foniatricke vysetrenie

matula8

Ani koktavy ludia nemaju problem priamo z dychom, ale okr. toho ze vacsinou je to dosledok psychiky, riesi sa to hlavne dychovou technikou a tieto deti preto navstevuju hodiny flauty a spevu. Nemyslim si vsak, ze by bol problem v hlasivkach, ale ako hovorim, daj mi potom vediet :-)

mata

teraz som si spatne precitala moj prispevok a zistila som ze som sa pomylila.viem povedat len prve pismeno aj to nie vsetky...taham ich az z pluc ale niektore aj napriek tomu nejdu.a druhe a dalsie pismeno uz nepoviem.neviem ci je to psychicke,vsetko je teraz v stadiu vysetrovania preto aj to foniatricke vysetrenie.myslim ze problemy s dychanim nemam ziadne.aspon to neregistrujem.ale predpokladam keby som mala asi by som si to vsimla.inak mam 19.

matula8

To by si bola, ak by si sa ku mne dostala a mala by som ti pomoct. Ale s takymto niecim som este nestretla. Zvlastne. A nie je to hlavne psychicka zalezitost? Kolko mas rokov? A nemas problemy s dychanim? Nemyslim, ze by bol problem v hlasivkach, ale tazko povedat, povedala si mi len malo. Ak vsak aj budes mat urcenu diagnozu, mozes ma prosim informovat? Celkom ma to zaujalo.

matula8

Profesionalne sa zivym hlasom a pracujem aj ako hlasovy pedagog, preto sa zaujimam o vsetko s cim som sa pripadne este nestretla.

matula8

Ake problemy Stracas casto hlas alebo chripis? Na recove problemy je skor logoped, foniater je na hlas. Ale ak mas v zlom stave hlasivky, len ti ich prelieci, s recou ti pomoze skor hlasovy pedagog alebo este mozno ten logoped.