Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Candida albicans

Príspevok v téme: Candida albicans
ixka

Mám vulvovaginálny dyskomfort spôsobený CANDIDOU ALBICANS. Pociťujem veľkú bolesť (silné pichanie) z vnútra vagíny pri pošvovom vchode, nakoľko sa mi Candida usadila na pošvovej stene a spôsobila mi tam silný zápal. Vyteká mi odtiaľ i krv. Pred mesiacom mi candida spôsobila zápal mechúra, ale ten sa mi podarilo preliečiť antibiotikami. Vaginálne bolesti mi však stále pretrvávajú. Gynekológ mi predpísal LOMEXIN 600, sú to dve vaginálne kapsuly. Prvú som si vložila tento týždeň v utorok (t.j. 12.8.08) ale vôbec mi nezaberá a druhú si mám vložiť o dva týždne neskôr t.j. po menštruácií. Som v silných bolestiach, neviem ako mám vydržať tie dva týždne. Prosím, mal niekto z Vás podobný problém s Candidou albicans? Vie mi niekto poradiť ako by som si mohla tento zápal spôsobený Candidou vyliečiť? Som už z týchto hrozných bolestí zúfalá...

AlexSandra

Krado,

ja som sa pana RNG pytala, ktora z potravin je najmensim zlom v jedalnicku POOO ukonceni prisnej nizkosacharidovej diety. Co si cakal, ze clovek ju ma azda dosmrti dodrziavat?

Dane doplnky su mi viac nez zname, ale vdaka za pripomenutie.

krado

Vážim si rady RNG,ale pri Candide je treba absolutne vylucit cukor, bielu muku, myslim ze aj tzv.celozrnne pečivo a všetko čo obsahuje kvasinky a plesne napr. plesnový syr,alebo pivo. A prebiotika ako INULIN a probiotika ako Acidophilus pomôže a na Candidu ešte treba nieco ako Oreganovy olej, extrakt z grepovych zrn,alebo coconut oil,ale existuje pristroj ktory vytestuje ktorý je najvhodnejsi.

AlexSandra

Betka,

poviem ti jedno, GSE, na ktory davas link, je 2x taky drahy ako identicky vyrobok na stranke iherb.com, tam mas 4 oz za cca 14 dolarov. Iherb zasiela baliky aj na SR, neviem ako ine

Kokosovy tuk mam doma, ked je teplejsie, stane sa olejom, takze asi tak :)

Betka

RNG prosím ťa, ešte by som sa chcela opýtať čo hovoríš na tento kokosový olej?

-odkaz odstránený-

prípadne tento?

www.mojavitalita.sk

Oba sú v tuhej forme, ale jedlé. Neviem, je dobré ho brať aj v tuhej forme, alebo predsa len lepšie v tekutej?

Našla som aj nejaký citricidal, poznáš túto značku?

www.nutribiotic.com

Ďakujem.

AlexSandra

RNG,

mikrovlakniny v akej forme myslite? Okrem tych v dostupnej strave..

Betka spomina Gynex na upravu cyklu. Nieco take by som potrebovala aj ja. I3C a Wild yam by mi mali pomoct, ci poradite aj nieco ine?

RNG

AlexSandra, na podporu probiotik treba mikrovlakniny. Len celozrnna ryza=hneda ich obsahuje. Lupana /biela ryza nie.

"Celozrnne" je velmi zneuzivany vyraz, zialbohu. Pekarne obvykle urobia cesto z bielej muky a pridaju do toho cele zrna, co je svindel. Jedine tie vyrobky su naozaj celozrnne, kde pouziju len celozrnnu muku.
A to najdes skor v celozrnnych cestovinach. Naviac varene cestoviny pokryte tukom()maslo, olej)maju nizssi glycemicky index, tj nanachovaju kvasinky natolko, aby sa premnozili.
Odporucam ti, ako kazdemu si doplnovat mikrovlakniny, ci uz osobitne, alebo primiesavanim do jedal. Zahustuju, tj musis im trochu prisposobit recepty, ale oplati sa ti to na zdravi.

RNG

Betka, kvasinky sa ti mozu rozmoct aj po pouziti antibiotik, alebo pri velkom nedostatku mikrovlaknin.
Alebo pri roznych nakazach , ktore sa ti rozmozu v zaludku pre nedostatok kyselin a odtial sa ti dostanu do criev. Ked ta nafukuje, tak ti musi nieco chybat, alebo kyseliny, alebo niektore enzymy alebo oboje.
A to vplyva na osadenie/osidlenie criev mikrobami.Lebo dostanu moznost sa premnozit zo zvyskov nerozlozenej a neabsorbovanej potravy.

AlexSandra

RNG,

ja by som sa chcela opytat, ked uz nedrzim bezsacharidovu, len taku udrziavacu dietu, ktora z nasledovnych potravin je najpriatelnejsia:

ryza, zemiaky, celozrnne pecivo, celozrnne cestoviny

Moj tip: ryza

Betka

RNG práveže ja som nikdy veľa sladkého nejedla, dokonca ani čaj si nesladím a sacharidom sa v strave tiež snažím vyhýbať ale môj zdravotný stav je taký aký je :( Takže nasadím úplne bezsacharidovú diétu a idem na to nech tú potvoru vyženiem z tela von. A pri nízkosacharidovej diéte je potrebné úplne vylúčiť aj všetky mliečne výrobky ako napr. tvrdý syr alebo biely jogurt? Napr. probiotický? Ďakujem!

RNG

Jeden prostriedok ti neznici candidu v tele, treba brat popri nizkosacharidovej diete vsetky uvedene.
Ked vyhubis candidu v crevach a nasadis si tam probiotika a rozmnozis hromadou mikrovlaknin, tieto ti vyrobia dost protilatok na potlacenie candidy vsade inde v tele.
Ked budes mat napravenu crevnu floru a vyhubenu/zatlacenu candidu tam, obcasne candidove premnozenia vo vaginalnej flore sa budu dat lahko znicit vyplachom s roztokom GSE alebo obycajnou probiotickou kapsulou. Ale nesmies uz nikdy jest tolko cukrov a jemnych muk, ako si jedla dosial, lebo tak si si tu candidu sama vypestovala. Samozrejme obcasne pouzitie antibiotik v tom znacne pomoze, lebo zvyhodnuje candidy potlacenim probiotik.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Candida albicans - Fórum - ZDRAVIE.sk