prenos herpesu

Príspevok v téme: prenos herpesu
martinkaa

s priatelom sme mali nedavno oralny aj pohlavny styk. pri sexe sme pouzili kondom. jemu sa po par dnoch nato vyhodil herpes na pere. malokedy v zivote mal herpes na perach. chcem sa opytat, ci je mozne ze mam ja herpes na genitaliach, a preniesol sa partnerovi na peri, alebo je skor mozne ze ho dostal nejako inak. ja som predtym pohlavny ani oralny styk velmi dlho nemala..

RNG

katus, medzi syntetickymi antiviralnymi liekmi acyclovir(hepesin, Zovirax) ma pomerne malo skodlivych bocnych ucinkov, ale v davkach co beries su ovela castejsie.Presne tie, co popisujes uvadza aj literatura.
Chyba je, ze sa virusu nezbavis, len ho potlacis, tj si nutena brat tuto chemikaliu dlhodobo a postupne ti jej bocne ucinky poskodia.
......
Common adverse drug reactions (≥1% of patients) associated with systemic acyclovir therapy (oral or IV) include: nausea, vomiting, diarrhea and/or headache. In high doses, hallucinations have been reported. Infrequent adverse effects (0.1–1% of patients) include: agitation, vertigo, confusion, dizziness, oedema, arthralgia, sore throat, constipation, abdominal pain, rash and/or weakness. Rare adverse effects (<0.1% of patients) include: coma, seizures, neutropenia, leukopenia, crystalluria, anorexia, fatigue, hepatitis, Stevens-Johnson syndrome, toxic epidermal necrolysis and/or anaphylaxis.[3]

Uvedene data su z kratkodobeho pouzivania acycloviru, nie dlhodobeho a vysokodavkoveho
.....
Preto odporucam prirodne prostriedky, potravinove doplnky, ktore mozes bez strachu brat cely zivot.

katus

ahojte ludia, nemate nahodou niekto skusenosti s tabletkami herpesin 400mg? ja ich beriem 5x denne a nerobia mi dobre. poslednu noc som takmer nespala a mala som vkuse taky cudny strach az hrozu, dalej triasku a pocit nevolnosti. je tu niekto kto tieto lieky pozna a mal s nimi zlu skusenost?

RNG

martinka, velmi pravdepodobne mal HSV1 v tele uz davno a teraz sa mu prejavil(oslabenie tela, nedostatok spanku, prechladnutie, prejedenie...

martinkaa

takze je jasne ze som herpes preniesla ja na neho? a je to aj tak mozne ze sme sa predtym nie raz bozkavali a nic nemal. az po oralnom styku sa mu urobil herpes na pere? takze je to tym ze nosim v sebe virus herpesu??

RNG

herpesov je viac, najznamejsie su HSV1 a HSV2(herpes simplex). Obidva sa mozu prejavit na roznych miestach v tele a preto je plno nazvov na ne, podla miesta, kde sa zjavia. Sposobuju od oparu na perach az po velke lezie na tele, v ustach a na vnutornych organovh. Tiez mozu napadat nervy a sposobit rozne nervove zapaly az po meningitidu=zapal mozgovych blan .
Prenos je od neonatalneho(pri narodeni) az po akykolvek telesny styk.Samozrejme ked sa dotknes druheho miestom viralneho prejavy(lezia) prenos je velmi pravdepodobny. Takze berzne sa prenasa sexom, bozkavanim, blizssim telesnym stykom.
Pravdepodobnost prenosu zavisi od mnozstva prenesenych virusov aj od prirodzenej obrasnyschopnosti organizmu.
HSV1 ma od 40 % ludi do 99% ludi, podla krajin.
HSV2 ma od 4% az do 50 %, tiez zavisle od krajin.
Hoci obidva virusy mozu napadnut akukolvek cast tela, HSV1 sa najcastejsie prejavuje ako opar a HSV2 nazyvaju (nespravne) genitalnym.
Herpes sa ale nikdy nemusi prejavit aj u ludi, ktori ho maju v tele(test positive), ked maju dost protilatok na obranu proti rozmnozeniu.
Pri tom pomozu rozne potravinove doplnky na zvysenie celkovej viralnej imunity.
Okrem tychto virusov je plno inych, ktore nosime casto v sebe permanentne(herpes zoster varicella, hpv, ebv, cmv..) a preto je dolezite branit sa aktivne proti ich rozmnozeniu a prejavom = budovat si viralnu imunitu stravou a roznymi doplnkami.

martinkaa

este chcem povedat, ze ja som si na genitaliach nic zvlastne nenasla.. tak neviem ci je mozne zeby som mala herpes a nevsimla som si ho