Nezničitelné akné

Príspevok v téme: Nezničitelné akné
jefito

Už som snáď skúsil všetko. Najprv pár vyražiek, ktoré rýchlo zmizli, ale teraz mám celú tvár dovyražkanú, ale nie tak, že vyrážky vytrčajú, ale je tam taká červená pokožka. Večer je to však horšie. Vyrážky už aj vytrčaju. Použil som už všetko. Najprv som nabehol ku kožnej, tak mi dala dajaku somarinu, že Zynerit, to mi však prd pomohlo. Tak som kupil od avonu hlbkovy čistiaci gel, ale ani to nemá význam. Gél aplikujem ráno a večer a ráno mám len trošku červené na pokožke, kde boli včera vyrážky. Ale večer je to zase oničom. Po hlbkovo čistiacom geli použijem ešte alpu, ale to vôbec nemá význam. Neexistuje niečo na prírodnej báze (napr. ako brezová voda na lupiny)?

evellin6

Chvalim Piimax gel špeciáne určený na akné a mastnú pleť.Už od puberty mám problem, že raz mám pleť čistú a inokedy sama vyrážka.Odkedy ho každý deň používam mám viditeľný rozdieľ a moja psychika sa aj s tým mení.Doporučujem .Určite ho najdeš na internet: www.lekarendoma.sk

RNG

Nuz ja neviem, pokial ta kozmetika nebude obsahovat LEN jedle zlozky tak asi nie kazda zlozka je tam dobra pre kozu.
Ta alverde sa pomaly tomu blizi, ale iste pouziva zlozky, ktore su sice vytazene z prirody, ale metodami pouzivajucimi chemikalie.
Inac ako som casto zdoraznil, prirodne este neznamena neskodne pre telo, aj hadi jed je prirodny, aj nafta sa nachadza v prirode....
Ked je to ale schvalene ako neskodny potravinovy doplnok alebo priamo potravina, tak to nemoze skodit ani prestupom cez kozu do tela.

jankaaaaaaaa

co hovorite na alverde kozmettiku? je to aspon mensie zlo ako bezna kozmetika? mavam po nej lepsi stav pleti, aj ked tvorbe komedonov a uhrov asi nezabrani, ale celkovo plet je lepsia
www.dm-drogeriemarkt.de

RNG

Zinok je potrebny na hromadu procesov v tele a nedostavame ho dost v potravinach, preto ma zmysel si ho doplnovat. Davka je od 30 do 50 mg, nie ako archaicka z roku 1948 13 mg.
Potrebny je najma na zrak, imunitu,chut a cuch, a zaroven znizuje aj hormon DHT, ktory je zodpovedny za zvysene vylucovanie mazu, co prispieva k zvyseniu poctu acni a uhrov(comedomy)
Zinok ale neprispieva k odmorovaniu tela od tvrdnucich(vysychavych znicenych tukov, co zapchavaju pory.
Tychto sa telo zbavuje nielen cez kozu, ale vie ich aj spalit a vylucit zlcou, co potrebuje vlakniny, najma absorbcne mikrovlakniny, aby tu zamorenu zlc vyniesli z tela von, inac sa reabsorbuje/znovuvstreba aj s tym zamorenim a skodlivymi tukmi.
Mastenie koze riediacimi olejami casto uvolni tie tukove zatky, cim sa sice plet javi mastnejsia(zatky zamedzuju vylucovanie tukov) ale ako sa hovori "dycha a odmoruje sa".
Spravne tuky na kozu su take, co sa dobre vstrebavaju a telo ich vie pouzit ako vyzivu, tj stredne retazcove mastne kyseliny, ako kokosovy a palmovy olej, a estery ako jojoba olej.
Kazda chemia je pre kozu skodliva.Zialbohu je skoro nemazne najst medzi kozmetikov produkty zlozene len z jedlych zloziek a len take su pre telo neskodne a dokonca vyziva a ochrana.
Ja si ich miesam sam.

jankaaaaaaaa

kolko zinku by som mala denne uzivat? akne sa mi sice uz netvori, stravujem sa zdravo uz dlhsie a zmenila som celkovo zivotospravu, naozaj to pomohlo, ale trapia ma neustale upchate pory, pouzivam prirodnu kozmetiku, pochopila som ze cim viac chemikalii si davam na plet tym je to este horsie

RNG

Koza vylucuje to, co sa telu nehodi a nevie to vylucit mocom alebo cez zlc. A to su najma skodlive chemicky a tepelne znicene oleje.
Ziaolbohu niektore z nich tvrdnu=vysychaju takze zapchaju tukove kanaliky-pory a tak sa vytvoria acne, ktore sa po case nakazia roznymi mikrobami a hnisaju.
Obrana proti akniam je nejest take tuky a snazit sa od nioch odmorit.
Zialbohu zamorovanie u ludi, co nejedia len paneske tuky je celozivotne a tak v case zvyseneho hormonu HDT maju zaroven zvysenu cinnost mazovych zliaz a tym aj zvysene vytvaranie acni a comedom.
Takze odmorovanie trva dlhy cas, su na to potebne emulzifikatory(napr lecitin) a tuk tozpustajuce enzymi(lipaza).
Mladi samozrejme chcu mat vysledky okamzite, to ale zialbohu nejde.
A kedze vyhybanie sa znicenym olejom neprinasa okamzite vysledky, tak na to "neveria". A kozmetocky priemysel ich v tom podporuje, aby mohli predat co najviac prostriedkom , ktore udajme pomahaju na acne, tj aspon cast ich nasledkov potlacia.

Vysoke hladiny DHT sa daju znizit napr zinkom, vytazkom z korenov zihlavy, progesteronovym kremom, roznymi rastlinnymi sterolmi, napr z Saw palmetto(palmicka plaziva), pygeum africanum, tekvicovy olej(panensky) a podobne.
To sice zmierni tvorbu acni, ale ich nezastavi, lebo telo sa chce odmorit a tvrdnuce tuky v nom stale zamoruju.
Zvonku sa daju adresovat zapaly a hnisanie antimikrobianymi kremami, napr kokosovy olej s par kvapkami citricidalu) a pravidelnym cistenim pleti, kde sa tie tukove zatky uvolnia.
Nuz kto zacne spravne a neje ziadne znicene oleje, bude mat cistu plet, ako napr maju mlade Japonky na japonskej strave.Ale ako nemaju mlade Japonky na typickej americkej a europskej strave.
Na Hawaii som takto rozoznaval japonske hawaiicanky od navstevnikov z Japonska velmi zretelne.

hannah1

Zinerit, duac gel, skinoren a neviem ešte aj čo...sú všetko antibiotické lieky. Mne všetko pomáhalo len určitú dobu a potom som musela prejsť vždy na iný liek. Potom som sa ale dozvedela o lieku Roaccutane, ktorý je však dosť silný a jeho veľké množstvo nežiaducich účinkov niektorých odradí. Ja som ho ale vyskúšala, beriem ho od septembra v najnižších dávkach (dávkuje sa podľa váhy) a veľmi mi pomáha. Už po mesiaci som nemala žiadne pupáky, ale u každého je to samozrejme individuálne. Ešte mi zostávajú 2 mesiace a potom ho vysadím. Zvykne sa akné ale aj vrátiť, ale to je tiež potom individuálne. Predpíše ti ho kožná. Poznám 2 známych, ktorí mali tiež Roaccutane a boli nadmieru spokojní. Len, je to silný liek - hlavne na pečeň. Ale mne to nejak nerobilo problémy, zatiaľ.

agni

ahojte. ja mam dlhe roky problem a bola som uz aj u koznej asi 2 a pol roka. zatial mi celkom pomaha toto : tabletky allicin ( cesnakovy vytazok a 4 denne ), skusam aj allicin krem takze uvidim ako mi tento zazrak pomoze ( inak vsetko je volne predajne v lekarni a nie od koznej ), kamaratka mi poradila este do flasky alpy dat 20 klincekov a nechat ich tam, potom pouzivat na vycistenu tvar vecer, ako poslednu vec pouzivam olej arganovy. myslim, ze mi to aj pomaha, ale uvidim este. vela zdaru v boji s akne :)