Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

OKO prosim HELP !!@@!!!!!!!!!!!

Príspevok v téme: OKO prosim HELP !!@@!!!!!!!!!!!
mojeoko

cchel by som sa opyat ci je to normalne alebo je to problem ... dnes som bol na vysetrenie a robila mi oci cital som ked mi dala tie najmensie pismekna s lavim okom som ich videl ale ako keby osm nemohol zaostrit splivalo to do seba a ked som cital s pravym tie najmensie tak to bolo bez problemu ..... budem nosit okuliare alebo je to bezne ??? dakujem wam pekne

jablonkaa

neboj sa, neda ti okuliare. vsak to by ti mozno vyslo 0,25 dioptrie len na jedno oko, to je uplne zbytocne, kedze s oboma ocami vidis uplne v poriadku. zalezi od tvojho pocitu, ak by ti to prekazalo pri videni, pri soferovani, pri praci s pc a pod., skoc si pre púredpis okuliarov. ak ti to neprekaza, nie je to potrebne. ak mas uz 19, je malo pravdepodobne, ze sa ti bude zrak zhorsovat.

mojeoko

no tak ja mam 19 rokov ja som bol aj na HRT vysetrenie secko som mal uplne v pohode povedla la doktora a aj ocny tlak porste vsetko len ja som postrehol ked som cital vcera ze spravim som to videl bez problemo ostro ! a slavim som to videl tiez ale nebolo to take ostre ako s pravim takze ja som to nepovedal lebo sa bojim ze mi da okuliare a ja necem !

jablonkaa

presne tak, liana ma pravdu, mal si sa opytat ocnej lekarky. a ma pravdu aj v tom, ze tie najmensie pismenka su vacsinou az nad ramec vizu, to znamena, ze ak precitas aj tie uplne najmensie, mas vizus lepsi, ako je potrebne. prelozene do zrozumitelnej reci - ak je normalny vizus 5/5 a ty este precitas najspodnejsi riadok, mas potom vizus 5/2,5, t.j. precitas aj zo vzdialenosti 5 m to, co by stacilo precitat z 2,,5 m. problem by bol, ak by si mal vizus napr. 2/60, ak by si neprecital ani horny riadok.
ak chces, napis, aky si mal vizus v lekarskej sprave a jednu velmi dolezitu vec - tvoj vek. ak si totiz este v obdobi rastu, je predpoklad, ze kratkozrakost sa bude zvysovat.

liana

To ti snad mala povedat ta lekarka, nie? Ten najspodnejsi riadok nevadi, horsie by bolo, keby si nevidel tie ostatne...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

OKO prosim HELP !!@@!!!!!!!!!!! - Fórum - ZDRAVIE.sk