Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

psychologia je sarlatanstvo

Príspevok v téme: psychologia je sarlatanstvo
sarlatanka

Prepacte ,ale mam ten nazor ze psycholog je clovek co rad rozmysla nad problemami a zivotom inych .Ale nepomoze, tymi svojimi kecami ,asi len tak na hodinku alebo den ma clovek z neho dobru naladu. Porozprava sa ,on poradi uplne bezne veci ,,to je relaxacia, hobby sport oddych prechadzku... pripadne povie co komu mate povedat ,a ako co urobit..ale aj to viete, len to nechcete dajme tomu pocut.To predsa moze aj kamarat..? Preco tato spolocnost si ich vobec vazi.Len za to ze maju cas vas vypocut a polutovat a dat vam 10 rad co mate v najblizsej dobre robit? Pred 100 rokmi psycholog nexistoval a nikomu to nevadilo a sedliacky rozum stacil.Ine je psychiater .To je lekar a zaobera sa chemickymi zmenami v mozgu a lieci liekmi stavy ktore vznikli poruchov na biologicokm podklade..Asi bude vacina s tym co som napisala nesuhlasit.To sem ide moda z Ameriky?Je tu niekto komu trvalo psycholog pomohol? Alebo mu psycholog povedal,,ze NOOOO to je liecenie na dlho!!!!,{aby mal z Vas pekne peniazky }

hmhmhm

Dobrý názor touareg.
K lekárovi sa nechodí kvôli jeho zovňajšku. Aj keď sa lepšie pozerá na dobre upravenú, oblečenú a decentne nalíčenú ženu-lekárku, nie je to podstané. Podstatné je aký je to človek a odborník vo svojej profesii.

igua

no odsudzovat niekoho na zaklade vzhladu...co ja viem. vyzor sice svedci o osobnosti cloveka, ale to ze je niekto namalovany a navonavkovany, neznamena, ze nemoze byt psycholog alebo odbornik, alebo dobry clovek. mi prisiel na rozum taky einstein, genius, huslista :D a zevraj dobry clovek. a ako vyzeral? ako keby strcil prsty do zasuvky.

touareg

helem,
vidis v tomnto ti musim protirecit.Podla mna je uplne jedno ako ta osoba vyzera.Pokial je to odbornik, tak ma to vobec nezaujima.Vies, vychadzam z vlasnej skusenosti.Poznam jednu psychologicku, ktora keby som ju nepoznal, tak jej dam na ulici 5 korun, nech si ide kupit rozky.A v skutocnosti je to nenormalny odbornik, spicka vo svojom odbore.Proste ma roky svoj styl obliekania, malovania, pouziva stale jednu vonavku.Jednym slovom, nepotrpi si na zovnajsok a je jej jedno, co si o nej ludia myslia.Nepotrebuje sa pretvarovat a na nieco hrat.mozno u ludi, ktori ju vidia po prvykrat nevzbudí hned doveru, ale ked su s nou dlhsie ,oblubia si ju.Ma obrovsku charizmu.Kedze je kapacita a spicka vo svojom odbore, vyhladavaju ju ludia aj zo sirokeho okolia, nakolko ma super meno.
A pritom je velmi, velmi,ludska.
Takze, pokial ma dotycny dobre referencie, tak mi je jedno ako vypada.
Vsak ved ten clovek za to, ako vyzera nemoze.Ci koli tomu, ze je silno naliceny, nejak inak obleceny ako huf ostatnych ludi, ktori sa ,ked je nieco modne obliekaju az je to komicke, na jedno kopyto, tak preto by nemal mat u ludi doveru? Ja si myslim, ze praveze uplne jednoduchi a skromni ludia su velakrat sikovnejsi vo svojej praci ako ti, ktori az privelmi dbaju o svoj zovnajsok.Casto je to u nich len zakryvanie svojho vnutra, akesi pozlatko.

joni_

a este otazka: mozno som prehliadla, ale stale neviem sarlatanka ake mas vzdelanie a skusenosti v tejto oblasti, na zaklade coho pises to co pises??

joni_

sarlatanka podla toho co pises nemas ani sajnu ako prebieha psychoterapia!!! skus par hodin u psychologa a potom tu napis nazor a budem ho respektovat.
Psycholog za mna nerozmysla, nerozhoduje, netlaci ma nikam, nemanipuluje, nedava mi rady co mam robit... fakt neviem o com tu pises? ja mam za sebou viac ako rok terapie a taketo veci som este nezazila. Ak niekto napise negativne hodnotenia o veciach ktorymi presiel - ma moj respekt. Ale nemam rada ked niekto opisuje to co sam este nezazil.
Ako mozes napisat ze alkoholik pije zo sebalasky? Vies ty ako sa musi taky alkoholik sam seba nenavidiet ze pije a ublizuje sebe aj druhym a nevie s tym prestat? Aj ja poznam par alkoholikov.

Sak fajn, kazdy ma pravo na nazor ked nieco skusil a nepacilo sa mu to, ale nech to nevnucuje inym ako jedinu platnu normu.

igua

sarlatanka, nechapem, co ta stale taha k tym fararom? preco by mali byt lepsi ako psychologovia? ja suhlasim s tym, ze krestanska nauka, ktoru hlasaju a podla ktorej sa riadia je dobra. a ze kazdy, ktory zije dosledne podla nej, urcite nepotrebuje psychologa ani psychiatra, ani nijaku inu pomoc v psychickych tazkostiach, ale kolko je na svete asi takych ludi?!?!?! navyse ak ti pomaha farar, kazde jeho slovo musi vychadzat z krestanskej nauky...a co si potom ma pocat ateista?
navyse...a toto je vec, ktora mi najviac vadi, pouzivala si tu slovo nadclovek v spojeni s psychologom...aj nejake ovecky si spominala...a ci krestania nie su Jezisove ovecky? ci sa neriadia Bozimi prikazaniami? myslis si, ze farar by ludom radil nieco ine ako drzat sa Jezisovho ucenia? a ked povie "miluj blizneho svojho ako seba sameho" to nie je podla teba rada? alebo pokus o nasmerovanie niekam? alebo nepokradnes! nezosmylnis! atd... ved to su PRIKAZANIA!
psycholog ti ziadne prikazania davat nebude. nebude sa odvolavat na ziadneho nadcloveka alebo bohocloveka, ani sa nebude povysovat.
a to ze psychologovi davas peniaze za sedenie...ved aj ten clovek musi z niecoho zit. nemoze pocuvat ludske problemy od 8:00 do 15:00 zadarmo a potom ist robit nocne fusky...ani farari neziju zo vzduchu. takisto im musime platit, teda mali by sme, lebo krestanstvo kaze "podporovat cirkevne ustanovizne"
na tomto svete nic nie je zadarmo. to je jedno, ci je to za peniaze, alebo za nejaku protisluzbu.
ja som toho nazoru, ze farar moze zastupit psychologa, aj ked nie kazdy. ale kamarat ani rodic to urcite nemoze a UZ VOBEC NIE CLOVEK SAM.

igua

sarlatanka, nechapem, co ta stale taha k tym fararom? preco by mali byt lepsi ako psychologovia? ja suhlasim s tym, ze krestanska nauka, ktoru hlasaju a podla ktorej sa riadia je dobra. a ze kazdy, ktory zije dosledne podla nej, urcite nepotrebuje psychologa ani psychiatra, ani nijaku inu pomoc v psychickych tazkostiach, ale kolko je na svete asi takych ludi?!?!?! navyse ak ti pomaha farar, kazde jeho slovo musi vychadzat z krestanskej nauky...a co si potom ma pocat ateista?
navyse...a toto je vec, ktora mi najviac vadi, pouzivala si tu slovo nadclovek v spojeni s psychologom...aj nejake ovecky si spominala...a ci krestania nie su Jezisove ovecky? ci sa neriadia Bozimi prikazaniami? myslis si, ze farar by ludom radil nieco ine ako drzat sa Jezisovho ucenia? a ked povie "miluj blizneho svojho ako seba sameho" to nie je podla teba rada? alebo pokus o nasmerovanie niekam? alebo nepokradnes! nezosmylnis! atd... ved to su PRIKAZANIA!
psycholog ti ziadne prikazania davat nebude. nebude sa odvolavat na ziadneho nadcloveka alebo bohocloveka, ani sa nebude povysovat.
a to ze psychologovi davas peniaze za sedenie...ved aj ten clovek musi z niecoho zit. nemoze pocuvat ludske problemy od 8:00 do 15:00 zadarmo a potom ist robit nocne fusky...ani farari neziju zo vzduchu. takisto im musime platit, teda mali by sme, lebo krestanstvo kaze "podporovat cirkevne ustanovizne"
na tomto svete nic nie je zadarmo. to je jedno, ci je to za peniaze, alebo za nejaku protisluzbu.
ja som toho nazoru, ze farar moze zastupit psychologa, aj ked nie kazdy. ale kamarat ani rodic to urcite nemoze a UZ VOBEC NIE CLOVEK SAM.

iwa

Velmi ma tato tema zaujala, pretoze tento rok nastupujem na studium psychologie..a musim sa priznat, ze dlho som rozmyslala nad tym, ci si mam vybrat tento smer - a sarlatanka - mas v niecom pravdu - nikto na svete z ludi nie je vseveduci-a tym padom nemoze byt ani psycholog-nemoze vediet, ci ta rada, ktoru clovekovi da, bude ta prava. Ja teda dufam, ze sa mi podari vystudovat a ze budem vediet ludom pomoct, ved niekedy clovekovi staci, aby ho niekto vypocul, pretoze od svojho okolia sa toho nedocka.. A samozrejme, ze psycholog nemoze byt vzdy empaticky, to sa neda, pretoze empatiu citis voci druhym ludom len vtedy, ak mas to iste prezite na vlastnej kozi - a to predsa nejde, aby jeden clovek mal za sebou vsetky strasti zivota - psycholog by mal byt v kazdom pripade sucitny- co sa teda od empatie odlisuje..a co sa tyka tej manipulacie ludmi o ktorej si tu pisala, no ano, v tom je predsa to caro psychologie- ale este som napr. nepocula o tom, ze by psycholog z niekoho urobil \'zombie-ka\', ktory sa riadi len tym, co mu on povie a absolutne strati vlastny usudok. Moze mu naozaj len poradit, alebo mu len ukazat cestu o ktorej pacient v podvedomi mozno aj vie, ale nema odvahu to realizovat alebo o tom ani nerozmysla..takze ziadni nadludia - to je hlupost- aj psycholog urcite obcas potrebuje radu od ineho cloveka, co s vlastnym zivotom - ide len o tu objektivitu- clovek sam na seba nikdy nemoze byt objektivny a casto voci osobe nie su objektivni ani jeho blizki- jednoducho sa to neda. Takze si nemyslim, ze je to len nejaky americky vystrelok, ale ze to ma urcite opodstatnenie - no ale zase mozno nie som objektivna, pretoze som zaujata tym , ze to idem studovat - mozno by som na to mala uplne iny nazor..ludska psychika je zaujimava a mimoriadne rozmanita. moli by sme tu viest miliony diskusii o tom, ktore povolania su zbytocne, ktore potrebne, ktore horsie alebo lepsie platene- kazde povolanie, si podla mna treba vazit, ale zase ho ani velmi neprecenovat..

iwa

Velmi ma tato tema zaujala, pretoze tento rok nastupujem na studium psychologie..a musim sa priznat, ze dlho som rozmyslala nad tym, ci si mam vybrat tento smer - a sarlatanka - mas v niecom pravdu - nikto na svete z ludi nie je vseveduci-a tym padom nemoze byt ani psycholog-nemoze vediet, ci ta rada, ktoru clovekovi da, bude ta prava. Ja teda dufam, ze sa mi podari vystudovat a ze budem vediet ludom pomoct, ved niekedy clovekovi staci, aby ho niekto vypocul, pretoze od svojho okolia sa toho nedocka.. A samozrejme, ze psycholog nemoze byt vzdy empaticky, to sa neda, pretoze empatiu citis voci druhym ludom len vtedy, ak mas to iste prezite na vlastnej kozi - a to predsa nejde, aby jeden clovek mal za sebou vsetky strasti zivota - psycholog by mal byt v kazdom pripade sucitny- co sa teda od empatie odlisuje..a co sa tyka tej manipulacie ludmi o ktorej si tu pisala, no ano, v tom je predsa to caro psychologie- ale este som napr. nepocula o tom, ze by psycholog z niekoho urobil \'zombie-ka\', ktory sa riadi len tym, co mu on povie a absolutne strati vlastny usudok. Moze mu naozaj len poradit, alebo mu len ukazat cestu o ktorej pacient v podvedomi mozno aj vie, ale nema odvahu to realizovat alebo o tom ani nerozmysla..takze ziadni nadludia - to je hlupost- aj psycholog urcite obcas potrebuje radu od ineho cloveka, co s vlastnym zivotom - ide len o tu objektivitu- clovek sam na seba nikdy nemoze byt objektivny a casto voci osobe nie su objektivni ani jeho blizki- jednoducho sa to neda. Takze si nemyslim, ze je to len nejaky americky vystrelok, ale ze to ma urcite opodstatnenie - no ale zase mozno nie som objektivna, pretoze som zaujata tym , ze to idem studovat - mozno by som na to mala uplne iny nazor..ludska psychika je zaujimava a mimoriadne rozmanita. moli by sme tu viest miliony diskusii o tom, ktore povolania su zbytocne, ktore potrebne, ktore horsie alebo lepsie platene- kazde povolanie, si podla mna treba vazit, ale zase ho ani velmi neprecenovat..

helem

Touareg mas pravdu ze je malo dobrych psychologov, clovek sa nestava len tak odbornikom po skonceni vysky. Ale pochybujem ze ti nieco hovori pojem produkcia. Tak ako si psycholog musi vsimat ako sa jeho klient sprava, co ho obklopuje, ako sa oblieka, ci sa o seba stara alebo chodi zanedbany, ci je extravagantny, vyzyvavy, tak isto si klient vsima psychologa, aj fyzicky a nehnevaj sa ale ak je prelicena, prevonana vo vyzyvavom obleceni, takeho by som ani zadarmo nechcela a mohol by mat aj vynikajuce referencie. Psycholog musi urobit hlavne dobry prvy dojem, musi vyzerat prijemne, nenasilne a ludsky, nie ako stetka z rohu ulice.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

psychologia je sarlatanstvo - Fórum - ZDRAVIE.sk