očkovanie-krčok maternice?

yuya

Predpoklada niekto z Vas, ze tie reklamne letaky o rakovine krcka maternice su pravdive? Podla Vas skutocne zomrie kazdych 48 hodin jedna zena na toto ochorenie? Myslite si, ze by nas stat pripustil aby my zeny, co privadzame na svet potomstvo, aby tak rapidne klesala nasa zivotnost a k tomu sme este donutene kupit si za 15.000,- Sk ockovacie latky? No je to na vazne zamyslenie. Predovsetkym je to dobra reklama pre nemenovanu firmu.

RNG

oprava, pri vrtani zubov mi napichali par krat novokain do dasien a obcas si sam pichnem do tela na kontrolovanie cukru v krvi, ale to len takou miniihlickou do prsta.

wwwww

Mozno preto na Slovensku nebol pripad tetanie, lebo vsetci tam su poockovani:))) Ani svoje deti si nedal na nic ockovat? To aby sme my ockovani od nich nieco nechytili:)))))) Do tropov by som nesla ani pod hrozbou smrti. Mala ria a ostatne chutovky...Dakujem pekne. Su aj ine krajsie miesta na Zemi, kde clovek nic nechyti. Uz vidim, ako by si potlacoval malariu...

RNG

majka, do mna nikto nepichol ziadnu injekciu a nebral som atb vyse 16 rokov. A viem sa zbavit roznych sezonnych ochoreni za par dni prirodnymi doplnkami, ovela rychlejsie, ako kedysi s ATB.
Posledne ockovanie som dostal v 17 rokoch na strednej skole, ked som sa porezal(tetanova vakcina). Pricom podla statistiky na Slovensku nebol ani jeden pripad tetanie za cely rok!A po tej injekcii som krival 3 dni!
Ako som povedal, nevidim ziadny dovod, pre co by som sa mal nechat ockovat.
Mnohokrat sme boli v tropoch, ludia co sa dali zaockovat boli chori ako psi, nam nic nebolo.
A keby som aj dostal nejaku chorobu, vedel by som ju potlacit prirodnymi velmi rychlo.

majka_

mas pravdu RNG. dneska je vacsina liekov a vakcin o peniazoch. ja sa planujem dat zaockovat teraz v septembri proti chripke (dost mi to pomaha - a to neviem, ci si organizmus uz zvykol alebo co, ale fakt choroba ma miernejsi charakter; sice sa nevyhnem 6-8 antibiotikam za 3 mesiace, ale su len "slabsie" a neberiem penicilin a podobne silne, ake som brala pred par rokmi). a takisto by som sa chcela dat o par rokov zaockovat tetanovkou a mozno aj proti zltacke. kamaratova mamka nedavno na zltacku zomrela (typu C). a to mala oslabeny organizmus a ju chytila zltacka (uz sa nevie kedy a preco). ale co sa tyka roznych inych vakcin, tak tymi sa zatial nedam zaockovat. akoze mi pripada velmi drahe za asi 3 injekcie proti rakovine krcka maternice zaplatit 11000 alebo 12000 sk. ved to je viac, nez ja teraz na brigade zarobim... chore... takze tu je len dokaz RNG, ze vakcinacia je AJ o peniazoch.

RNG

majka v mojich casoch bolo ockovani podstatne menej a pokial sa pamatam, nikto nemal z triedy ziadnu alergiu. Tak isto sa nepamatam na rozne epidemia, ktorymi sa vyhrazaju vyrobcovia vakcin, ktore by boli horsie nez to, cez co sme my prechadzali.
Takze kde je ta uzasna vyhoda v zdravi pri dnesnoim ockovani(v USA je to as 55 roznych vakcin v prvych 18 mesiacoch zivota!!!)to nikde nevidim.
A v informacnych prostriedkoch sa tlacia dalsie nove vakciny, bez dostatocneho vyskumu, zamlcuju sa skodlive nasledky a ceny idu do astronomickych.
Takze nech mi niekto nepovie, ze to je o zdravi a nie o peniazoch!

majka_

RNG, mozem sa ta opytat nieco? z tvojho prispevku mozem vydedukovat (dufam, ze spravne), ze si proti ockovaniam. ale predpokladam, ze ty ako dieta si ockovania podstupil. ublizili ti? nepomohli alebo poskodili? alebo preco si voci nim trosku pesimisticky? mne zatial neublizili a to sa davam ockovat aj proti chripke kazdy rok (mam 20 a vsetky povinne ockovania za sebou). ako napr. pre tu tetanovku po 10-15 rokoch sa mozes uz rozhodnut myslim dobrovolne, ci si ju nechas pichnut alebo nie. ale tie povinne ockovania ako dieta si predsa musel absolvovat do nejakeho toho 13-veku zivota.

RNG

vacsina ockovacich latok sa vyraba v organizmoch roznych zvierat, vakciny sa extrahuju a obsahuju plno latok z tela zvierat. To priamo vstreknute do nasho organizmu predstavuje zamorenie, ktore sa stupnuje s mnozstvom vakcin. Takze zvysovat pocet vakcinacii znamena zvysovanie zamorenia tela ci uz konzervacnymi prostriedkami vo vakcinach , alebo rozlicnymi biologickymi materialmi zo zvierat.
A to vobec nie je neskodne, ako to popisuju vyrobcovia vakcin. Nejeden/nejedna na to uz doplatili zivotom a pocet nasledkov vakcinacie(alergie, zamorenie tela...) prudko narasta so zvysovanim poctu roznych vakcinacii v celom svete.

asdfjklô

toto ockovanie sa vykonava len do 26.-teho roku veku, ale odporuca sa to mladym dievcatam, tak do cca 13.-teho roku veku, bo sa predpoklada, ze tieto mlade baby este nemali pohlavny styk. a do konca zivota to urcite nie je. tusim po piatich rokoch od tej tretej davky, by si mala ist na preockovanie (podobne ako pri hepatitide).