Candida albicans

Príspevok v téme: Candida albicans
ixka

Mám vulvovaginálny dyskomfort spôsobený CANDIDOU ALBICANS. Pociťujem veľkú bolesť (silné pichanie) z vnútra vagíny pri pošvovom vchode, nakoľko sa mi Candida usadila na pošvovej stene a spôsobila mi tam silný zápal. Vyteká mi odtiaľ i krv. Pred mesiacom mi candida spôsobila zápal mechúra, ale ten sa mi podarilo preliečiť antibiotikami. Vaginálne bolesti mi však stále pretrvávajú. Gynekológ mi predpísal LOMEXIN 600, sú to dve vaginálne kapsuly. Prvú som si vložila tento týždeň v utorok (t.j. 12.8.08) ale vôbec mi nezaberá a druhú si mám vložiť o dva týždne neskôr t.j. po menštruácií. Som v silných bolestiach, neviem ako mám vydržať tie dva týždne. Prosím, mal niekto z Vás podobný problém s Candidou albicans? Vie mi niekto poradiť ako by som si mohla tento zápal spôsobený Candidou vyliečiť? Som už z týchto hrozných bolestí zúfalá...

ebonyBA

Ahojte. Mala som tiež dlhoročné problémy s candidou, vyskúšala som všemožné lieky, ale stále to bolo o tom istom. Potom som na nejakom fóre objavila príspevok o čaji Lapacho, tak som to vyskúšala. Pila som ho každý deň asi týžden a aj hocikedy preventívne, keď sa mi zdalo, že to už znova prichádza. A jedného dňa som si uvedomila, že ubehli asi dva mesiace a nevrátilo sa mi to a to už aj znova jem sladké a nič. Imunita je v žalúdku a tento čaj je na imunitu úžasný. Najlepší je sypaný, nie v sáčkoch.Má zdĺhavejšiu prípravu ako bežné čaje, ale stojí to za to. A je to lacné oproti tomu koľko peňazí som vyhodila za tie všetky lieky. Držím vám palce, aby ste sa toho čo najskôr zbavili.

RNG

Mira, hrube vlakniny nie su ani zdaleka tak ucinne, ako mikrovlakniny, tj ani nasavanim do seba, ani ako vyziva pre probiotika.Hrube vlakniny su viacmenej cele celuloza, a napr mikrovlaknina pektin alebo psylium vie do seba nasiaknut az 50 nasobok vody, co drevenne vlakna nedokazu. Takze nie je vlaknina ako vlaknina.
Probiotika potrebuju tak isto pestru a pre ne vyzivnu stravu.

- mira

Vlákniny máš dostatok i v našich zeleninách - mrkva, cibuľa, kaleráb, petržlen atď. Spolu s probiotikami je v kvasených zeleninách. K tomu celozrnné obilniny a kandida nebude mať vhodné podmienky pre rast.

pe84

mne velmi pomohla dieta a doktorkou odporuceny Canesten Gyn, pricom som preliecila aj partnera, cize treba skusit, ja som spokojna, velmi rychlo mi to zabralo

RNG

candidu a plesne si vypestujeme sami podporovanim/krmenim ich cukrami, jemnymi skrobovitymi mukami, ktorych mame v strave privela. Probiotika, uzitocne mikroby pre nas su im konkurencia a preto treba menej cukrov a bielych muk, a viac mikrovlaknin, co podporia probiotika a nie candidu a plesne.
Mikrovlakniny su napr
psylium(jemne plevy z indickeho zrna),
pektiny(v hruskach a jablkach a roznej korenovej zelenine)
inulin(napr z korenov cakanky, dostat na Slovensku velmi lacno cez firmu Vemica.eu Je to zaroven mierne sladidlo, tj prirodna nahrada cukru, novsie z japonskeho korena
glucomanan, ktory je velmi uzitocny aj na znizovanie glycemickeho indexu potravin, tj najma pri dietach a pre cukrovkarov.

Zialbohu dnesna strava nam neposkytuje dostatok mikrovlaknin, lebo v nasej hlupej snahe vyslachtit rastliny sma tuto a mnohe ine ziviny z nich odstranili do znacnej miery na ukor chuti, vynosu a trvanlivosti, a pre to je dobre si ich aspon kazdodenne doplnit.

krado

nika533
Hlavne vynechat zo stravy cukor, muku, mlieko a vsetko co kvasi ako pivo, plesnove syry a podobne. Kvalitne probiotika a prebiotika(viem doporucit) a oreganovy olej, cocosovy olej, alebo sa nechat vysetrit na Diacome a ten urci najlepsie ze co treba.

nika533

Zdravim, z výsledkov kultivácie mi vyšlo že mam masívne candidu a masívne e-coli. Gynekolog mi predpísal femgin (flukonazol) aj pre partnera, a macmiror complex. Chcem vás poprosiť o radu kedže čítam vaše príspevky, mám začať s diétou? Lekár mi len predpísal lieky a nič viac nespomenul, už rok mávam opakované zápaly močových ciest, atb pomohli na krátku dobu, o dva mesiace sa mi zápal vrátil znova. Problémy z trávením nemávam. Prosím poradte chcem sa toho už konečne zbaviť:/