psychologia je sarlatanstvo

Príspevok v téme: psychologia je sarlatanstvo
sarlatanka

Prepacte ,ale mam ten nazor ze psycholog je clovek co rad rozmysla nad problemami a zivotom inych .Ale nepomoze, tymi svojimi kecami ,asi len tak na hodinku alebo den ma clovek z neho dobru naladu. Porozprava sa ,on poradi uplne bezne veci ,,to je relaxacia, hobby sport oddych prechadzku... pripadne povie co komu mate povedat ,a ako co urobit..ale aj to viete, len to nechcete dajme tomu pocut.To predsa moze aj kamarat..? Preco tato spolocnost si ich vobec vazi.Len za to ze maju cas vas vypocut a polutovat a dat vam 10 rad co mate v najblizsej dobre robit? Pred 100 rokmi psycholog nexistoval a nikomu to nevadilo a sedliacky rozum stacil.Ine je psychiater .To je lekar a zaobera sa chemickymi zmenami v mozgu a lieci liekmi stavy ktore vznikli poruchov na biologicokm podklade..Asi bude vacina s tym co som napisala nesuhlasit.To sem ide moda z Ameriky?Je tu niekto komu trvalo psycholog pomohol? Alebo mu psycholog povedal,,ze NOOOO to je liecenie na dlho!!!!,{aby mal z Vas pekne peniazky }

ribeca

Myska, preco by jej mali dost argumenty? Ved v tom dlhom prispevku vam podala vsetky mozne argumenty nema co s vami riesit. Suhlasim s nou. Kedysi v roli psychologa vystupoval farar, fundovany clovek ktory vedel ako komunikovat so svojimi ludmi, dodat im silu ist dalej, a to zadarmo a s usmevom na tvari. Ja netvrdim ze psycholog ma brat 50 Sk na hodinu ale tie palky su dost brutalne. Poviem ti ze zarabam slusne, ale psychologa by som si nemohla dovolit. Zakladom je verit v sam seba, ja verim v Boha a velmi mi to pomaha prebijat sa zivotom a to nemam na ruziach ustlane. "Dnesny" clovek vsak straca vieru, je strateny a nema problem sa podriadit cloveku-psychologovi a slepo pocuvat jeho rady ktore su mu aj tak na prd, lebo on ta ma nalinajkovanu, ako na beziacom pase, bud sa podaris, alebo nie. Preto ich niektori ludia chvalia, ini zatracuju. Tu plati jedno: "Pomoz si, aj Pan Boh ti pomoze :-)

[zruseny12]

no ja som udala ako priklad,ale rehabilitacia-cvicis telo....
psychologia-cvicis dusu a posilnujes ju,vlastne psycholog uci posilnovat,myslenie a vsetko ,co s nim suvisy....

ribeca

Urcite by som neporovnavala rehabilitaciu a telesne cviky s pomocou psychologa :-)) Ale jednoznacne suhlasim so sarlatankou, pretoze nikto z nas, ani ten najlepsi psycholog nie je nadclovek, kazdy jedinec je individualita a kazdy jeden problem sa riesi rozne pri roznych ludoch. To by psycholog musel poznat kazdeho klienta od zakladov, cely jeho zivot, strukturu osobnosti aj ludi ktory ho obklopuju a ich osudy. Je to komplikovane. Jedine comu ale verim je Freudova hlbinna psychologia, ktora hovori o tom ze zazitky z detstva maju vplyv na nase spravanie a konanie v dospelosti. Na tomto lezi aj hypnoza.. nieco na tom bude .-)

[zruseny12]

sarlatanka,to by potom aj taka rehabilitacia bola zbytocna a ludia, co tam robia,/lebo sa tam tiez len cvici,robia masaze na pol relaxuje ,ale je to vsetko robene pre zdravie cloveka-nie kazdy si vie pomoct a nie kazdy ma niekoho,kto ho vypocuje a poradi ako psycholog,ja som este nikdy nepotrebovala psych.ani dufam ,ze nebudem,ale dnesnej dobe je vela ludi,co ho potrebuju...vsetko je na nieco dobre ked sa to nezneuzije....

moniqa87

poznam, len jedneho psychologa ale zato uzasneho, ma cca 77 rokov a bol mojim prednasajucim na zakladoch psychologie a dufam, ze u neho budem mat este sancu robit mnoho predmetov...
je to obdivuhodny clovek
a mysliet si, ze ludia maju sami zvladnut alkoholizmus, anorexiu, bulimiu, zle zivotne situacie, tragedie kedy clovek pride o velku cast svojej rodiny a ine podobne veci, je smiesne...

jajka

sarlatanka ty si asi nikdy este nemala skutocne problemy. mozno este take ze nikto ma nechape, nie som dost sexy a podobne. psychologovia su aj lepsi aj horsi, ako v kazdej profesii. a nepochopila som co ti vadilo na tej psychologicke. ze bola namalovana a navonana? no a?

joni_

a este vobec nechapem ako s tym suvisi horoskop?????
ak nahodou vies nieco viac o psychologii a psychologoch tak musis vediet ze psycholog nikdy nerobi rozhodnutia za klienta, mozno len ak je klient v ohrozeni zivota a nie je ina moznost

joni_

sarlatanka v com si teda fundovana? na zaklade coho pises to co pises? mas s tym skusenosti ako sama zvladas tie problemy co si napisala (depresie, menopauza.. problemy vo vztahu...strata zamestnania...alkoholizmus....)? uz si to zazila ked presne vies ako to ma kazdy zvladnut sam? lebo ak si to neprezila a neporiesila na vlastnej kozi, tak nemam dalej o com debatovat, sorry

a taky nazor ze krestan nepotrebuje pdsychologa je dobra blbost ktora mnohym zabranila prezivat plnohodnotny zivot

a nemyl si terapeuticky rozhovor s robenim rozhodnuti, asi si to este nezazila, ani psycholog za mna ziadne rozhodnutie neurobi