesy(simplex 1 a 2, herpes varicela zostrix), rozne hpv(bradavicove), CMV a ine.
Pokial mame silnu viralnu imunitu, nikdy sa nemusia prejavit a narobit velku skodu v tele.
Preto je budovanie extra viralnej imunity tak dolezite.

rena78

ahojte, moj byvali prekonal tiez mononukleozu pred 9mesiacmi ale ja mam SM a mozno by sme sa chceli dat aj dokopy, moze mi ublizit alebo nakazit ma este? mononukleozu som prekonala v detstve

emilka

No, dakujem, pecen testy mam sice v poriadku, ale kto vie...
Je fakt, ze som este rok mala chodit na infekcne na kontrolu a ja som sa po mesiaci na to vykaslala...
Takze v piatok som objednana na "kontrolu", tak uvidim ci ma "daju do poriadku"....

joni_

moze to byt po mononukleoze, mam s tym skusenosti. Chce to hlavne dostatocnu rekonvalescenciu, zbytocne sa nenamahat, kludovy rezim a donutit doktorov aby ta dali do poriadku
a mozno doplnat vitaminy a mineraly, ale snad ti doktor povie co a ako