Sosovky - Air optix

Príspevok v téme: Sosovky - Air optix
kostlivec

Ma niekto z vas skusenosti so sosovkami air optix? Rozmyslam, ze ich skusim, lebo tie ktore mam teraz mam prilis dlho v ociach (viac ako 12 hodin denne) a pri air optixkach to vraj nevadi. Doktorka mi dala jedni na skusku, no pri aplikacii aj pri vyberani z oka ma rezali, taky neprijemny pocit to bol. Ale ked uz boli nasadene tak to bolo OK. Neviem... je to normalne? Alebo ten pocit prejde po case? Dakujem.

pollinka

ahojte nema niekto zaujem o 1 par sosoviek air optix D-2,25? lebo sa mi zvysila dioptria a neviem co s nimi... su v zaruke do 10/2009. ak by ste ich chceli tak sa mi ozvite na mail: pavla_balejova@centrum.sk

jablonkaa

kazdopadne su kvalitnejsie tym, ze maju omnoho vyssiu hodnotu priepustnosti pre kyslik. to pre nas znamena dlhsiu moznost bezproblemovo nosit sosovky. za skusku to stoji, vsak skusobne pary poskytuju aj optici aj lekari. ja som vyskusala, a uz som pri nich ostala.

jablonkaa

no ano, su to silikonhydrogelove sosovky, ale aj ja som predtym nosila ine, surevue, ktore su obycajne hydrogelove, a ten pocit rezania nepoznam. pre mna to bol prijemny prechod k niecomu lepsiemu. tak nech sa ti, kostlived, dobre dari a nech si rychlo zvyknes.

kostlivec

vyskusala som si ich teda tretikrat a uz to bolo lepsie. Dnes som sa rozpravala s ocnou. Ten rezavy pocit je asi tym, ze su zo silikonu a na tento iny material si tazsie zvykaju ti, ktori nosili predtym iny typ. Ale vsimla som si, ze ak sa snazim nasadit ich presne do stredu, tak to neboli. Takze ich asi skusim. Dakujem Vam za prispevky.

jablonkaa

air optix su sosovky s mescnou dobou vymeny, 6 ks balenie, t.j. na 3 mesiace stoji 900 az 1500 sk. ceny sosoviek sa velmi roznia v zavislosti od toho, kde si ich kupis. musis sa opytat svojho lekara alebo optika.

sosovka

ja osobne air optix vobec nemozem nosit. Oci mi ich neprijali. Lenze to neznamena, ze su tieto sosovky zle. Len mne nerobia dobre. Ved existuje kopu dalsich sosoviek, ak ti nerobia dobre tieto, podiskutuj o tom s ocnou. Ja som musela prejst mnohymi sosovkami, kym som nasla take, ktore mi vyhovuju. Vela stastia pri vybere.

jablonkaa

nie, vobec nikdy. iba ak by som mala nejaku necistotu, co je samozrejme, ze pali. mne sa nezdaju ani velmi tvrde, mala som na skusku aj pure vision a tie boli podstatne tvrdsie a aj dioptria mi nesedela. boli pri rovnakom cisle dioptrie akoby slabsie. pure vision sa mozu nosit kontinualne cely mesiac.
kostlivec, zatial neskusaj na noc, kym si na ne nezvyknes. mne aj po prvej noci trochu vadili, kym som nenakvapkala kvapky, ale potom uz to bolo v poriadku. velmi mi to takto vyhovuje, ze sa rano zobudim a vidim, ked cestujem, nemusim sa chytat sosoviek v nie uplne hygienickych podmienkach. nehovoriac o tom, ako mi klesla spotreba roztoku. kym predtym som minula 60 ml za tyzden, cize velku flasu 360 ml za 6 tyzdnov, teraz ani neviem kedy miniem roztok, co mam otvoreny. existuju este sosovky air optix night and day, a v tych mozes prespavat az 29 noci, takze kontinualne ich mas 30 dni (tak ako pure vision). treba si ale pri kontinualnom noseni dat castejsie skontrolovat predny segment oka, ak by nahodou dochadzalo k nejakym zmenam. aj ked nie je dovod, lebo priepustnost pre kyslik je velmi vysoka.

kostlivec

tak vyskusala som si ich druhykrat, pri vkladani uz v pohode ale pri vyberani ma to palilo. Vlastne je to skor take rezanie. Ja neviem, mozno to prejde po case. Do tretice vsetko dobre :) neviem, ta sosovka sa mi zda taka tvrdsia a tie okraje ma rezu akoby... A to vazne staci 1x tyzdenne vybrat, wow. takze s nimi aj spis?! Boze to by bolo super. Lebo som rozmyslala o operacii oka, ale ak by mi tieto air optixy sadli, tak by som nesla na operaciu. Takze ty si takyto pocit nemala z air optixiek? :(