pana

uniqa

Len pozor, niektori lekari na to kaslu a vysetria ta normalne. Bolo tu na fore spominanych niekolko pripadov, ked ich o TO pripravil prave gynekolog. Kazdopadne mozes vysetrenie odmietnut a ist inemu. Tak drzim palce.

johanna

Dakujem pekne machulka006!!!A take nieco neexistuje,ze ked mu poviem alebo poprosim ho ze aby ma nevysetril cez konecnik?Je to bolestive?Ja by som si chcela dat vypisat naplast Evru...

machulka006

johanka : v sedemnástich som začala brať svoju prvú hormonalnu antikoncepciu aj ja, takže si myslím, že ak nemáš nejaké závažné zdravotné problémy (napr. so srdcom, cievami, a pod.) tak ti lekár tabletky predpíše... Mal by ťa aj vyšetriť - panny sa vyšetrujú cez konečník - ale musím smutne skonštatovať že veľa doktorov to tak už nerobí - tzn. pred prvým predpisom antikoncepcie nevyšetruje, iba odoberá krv. No nespoliehaj sa na to, možno je tvoj lekár poctivý a vyšetrí ťa. :)
Samozrejme, súčasťou je aj rozhovor, dke musíš uviesť choroby v rodine, yávažné ochorenia ktoré si prekonala, operácie ktoré si prekonala, či fajčích, piješ alkohol v nejakej väčšej miere, či piješ veľa kávy a samozrejme, sa opýta na tvoj menšruačný cyklus-dĺžku, intenzitu krvácania, a či mávaš bolesti.
Držím palce, keby si mala ešte nejakú otázku tak napíš.

johanna

Mam 17,a mam priatela a mozno,ze uz pomaly pride cas aj k sexu a chcem byt pripravena!A kde by ma vysetroval lekar?

lenuliatko

a naco chces hak ked si nebola s chlapom este?uz sa chystas v blzkej dobe ci ako to myslis?mal by ta oprezriet a dobrat ti krv.ale ak mas prilis nizky vek nemyslim ze ti odporuci hormonalnu antiku skor nejaku nehormonalnu formu ochrany aby ti to nenaburalo cyklus a neublizilo organizmu.