Ma význam verit?

Príspevok v téme: Ma význam verit?
smutna

Mozem este v dnesnej dobre niekomu verit? Stale vsade citam a pocuvam o nevere, ako sa ludia podvadzaju, alebo opustaju pre ineho partnera. Myslite, ze je este nadej, ze mi raz nejaky vztah vydrzi? Tie ktore som mala doteraz sa skoncili, lebo to nemalo perspektivu a ostali sme priatelia. Teraz sa mi ale rysuje a uz som asi aj zalubena do chalana o ktorom viem, kedze je to kamarat, ze uz neverny bol. Mal dlhorocny vztah, ale nakoniec sa zalubil a spaval so svojom kamaratkou a svoju povodnu priatelku opustil. Boli spolu dlho, ale nakoniec sa po rokoch rozisli. Teraz je sam a rysuje sa to nam. Ja sa vsak bojim, co ak bude casom podvadzat aj mna, ked to uz raz dokazal. Kamoska ma podobny problem, lebo ta ma teraz frajera ktory sa kvoli nej tiez po rokoch rozisiel s babou a boji sa, ze moze podviest aj ju. Viem, ze sa hovori, ze ked raz podvedie, urobi znova. Dalsia znama sa nedavno rozviedla, lebo si partner nasiel inu. A to sa mu ale stalo prvy krat. Chodili spolu dlho, nikdy ju nepodvadzal, zobrali sa a nakoniec predsa a nikto by to odneho necakal. A to nie je jediny pripad. Mam to brat teda tak, ze kto podviedol raz, bude aj nadalej a kto este nie, raz to aj tak urobi? Lebo vernost dnes vidim uz len u generacie starych rodicov. Ako sa mam teda k tomu stavat? Ja uz sa aj bojim nejaky vztah zacat. A hlavne ten, co sa mi rysuje, tak poradte prosim.

schia

No je to veru v dnešnom svete hrozné.Vládne promiskuita,klamstvo,nedôvera a hra na "lásku a vzťahy"....
chcem len toľko k tomu....
áno je to strašné,no človek by nemal premýšľať nad tým čo ten druhý,ale nad tým čo on sám koná a činí.Pretože ja verím tomu,že pravda vždy vyjde na povrch!!! VŽDY!
Človek by sa mal zaoberať sám sebou a tak urobí svet lepším.A ak človek je vo vzťahu z čistej LÁSKY v ten druhý mu ubližuje svojimi klamstvami tak je to predovšetkým problém toho kto klame nie toho čo je klamaný.Každému sa všetko vráti čo človek zaseje to raz aj zožne!!! Vždy je všetko tak ako má byť! A ak zrady bolí čestného a úprimného človeka stalo sa mu to iba preto,že ho to má posunúť ďalej a robiť z neho ešte lepšieho a pevnejšieho človeka.Úlohou človeka je robiť svet lepším tým ,že začne sám u seba!A nikdy sa nevzdá svojich ideii.Keď sa pozriete okolo seba čo vládne dnešným svetom...je to na zúfalý plač!Ale mladý ľudia VY môžete a zmeniť tento svet! Zostaňte čestnými a čistými bytosťami aj keď jazyky zrady Vás budú omotávať a dusiť VY vyjdete ako víťazi z tohto boja a tak raz povstane lepší svet,lebo DOBRO ZVÍŤAZÍ NAD ZLOM!
A človek ,ktorý neverí v dobro a v lásku tak nebude nikdy plnohodnotný a šťastný! Zotrvajte a nedajte sa vysmiať tými čo podľahli len zvieracím nízkym pudom!Bojujte za svoje sny a ideii,často Vás nazvú možno snílkami alebo naivnými,ale verte,že ak sa dáte zlákať im na ich stranu a uhasíte v sebe ten hlas ,ktorý kričí po láske a lepšom svete upadnete s nimi raz do tmy ,z ktorej už nik nevyjde!Preto si chráňte to čisté a čestné vo Vás a raz zožnete to čo budete starostlivo siať!
Mňa život dosť kome a neviem sa zaradiť do tejto degradujúcej a práchnivajúcej Sodomy Gomory,ale musím veriť,nemôžem sa vzdať,bo nechcem byť troskou!
Konajte v čistej láske dobro a bude Vám to raz vrátené!Za zradu poďakujte lebo Vás posilní a posunie!
Veľa síl!

garrido77

ahoj smutna.poznas tu pesnicku?nebud smutna,bud vesela?:D zivot je iba jeden a trebo ho zit naplno... ja by som asi mohol napisat aj knihu,verit alebo nie...mal som dlhorocny vstah a asi uz vies co sa stalo,ale nebolo to z mojej strany.ked si uz niekoho najdem tak to myslim skutocne vazne ale vela ludi to tak neroby a to ma trapy.do nedavna som neveril nikomu,dokonca ani vlastnej rodine.dost som si toho prezil..ale pochopil som ze ked budem nad tym premyslat ci mam verit alebo nie tak bude mozno uz aj neskoro...ale hlavne hladaj svoje stastie.

sara

Asi je lepsie prestat to riesit, i ked i ja sa pridavam do klubu. Som na tom podobne. Ak sa ale dotycneho vzdat nechcete, je dobre nemat ruzove okuliare, ale ani neriesit to. Upodozrievanim nicite seba a jeho k tomu napokon dozeniete- je to ako so ziarlivostou. A ked by sa to nahodou aj stalo, co narobite. To riziko tam bolo a vedeli ste o tom. Potom treba kaslat a cim skor zabudnut a riesit to asi dotaznikom ako navrhla angue. Inak si asi poradit neviem. Ani sebe, ani Vam....

cica987

Ahojte.Ja mam podobny problem... niekedy mam dojem ze som tym uz posadnuta.. mam priatela ktoreho straaaasne lubim a viem ze aj on lubi mna. Lenze pred nim som mala 2 priatelov, a obaja ma podviedli.. po tom druhom som uz nikoho nechcela tak ale stretla som toho mojho.asi mesiac pred tym nez sme sa spoznali sa rozisiel s priatelkou, rok spolu chodili.. hovoril ze si myslel ze ju lubil, teraz uz vie ze nie.. a ze lubi iba mna.. aa ja mu verim..Lenze viem ze svoju byvalu podviedol.. az dvakrat... ja neviem.. ked som s nim.. viem ze by ma nikdy nepodviedol.. lenze ked s nim niesom..a viem ze je niekde vonku.. vkuse ma trapi.. A CO KED MA PODVEDIE,?? ja sa strasne toho bojim.. velmi sa bojim ze budem zase trpiet.. a kvoli nemu este duplom pretoze jeho mam fakt strasne rada :-(( ja uz fakt neviem..verim mu aj mu neverim..keby som aspon nevedela ze byvalu podviedol.. mala by som kludnu dusu.. ale teraz?? och ;-(

mia

ahoj, poznam tvoj problem...nestalo sa mi to ze ma priatel podviedol, teda aspon som presvedcena ze to tak je. ale stalo sa mi ze ked chodil s jednou babou tak ju podviedol s mojou kamaratkou, ktora vedela ze ho chcem, lebo mi sme predtym uz spolu chvilu chodili a s nou bol len preto asi aby na mna zabudol, alebo aby som ziarlila...ale to mi bolo jedno, stale mam ten pocit ze nejaku babu podviedol, a ked to urobil raz preco by to nemohol aj druhy, predsa clovek nebude cely zivot zalubeny do jednej osoby...a este to urobila moja kamaratka ktora vedela ze ho chcem, sice to bol len obycajny francuzak, ale stalo sa.teraz po case mu verim, ale urcite by som nemala na sebe ruzove okuliare, pretoze aj moja kamaratka strasne zalubena a kazdy vie ze ju chalan podvadzal, a neverila nam.mne keby niekto povedal ze ma podviedol urcite by som to riesila, a nie pozerala sa na to akoby nic, len preto ze ho lubim...ale rozhodnutie je na tebe...lebo vazne v dnesnej dobe clovek nemôze verit nikomu!!!!

angue

Ahoj smutna, velmi dobre ti rozumiem. Ja mam podobny problem. Som z rozvedenj rodiny a vsetci naokolo sa len podvadzaju a rozchadzaju pre neveru. Ked si zacnem s niekym kto uz bol neverny, riskujem, ze bude aj pri mne. Ale to mam davat dotaznik kazdemu potencialnemu a sondovat ci uz bol neverny a ked hej, rovno ho poslat prec? Asi by sme mali verit a verit ale s opatrnostou aj tym co uz boli. Mozno vedia co sposobili a uz ublizit nechcu. Neviem. A pre rodicov co im to neklape! Skuste sa rozvadzat predtym, ako si vase deti zacnu hladat partnerov alebo ked uz ich maju, lebo si to cele odskaceme hlavne my, vase deti.

smutna

milanko, tak ti drzim palce, aby ti to vydrzalo po cely zivot!!! Mojmu otcovi vydrzalo, az po 20 rokov manzelstva, dovtedy tvrdil to iste!:-(

aninka:-)

Milanko moj milujem ta:-*my sme jedini verni na celom svete!!! si moja jedina laska a tak to aj bude u mna navzdy!!! a aj ked budu kamene na mna padat a vsetci ma bit budu aj tak budem na vsetky strany kricat ako velmi ta luuuuuuuubim laska moja jedina:-*

milanko:)

Ahoj smutna:) tak ked to spravil raz ,tak to spravi zase.poznam to od svojich kamaratov a som z toho uplne mimo,ze tak sa podvadza.ja ti mozem povedat,ze ja som verny a aj vzdy som bol,kedze mam len 20 rokov ale aj tak som verny a aj budem lebo priatelku co mam tak si ju vazim a nezasluzi aby som ju podvadzal,lebo ju milujem a dufam,ze aj ona mna.ale co sa deje v dnesom svete ma to strasne mrzi,ze sa podvadzaju vsetci a sexuju vsetci so vsetkymi..nemam slov na dnesny svet.pa:)