Moj otec ma skoro na celom tele vyrazky.

RNG

Starsi ludia maju casto pri znizeni imunity druhy utok herpesu v zivote(HSV). V literature to najdes pod menom "shingles"
Velke percento mojich znamych cez to preslo. Prejavuje sa vyrazkamo hl;avne na hrudi a krky, ale napada aj nervy a moze viezt az k permanentnemu poskodeniu nervov.
Casto som spominal rozne prirodne antiviralne, najsilnejsi je chaparal, ale aj extrakt z olivoveho listu kombinovany s astragalusom a L-cysteinom pomaha.

svetlana6

ak po kratkom case nezmiznu alebo sa prejavia ine priznaky treba ist k doktorovi. napr. ja s mojim otcom sme sa tak raz vysypali na nohach, casom sme zistili, ze to bola alergia na praci prasok, ktory mamina pouzivala (ked sme ho vymenili, problemy prestali) ale raz sa tak zvlastne vysypal moj priatel, k tomu sa citil aj zle, tak nasledovalo vysetrenie a zistili mu (az z krvnych testov) ze ma rubeolu!!! coz je dost zavazne ochorenie, ktore sa vyskytuje predovsetkym u deti a proti ktoremu sa od konca 70tych rokov deti povinne ockuju. Kedze sa narodil o nieco skor, toto ockovanie este nemal. tiez sme vtedy mysleli ze to nic nie je a nakoniec to dopadlo uplne inac.