Som zla dcera :(

Príspevok v téme: Som zla dcera :(
borievka

Stve ma ze som proste zla dcera, ale neviem s tym nic urobit..Ide o tom ze s rodicmi travim minimum casu, ale ani sa mi ho nechce s nimi travit viac..Lebo aj ked sme spolu, bud su aj tak hadky,ale rozkazovacnost a netolerancia z ich strany, alebo proste sa tam citim zbytocna lebo aj tak si ma nevsimaju tak na co tam som?Znie to hnusne aj pre mna ked to takto pisem, ale citim sa v ich spolocnosti vacsinou neprijemne..Fakt som zla asi..ale neviem mat ine pocity.. Napriklad dnes isli na chatu, strasne ma volali, a nesla som..Citim za to vycitky, ale aj obrovsku nechut tam ist..Ma(l)niekto niekedy podobne pocity voci svojim rodicom?Alebo ake mate s nimi vztahy.?Este aby som nezabudla,mam 24 rokov..

borievka

jajka..vies ona je proste taka..nemyslim ze by to hovorila s umyselnym cielom ublizit..ale jednoducho ona si mysli ze je to jej pravo "vychovavat"svoju dceru ked je s nou nespokojna, lebo je matka=vzdy majuca pravdu..A nema take veticky len ku mne..aj otcovi uz velakrat povedala pri hadke ze by si ho uz nikdy nezobrala a co by dala za to keby si bola zobrala ineho muza.. Holt.. Len boli to hnusne..nech to ten clovek mysli ako chce..

jajka

borievka, tak ja mam dost, z toho co si popisala...ani neviem co mam na to povedat. Ja by som nezniesla aby sa niekto takto ku mne choval. A asi mas pravdu ze komunikacia s tvojou mamou o zlepseni vztahov je nieco neskutocne tazko priechodne. A este aby mi mama povedala ze by chcela inu dceru tak na to fakt nemam slov.

borievka

Nechcem sa stazovat a nadavat na nich..ale tak mi je smutno z celeho dna..zo vsetkeho..Boze, keby sme radsej sa ani nemuseli v tom byte stretavat..Lenze neda sa to.. Proste vsetko na nic..Znie to hnusne..ale tak dobre mi bolo ked som tu bola sama.. Nastastie akurat sli prec..Ked to po sebe citam..fuj ako hnusne to znie.. Ale tak to citim.. Ked..este predtym ako sli..mi nadala za turisticke veci co mam v polici v kumbale..ze co sa to tam povaluje.., potom mi zase nezabudla vycitat a pripominat-bez akehokolvek dovodu ze kolko penazi oni do mna navrazali a ze aj kolko veci mi pokupovali a ze ja si to urcite aj tak nevazim..Potom mali davat taky fajn filmik, tak som sa opytala ci by si nechcela som mnou na chvilu sadnut len a tak a aspon kusok pozret..vysledok bol krik, ze ci to je provokacia,ona nepotrebuje pozerat nejake hlupe filmy, ze ci uz nemam co ine robit.. No a na zaver, tesne predtym ako sli prec, sa stihla na mna urazit lebo som pozerala v izbe fotky z dovolenky a ona prisla za mnou a chvilku sa divala a potom ma zacala zo zartu tahat zo zadu za vlasy..co ja neznasam, tak som jej povedala aby nerobila a-medzitym sla prezentacia-tak som to zastavila a posunula o dve fotky do zadu, ktore som medzitym nevidela..A mama sa strasne nastvala a odisla..ze som nesmierne drza a nech sa zamyslim nas svojim spravanim..Nemyslim ze by som urobila nieco zle.. A preto ani nemam rada spolocne aktivity s nasimi..lebo nikdy nie je pri nich pekne iba hadky..a nech robim nieco aj nerobim..vzdy je nieco zle.. No a potom sli prec..A este pred odchodm som si nezabudla vypocut, ze veru by si predstavovala mat inu dceru..A sli.. Nie ze by to bolo u nas takto stale ale dnes bol proste hnusny den..A nabuduci tyzden si beru dovolenku..tak naozaj rozmyslam..ze si asi nadrobim nadcasy.. :(..Som zla, ja viem..ale nechce sa mi tu byt..ani stipku..

borievka

cology..aj ja ti strasne moc dakujem..velmi ma potesil tvoj prispevok.. Dnes som sa citila ako za detstva..nasi sa vratili poobede z chaty..a z nejakeho dovodu nervozni..teda najma mama..a odnasala som si to ja..Mam z celeho dna taku zlu naladu..Proste ete len prisli..neboli doma ani desat minut..a az bolo 30 veci zle..Najskor mama vletela do kuchyne,ja som prave isla umyvat riad..a s krikom mi kazala aby som ho okamzite vybrala,lebo ona ide hned ako prisla varit..Nuz..bola som nutena povyberat spinavy a uz aj mokry riad na kuchynsku linku..hoci mama este napokon dobrych 15minut pobehovala po byte ale umyt som to nemohla..Potom mi vycitla co som im nezavolala..ci mi nechybali (hoci sme spolu neboli mino spanku asi len tak pol dna..), potom ma zjazdila preco nie som namalovana ze ci sa ma na mna taku divat (u nas je zvykom ze sa malujeme aj ked sme len po dome..ale mne sa akurat dnes nechcelo..)..no a potom sa ma pytala ci ja som to a to vylozila lebo to bolo na stole-to si vylozil oco, tak som odpovedala ze nie (a naozaj normalne)..a zacala po mne kricat, ze co som drza..Tak som na nu len vypulila oci..a ona ma obvinila ze pocula v mojom hlase drzy ton,a ze ona si to vyprosi.. Proste dnes aj keby som anjelske piesne spievala, aj tak by som bola najhorsi tvor pod slnkom..

este horsia dcera

dodatok len pre zlu dceru: som o 10 rokov starsia od teba a aj moji mladsi surodenci maju problem s rodicmi vyjst, lebo obaja su typom diktatori...
Inak, mam podporu nielen od manzela, ale aj znamych, kolegyn, ktori poznaju situaciu mojich rodicov ( hlavne, ked mi matka telefonovala do prace pre sprostosti.. samozrejme,ze som ju ziadala,nech vola, len ak je nieco vazne a nemoze pockat do 17 hodiny, cize ked som mala volno z prace)

este horsia dcera

mila zla dcera,
vacsina deti sa citi ako ty, hlavne ked su na rodicoch financne zavisli.
U mna so to obratilo k lepsiemu, ked som odisla zit do zahranicia. Moji rodicia mi slubili, ze mi financne pomozu, aby som vystudovala...lenze to ostalo pri sluboch a nakoniec moja mama sa aj napriek mojmu zdrahaniu pozvala a vzdy ked nemala pracu tak k nam prisla (moj manzel ju neznasa uz 10 rokov a vobec sa mu necudujem). Vzdy sa pokusa nas manipulovat, hlavne, aby sme sa citili vinny za to ake chyby si sama narobi a my dvaja ju mame obskakovat, lebo ona je chudera v cudzom svete a ist jej vybavit, kupit, odviest ju, atd...uz 8 rokov. Takze ja mam svoju mamu rada a aj sa jej snazim pomahat, ale ked sa ti rodic spravanim zmeni akoby na teenagera, ktory ti stale robi zle, tak ja som musela stanovit hranice a nedat sa citove vydierat a byt v podstate rodicom pre vlatnu matku. Takze, pomaham mame co je dolezite urobim za nu, ale vela krat jej poradim, nadiktujem, co ma povedat a poviem aj krutu pravdu do oci...Hlavne ked mi spocitava, kolko penazi mi dala na narodeniny pre moje dieta a pre mna...takze, ked jej nevratim v rovnakej cene na jej narodeniny, tak mi to vyhadzuje na oci...a porovnava, ze druhi rodicia u deti byvaju a ona nemoze a musi si platit svoje byvanie...
Lenze zabuda, ze nam aj do spalne otvorila dvere, ked sme s manzelom sli spat o polnoci, ze este chcela, aby sme jej...(v case ked sme ju od lutosti zase raz prichylili na 8 mesiacov, ked si hladala pracu...)
Takze ja som o 10 rokov starsia a vela krat ma rodicia nazvali, ze uz ich dcera nie som, lebo som po X krat nespravila ako si to oni dvaja priali (otec zije na slovensku)a mama ako kocovny cigan hlavne za posledne 3 roky: pol roka tu, pol roka na slovensku...

cology

borievka dakujem ti za to ,ze si otvorila tuto temu a svoje srdce,mne ako matke to pomohlo pochopit svoju dceru,lebo som robila, alebo robim ?tie iste chyby, ako tvoji rodicia,skus svoju maminu nejako nenapadne nasmerovat na tuto temu,so mnou to teda riadne pohlo a asi som pochopila to ,co mi dcera nedokazala povedat,aj mi rodicia hlavne MAMINY sa snazime zaujat v obdobi vasej dospelosti svoje stale miesto a robime asi viac skody ako osohu,neviem neradi sa vas vzdavame,neradi stracame to, co nam je od prirody dane detsky materinsky cit, lasku,obcas prehnanu starostlivost,chceme vas mat stale pri sebe, aj ked vam uz narastli kridla.Ale my to nejako nevieme pochopit,ze sme boli presne rovnake ako vy a urobili sme to iste svojim rodicom--zacali sme si zit zivot podla seba,ale verte mi,je to tak strasne tazke na to nezabudat,sme ako kolieska v hodinkach a bojujeme o to,aby sa nikdy nezastavili a isli tak, ako to chceme len my a zabudame ,ze ta spolocna pupocna snura sa musi prestrihnut druhy krat v zivote.D akujem borievka este raz ,aj moja dcera ma 23.

jajka

Vztahy su velmi komplikovana zalezitost. Napriklad s mojim otcom sa vôbec nedá vychádzat, takze my ako rodina, myslim moja mama a surodenci, s nim vobec nie sme v kontakte. Kazdy si zije svoj zivot a je tak spokojni. Ale este by som na tvojom mieste nehadzala flintu do zita, urcite este nie su az taki strasne stari. A prielomy vo vztahoch prichadzaju aj zrazu, ked si uvedomia urcite veci. Ked sa osamostatnis, budes im vzacnejsia, sama budes sebavedomejsia, a budes schopna im povedat veci, ktore teraz nevies, pretoze s nimi byvas, a reakcie na to by si musela dlho znasat. Uz som ti spominala, ze ked som dlhsie s mamou, zase zapadne do svojej roly matky a zacne mi riadit zivot, ako mam co robit a podobne. A viem, ze toto sa nezmeni. Takze aby sme sa mali radi a v pohode vychadzali je dobre, aby sme kazda mala svoj priestor a svoj zivot.
Pytala som sa na povolanie preto, ze som mala pocit, ze je ucitelka alebo pravnicka alebo lekarka.